Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elmondjam vagy ne?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 10 hónapja megismerkedtem egy fiúval, ő 18 éves, mind a ketten most fogunk érettségizni így találkoztunk, mikor szalagavatóra a keringőre kerestünk párt. A próbák alatt nagyon sokat beszéltünk és az lett a vége, hogy két hónapja elkezdtünk randizgatni. A szüleim semmiről nem tudnak ugyanis másfél éve volt egy barátom akit bemutattam meg minden és teljesen kifordultak magukból. Elkezdtek ellenőrizgetni, nézték a telefonomat, az e-mailemet folyton a cuccaim közt keresgéltek, anyám még nőgyógyászhoz is elvitt, mert nem hitte el, hogy még szűz vagyok, és el kellett kezdenem tablettát is szedni. Most a barátom azt szeretné ha megismerkednék a szüleivel, és ha én is elvinném és bemutatnám otthon, de egyenesen rettegek, hogy megint elkezdenek majd ellenőrizgetni. Mit csináljak? Sosem voltam kicsapongó gyerek, mindig tudták mit csinálok és hol, időben hazajárok, nem cigizek, iszok, mindig jól tanultam , és mégsem bíznak meg bennem! Mit tegyek, hogy ne viselkedjenek úgy?
2014. dec. 30. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó az őszinteség, de a te esetedben inkább lebeszélnélek róla.


Komolyan rád erőltették a tablettát?? Eszem megáll! Én azon leszek, hogy minden erőmmel lebeszéljem majd róla, erre más mérget erőltet a gyerekébe, amikor van biztonságos és mellékhatásmentes alternatíva is.


Két hónap még egyébként is semmi, szerintem ráértek még a bemutatással.

2014. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Most már azért idősebb vagy! Ők is jobban feldolgozhatták a dolgot. Nem baj, hogy nőgyógyászhoz vitt, még a tabletta sem akkora baj hogy szedned kellett. Tudod nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a tabletta nem akkora veszély, mint egy kaparás, mert ha a méh vérzése nem múlik el, ki kell venni a méhet, akkor meg ugye soha nem lehet gyereket szülni. Tehát a tablettát ne bánd. Mutasd be a szüleidnek, hiszen nem lehet ezt a dolgot örökké halogatni. Minden srácot elhajtasz majd ezért, A szülők előbb-utóbb elfogadják a helyzetet.
2014. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké ezt én is tudom, de én még mindig szűz vagyok, szóval másfél éve szedem a semmi miatt! Ezt el is mondtam anyának de nem engedi, hogy abbahagyjam a szedését. A nőgyógyász nekem azt mondta, hogy így tök felesleges, mert még pattanásaim sincsenek amire jó hatással lehetne.

Nagyon szeretném bemutatni, meg ha jöhetne nálunk, de az előzőnek is azért lett vége, mert nem bírta elviselni, hogy apámék még moziba is csak akkor engedtek volna el, ha ők visznek oda és hoznak el, ha vége van a filmnek. De amúgy a barátnőimmel meg elengednek csak ha tudják, hogy fiú van a dologban akkor fordulnak ki önmagukból.

2014. dec. 30. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
S képes vagy be is szedni? Anyám-apám ilyen hülye lenne akkor a WC-n húznám le egyesével a tablettákat, nem mellesleg arra törekednék, hogy semmit se tudjanak meg az életemről, nemhogy bemutassam az új barátomat...
2014. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt csináltam, de nem jött meg amikor a gyógyszer miatt kellett volna, és így lebuktam!
2014. dec. 30. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És? Ebben az esetben se szedném. Gyerekkínzás. Ehhez a gyámügynek is lenne egy-két szava.
2014. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Halál komoly másfél éve fogamzásgátlót szedsz úgy hogy nem is szexeltek? Ne legyél már buta, basszus.
2014. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Be ne szedd a tabblettákat. Öntsd ki őket mostantól, aztán kész. Majd hazudsz valamit, hogy miért nem jött meg (betegség, stressz, stb.).

Ha már alapból erre rá lehet téged kényszeríteni csak úgy, akkor mégis miért várod a szüleidtől, hogy érett emberként tekintsenek rád? Közöld velük, hogy nem kényszeríthetnek rá ilyenre és te mostantól befejezted a fogamzásgátló szedést, mivel nem szexelsz. Nem tudom persze, hogy milyen eszközökkel élnek a szüleid, de ha semmi durvával, akkor simán megteheted ezt.

Meg állj a sarkadra más dolgokban is, legyél velük őszinte, de csak abban, amit muszáj elmondanod. Ha nézik a telefonod, törölgesd ki a híváslistát, rakj kódot a facebookodra, a cuccaidat meg tartsd valami biztos helyen. De akár közölheted velük azt is, hogy neked is van magánéleted és le lehet szállni róla.

Nem tudom miért tűröd el ezt.

2015. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!