Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 évesek ti mennyit...

12-13 évesek ti mennyit gépezhettek otthon naponta iskola után? Korlátlan, vagy meg van határozva?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 19:20
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
88%
Bár én már 14 vagyok remélem nem gond, hogy válaszolok. Nálunk korlátlan a lényeg mindig az, hogyha van házi és van tanulni való akkor azok legyenek kèszen és utána jöhetnek az egyéb elfogláltságok.
2015. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
72%
1. vagyok, remélem tudtam segíteni
2015. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 klopusz ***** válasza:
83%

Nagylányom tanulás után mehet a gépre. Tudom, hogy rajzol és azokat tölti fel leginkább. Na meg angol nyelvű filmeket néz. Igaz, ő 17 éves.

Kisebbik lányom inkább a telefonján lóg, de az sem több napi egy óránál - nem én szabtam meg, ő döntött így (14 éves).

11 éves fiamnál viszont nekem kell korlátoznom napi egy órára a gépidőt, ellenkező esetben le sem mászna róla.


Remélem, segítettem.

2015. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Igen, a problémám a következő. 12 éves fiamat szintén korlátozni kell, napi 1-2 órát szoktuk engedni, tanulás után, mert különben le se mászna ő se a gépről.

A minap suliban osztályfőnöki órán beszélgettek erről a témáról, s kiderült, hogy ő gépezik a legkevesebbet az osztályban, mert senkinek de senkinek nem korlátozzák a szülei, mindenki legalább 5-6 órát gépezik naponta, van aki du. 4-től éjfélig azon lóg.

Azt mondtam, nem hiszem el, megkérdezek másokat is, mert szerintem ez nem normális dolog.

2015. jan. 8. 13:51
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
azért ha sulihoz kell akkor engedd többet is gépezni..
2015. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 klopusz ***** válasza:
25%

Szerintem sem normális, az biztos.


Engem mondjuk azért is sokan hülyének néznek, mert este kilenckor lámpaoltás van nálunk. Igen. A 17 évesnek is. Nehogy már éjfélig a neten (telefonján) lógjon, mint az osztálytársai! Akkor hogy' a fenébe kel fel hatkor?


Amúgy a fiamék osztályában sok gyereknek napi 1 óra a net-ideje. Persze, ha a tanuláshoz kell(ene) a gép, azt azon felül számítjuk.


Elég az az egy óra, úgyis csak játszik, nem?

2015. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
86%
amennyit akarok 12/l
2015. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Annyi idősen "hivatalosan" 1-2 órát játszhattam, de egész nap nyomtam a gépet.

Viszont van egy nagyon fontos dolog, ezt tapasztalatból mondom. Légy tisztába a gyerek képességeivel, mert:

-Van aki tényleg csak lusta, és ha rákényszerül akkor tanul. Az ő gépezési idejét nyugodtan korlátozd, próbáld kihozni belőle a maximumot.

-Viszont a gyerek nem mindig van olyan passzban, hogy figyelni tudjon. Jobb ha tanulás előtt hagyod 1-2, akár 3 órát gépezni, mert különben egész tanulás közben azon fog járni az esze mikor tud gépezni.


Erre a 2 dologra kell figyelni egy 12-13 évesnél. Én mondjuk már 16 vagyok, és régóta nem bírok egyáltalán tanulni. 13 évesen még engem is korlátoztak, volt, hogy 1 hónapra elvették a gépem, de én csak feküdtem az ágyon, és dobáltam egy labdát. Vagy álmodoztam. De tanulni semmilyen büntetés hatására nem sikerült. Ma már havonta egyszer kb fél órát bírok tanulni, annyira máson jár az agyam. Odaülhetek én 5 órán át olvasgatni valamit, koncentrálni akkor sem tudok.


Akiket ismertem azok fele akármennyit gépezhetett, a másik fele alig napi 1 órát. De mindkét oldalról ugyanannyi volt a jó és rossz tanuló, erős és gyenge, népszerű és népszerűtlen gyerek. Szóval szerintem ez nem befolyásol semmit.


Amelyik gyereknek jó agya van az úgyis megjegyzi, max 5-ös helyett csak 4-est kap. 2-es képességű gyerekből is ki lehet sajtolni a 3-ast de attól még hülye marad.

2015. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg az utolsónak.

Nem a tanulás miatt kell korlátozni, a helyzet az ha hazajön a suliból már fél 5, kicsit eszik, kicsit tanul még ha kell, mert a suliban délután megcsinálják a leckét, és már rögtön 6 óra, ha 1-2 órát gépezik akkor már rögtön este lesz, vacsi, fürdés, kis tévénézés, és már el is telt a nap, ezért nem szeretném ha csak a gépes játékok töltenék ki a szabadidejét. Így azért szokott társasozni, kártyázni a tesójával, néha olvas is meg a DaVinci Learning-et nézi a tévében annak azért örülök, és szeret rajzolni, alkotni, ha nem korlátoznám a számítógépes játékokat, gyakorlatilag leépülne, csak játszana a gépen és semmi más nem érdekelné. A tanulással nincs gond, jóeszű, 4-5 tanuló még egyelőre.

2015. jan. 10. 15:45
 10/28 anonim ***** válasza:
Ameddig jól teljesíti a kötelességét addig akármennyit...
2015. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!