Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mennyire vagytok...

Szülők! Mennyire vagytok "engedékenyek" ilyen szempontból? Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy apám hirtelen sokkal szigorúbb lett velem. Én 15 éves vagyok ezért megértem, hogy vannak szabályok, de úgy érzem, hogy néha már túlzásba viszi.


A minap egy családi összejövetelen az egyik rokon megkínált Baileys-szel, ami még csak nem is valami komoly alkohol és apám elkezdett vele kiabálni, hogy "egy gyereket nem kell itatni meg mit képzel magáról, hogy ilyen baromság az eszébe jut". Én egyből nemet mondtam rá mert tudtam, hogy úgysem engedné és kiakadna, de "megelőzött". Igazából szívesen megkóstoltam volna mert még sosem tettem és kíváncsi voltam az ízére, de nem szabad. Apám tiltja, hogy bárhol, bármikor, bármilyen alkoholt igyak. Én már azért is tartom ezt furcsának mert kisebb koromban még "nyalakodhattam" is ünnepekkor, szilveszterkor kaptam egy kis pezsgőt, most meg hirtelen semmit sem szabad és minden meg van tiltva. (Kicsit régebben ugyanez volt csak egy másik rokonnal és cappuccinoval...ezt nem is nagyon értem, mondjuk azóta a cappuccino már "meg lett engedve", de...) Egy másik családtag meg is jegyezte, hogy "persze, majd mennyivel jobb lesz, ha valahol máshol leissza magát"... Én nem értem, hogy most miért kellett cirkuszt csinálni...Most nem azért, de családi körben, ahol felnőttek vannak, a szüleim, mégis mi baj történne abból, ha egy 15 éves lány megkóstol(!) egy krémlikőrt?


Nem igazán értem, hogy ez miért jó...Mármint régebben szerintem lazább volt velem. Sok osztálytársam, ismerősöm iskola közben is bulizni jár, iszik, cigizik, részegen jár haza (egyébként emellett jó tanulók, sokan kitűnőek is közülük). Én nem azt mondom, hogy ez jó vagy helyes, mert nyilván nem. Ennyi idősen nincsen erre szükség, de én nem is erre vágyom. Valószínűleg most Szilveszterkor sem mehetek sehova és most nem discokról meg szórakozóhelyekről beszélünk. Megérteném, hogy nem engedik meg az ilyesmit, ha megbízhatatlan vagy úgymond "rossz" gyerek lennék vagy, ha nem tanulnék és titokban cigiznék vagy pasiznék vagy nem is tudom. Viszont én jó tanuló vagyok, sosem voltam még bulizni, nem cigiztem, alkoholt pár kortyot ha ittam. Őszinte vagyok velük, mindig beszámolok róla, hogy hova megyek, mit csináltam, kivel voltam, időben hazaérek. Megtehettem volna, hogy cigizek vagy iskola után nem haza, hanem inni megyek a többiekkel vagy hazudhattam volna vagy akármi más, de nem tettem. Szerintem nem adok okot a bizalmatlanságra.


2014. dec. 27. 11:41
 1/4 A kérdező kommentje:
A múltkor pedig volt egy délutáni program az iskolában, ami kicsit elhúzódott. Nem tudom meddig tartott, már sötétedett mert tél van, de még nem volt késő. Gyalog nem engedtek haza mert "ennyi idősen ne mászkáljak egyedül a sötétben"...Egyébként nem lettem volna egyedül mert többen laknak erre és elkísértek volna, de rendben, egyébként sem volt túl jó idő, akkor eljövök busszal. Azt sem szabad mert "ennyi idős lánynak nem kell ilyenkor buszoznia". Így eljöttek értem, amivel egyébként nincsen problémám, de vagy háromnegyed órán keresztül kellett egyedül ácsorognom a suli kapujában a hidegben mert boltban voltak és nem tudtak hamarabb jönni...most ez miért jobb? Volt, hogy estefelé egyedül mentem haza mert nem volt lebeszélve a dolog, mikor hazaértem láttam, hogy nem tetszett neki, de nem zavarta annyira. Viszont nem akarom így "intézni" a dolgokat, hogy harag legyen belőle mert szerintem ennek sem ez lenne a módja.
2014. dec. 27. 11:45
 2/4 sandrachnologic ***** válasza:
71%

Valoszinuleg nehezére esik elfogadni, hogy kezdesz felnoni es esetleg nem tud vele mit kezdeni. Lehet, hogy adna o tobb szabadságot, de nem tudja, hogy mivel kezdje. Szerintem le kellene ülni vele nyugodtan megbeszélni vagy kettesben vagy az igazi az lenne ha anyukád is ott lenne. Sajnos nagyon sok rosszat hallani manapsag, valoszinukeg felt es nem akarja azt sem, hogy bajod essen. De azert azt jo ha tudja, hogy hazudni tanit, aki tiltassal nevel... Nincs idősebb tesod, aki segíthetne kicsit puhitani édesapád?


Nekem Ugyanilyen volt az apukám, sot meg szigorúbb, sajnos végleg megromlott a kapcsolatunk, most karácsonykor is csak köszönt es Ennyi. Soha nem hív fel, az unokájával sem törődik igazan, pedig nemsokára születik a masodik. Sok ismerőse azt se tudja, hogy egyaltalan van neki, annyira szegyenl engem. Pedig jo tanuló voltam mindig, gyerek mellett fosulit végzek, a párom elismert es sikeres a munkájában, sajat házunk es autunk van hitel nelkul, pedig fiatalon vagyunk (én 23, o 34), ami nagyon nagy szo. Édesapám pedig csucsul a milliokon es soha egy forintot nem adott meg, most sem kaptunk semmit tole, csak anyutól. Szomoru, faj, de mindent megprobaltam mar...


Remelem nálatok megoldódnak a gondok es jo fej lesz apukád! 😃

2014. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Apukád nem bizalmatlan, csak rájött arra, hogy most léptél be az igen kritikus tinikorba, amikor keményen kell fognia ahhoz, hogy el ne kutyulódj. Oké, Te egy normális értékrendű tini vagy szerencsére, de apukádnak idő kell, hogy ezt meglássa és elhiggye. Az egy dolog, hogy eddig minden rendben volt, de valóban a veszélyeztetett korosztályban vagy. Bizonyítsd továbbr is a szüleidnek, hogy bízhatnak benned, és hidd el, egy picit lazulni fognak.

Egyébként egy 15 éves lány vagy. Tényleg nem kell Neked alkohol, még nyalakodnod sem kell, gyerek vagy még a javából, ezt be kell látnod. Kell a szülői útmutatás! Majd egyszer meg fogod köszönni a szüleidnek, hogy komolyan vették a nevelésed! És továbbra is maradj őszinte a szüleiddel, mert a bajban valóban ők az egyetlenek, akikre számíthatsz, akik feltétel nélkül segítenek.

2014. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apád csak egy kicsit túlreagálja ezt a kamaszkort, de látszik rajt, hog nem rossz indulatú. Például hazahozott, hogy ne kelljen egyedül mászkálnod, ez szerintem tök rendes tőle.

Vigyázz ne kövesd el azt a hibát, amit például én, hogy nekiállsz ellenszegülni, lázadni, ellógni, mert eleged van a túlféltésből. Jó sok bajtól és veszekedéstől megkímélhettem volna magam annyi idősen. Most így 18 körül már megenyhültek a szüleim, megbíznak bennem és nem szólnak bele, hogy mikor mit csinálok, persze azért igyekszem ésszerűen viselkedni.

Nehéz, de ki lehet bírni ezt az időszakot, csak mutasd meg, hogy tényleg megbízható, intelligens lány vagy és akkor később biztosan elengednek majd.

2014. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!