Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti szeretitek a karácsonyt?

Ti szeretitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én megmondom őszintén (és lehet, hogy ez nem lesz népszerű) de nem kimondottan a kedvenc ünnepem. Gyerekként szerettem. Egyrészt az a problémám vele, hogy úgy érzem, hogy a fogyasztói társadalom legnagyobb ünnepe lett a karácsony, amikor mindenki megrohamozza a boltokat és minden hülyeséget összevásáról, mindent el lehet adni. Vannak a karácsonyi vásárok, ahol minden 2x áron van, ott is azt érzem, hogy mindenki megpróbál becsapni, és eladni nekem az ünnepet. A lényeg, hogy nem egy belsőséges ünnepnek élem meg a karácsonyt, hanem egy nagybevásárlásnak, ami sok idegességgel és stresszel jár. A rokonaim még nem is egyszerű esetek ajándék szempontjából. Nekem a karácsony egy stressz lezárása, és talán az az egy konkrét nap, karácsony szenteste ami jó esetben ünnepélyes, de volt már többször, hogy az egész család összeveszett. Arról nem is beszélve, hogy istenben hiszek, de nem vagyok vallásos. Tehát szellemiségében sem tudom megélni. A fő gondom, hogy évről évre úgy érzem a karácsony egyre jobban a pénzről szól. Szerencsére nem napról napra élünk, bár nem vagyunk gazdagok, a kis megtakarításunk karácsonnyal és a nyári kisebb kirándulásokkal elmegy. Ti hogy élitek meg a karácsonyt, illetve szerintetek rosszul látom a dolgokat, velem van a baj?

2014. dec. 14. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok szempontból igazad van! :) De azért még vannak normális emberek, akiknek nem csak a pénzről, meg az ajándékokról szól az ünnep! :)
2014. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt utálom, hogy a család ünnepkeént van beállítva, egyébként szarunk egymás fejére, de ilyenkor jön a "jajj, de rég nem láttalak, hogy vagy?", " oh, hogy megnőttek a gyerekek" és társai, ezt én pedig nem bírom elviselni. Vagy hagyjuk egymást békén karácsonykor is, vagy jöjjünk össze hétköznapokon is, mondjuk bele is őrülnék ebbe a jövés-menésbe.

Őszintén hiányzik a gyermeki lelkem, ha érted, mire gondolok. Mikor egy apróság csodálatossá tudja varázsolni a rossz dolokat, vagy csak el tudod felejteni a rosszat.

2014. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik ünnepet se szeretem és nagyon idegesit hogy ez 2.5 napomat tönkretesz. Nincs se bolt se semmi miata max a maszek boltos lánya nyit ki ami jó drága. Véget vetnék ennek a hülye ünnep lavinának karácsonyból is egyet engednék. Igaz Jézus születése de ne legyen sorozatos pirosbetüs ünnep aki akar menjen a templomba bánom is én, de nekem is egy születésnapom van kérem !!!! Azt nincs dinom dánom boldog születésnapot jó egészséget sok szerencsét azt kell valami még ? Ebe minden benne van. Meg a Húsvétot pünkösdöt is vegye már le a kormány könyörgöm hogy pünkös húsvéthétfö is tönkretesz mindent !
2014. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nem szeretem pedig gyerek vagyok:)
2014. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én egyenesen gyűlölöm... megy az álszenteskedés, amíg ki nem borul a bili valakinél és elkezdődik a megszokott karácsonyi bunyó... repkednek a tányérok, ajtót-ablak csere, stb... a kutyámat és a cicámat ki is viszem a lakásból karácsonykor, mert nem szeretném, hogy bajuk essen.


Múltkor még én is olyat kaptam, amiért megsóztam az ételt (mer amit a mama főzőtt akkor már csak ízetlen vacak lehet), hogy beborultam a karácsonyfába, aztán apu sík részegen ezért bosszúból megfogta a fát és egy az egybe kivágta az ajtón az udvarra, anyu teljesen idegbeteg lett a rendetlenség miatt, a mama meg elkezdte verni magát meg a díszeket elkezdte széttördelni...


A tesóm rendesen viccként éli ezt meg, már mondja, hogy várja a karácsonyi bunyót, de én ezt nagyon nem így élem meg... inkább elbújnék erre a pár napra legszívesebben.... :S

2014. dec. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen, sok szempontból igazad van! :) De azért még vannak normális emberek, akiknek nem csak a pénzről, meg az ajándékokról szól az ünnep! :)
2014. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én imádom.Valahogy másképp nézek(ünk) egymásra.Olyan kellemes és nyugodt a hangulat olyankor.Végre összejöhet a nagy család, rokonlátogatások (ez csak 3 éve amióta barátnőm van és az ő családjához is megyek).Finom ételek,jóféle házipálinka meg egyebek.Fenyödíszítés meg fenyőillat.Méltó befejezése az adventi rohanásnak (azt is szeretem amúgy, karácsonyi vásárok,ajándékok vásárlása,forralt bor:)) De szerintem ennyi elég is ebből az ünnepből,pont kényelmesen végigjárunk mindent, ha hosszabb lenne már lehet uncsivá válna.
2014. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!