Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 évesek ti mennyit...

12-13 évesek ti mennyit gépezhettek otthon naponta iskola után? Korlátlan, vagy meg van határozva?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 19:20
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
56%
Nem értem miért kéne korlátozni a gépezési időt. 14 éves vagyok, a szüleim nem szólnak bele ebbe ameddig kész a házim és tanultam. Másrészt akik az informatika világának csodálói, miért kéne megvonni ez elől? Külső szemmel ez hülyeségnek tűnhet, de nagyon tanulságos tud lenni egy két játék és videó, esetleg rajzfilm vagy anime amit az interneten lehet találni.
2015. jan. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Az én fiam 12 éves 6. oszt. és igen is szabályozva van hétköznap max. 1 óra. Hétvégén lehet több sokkal több. Persze ha kész a házi. Nálunk is van a környezetünkben akik hétköznap is órákat tölthetnek a gép előtt én ezt nem tartom egészségesnek. De kinek így kinek úgy.
2015. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem több dolgot kell átgondolni ebben az esetben.

- van-e esetleg a jövőjére nézve olyan szakma kilátásban, amihez a számítógép alapvető- nyilván akkor még 6 órát is hagynám a gépnél, ha tudom,hogy az IT terület érdekli

- attól függően, hogy mit csinál a gépnél- mérd fel, hogy mennyire hasznos (a videójátékokból, készségfejlesztőkből is elégnek kell lennie napi 2 órának)

-másrészt szerintem jó korlátok közé szorítani ezt a hobbit, mert más aktív tevékenységre több ideje jut (már ha olyan típus,hogy belekezd más dolgokba pl. sport/festés/foci/kézilabda/tánc...és nem a TV előtt ül, mert akkor már inkább számítógép :) )

2015. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
13 éves lány vagyok. Nekem nincs megszabva, hogy hány órát ülhetek gép előtt, de nekem igazából csak hétvégén van időm a sok tanulás és szakkör miatt. És mivel én általában nem játszani szoktam általában, hanem blogolni, vagy képeket szerkeszteni, esetleg könyvet írni, nem korlátoznak annyira. Persze szoktam én is játszani, de azt kevesebbet. Az én osztályomban is, legtöbbször a fiúk, rengeteget ülnek a gép előtt. És nem mindegy, hogy mit csinálunk a gépen. Ha normális, hasznos dolgot, az nem olyan baj, mintha éjfélig csak valami játékot játszunk. De szerintem aem normálos az éjfélig gép előtt ülés, akkor sem, ha pl. tanulásra használjuk. Én is kimerült vagyok, pedig én kb. 9-kor lefekszem.
2015. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes, hogy senkiben nem merül fel ennek a fizikai egészséggel kapcsolatos oldala, hogy mennyire káros, ha valaki ebben a korban (is) egész délután és este ücsörög (plusz előtte egész nap).
2015. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Telitalálat, kedves utolsó!

Hogy miért is kell korlátozni egy ilyen korú gyermek gépezési idejét? Hát elsősorban azért, hogy ne csak ez töltse ki a szabadidejét, mást is csináljon ne csak görnyedjen a monitor előtt, függetlenül attól, hogy a leckéje kész van-e.

Mire hazaérnek hétköznap a suliból, már 5 óra, nem sok idő van estig, azt nemcsak görnyedéssel kell eltölteni. Jó, iskolaidőben sportol, fociedzésre jár, de ilyenkor télen itt nálunk falun nincs is más sportlehetőség, de hétvégén mi is igyekszünk megfelelő kimozdulási lehetőséget megragadni, járunk fürödni, úszni, kirándulni stb. és a mozgás mellett más szabadidős tevékenység is van számukra. Hasznos dolog a számítógép, sokmindenre lehet használni, de itt konkrétan a számítógépes játékokat kell időben korlátozni, hogy más értelmesebb tevékenységei is legyenek, ne csak ezek a zombis-öldöklős-üldözős-verekedős-lövöldözős hülyeségek.

2015. jan. 14. 12:08
 17/28 anonim válasza:
60%

Kedves kérdező, látom, nagyon szűk látókörű vagy a videójátékok tekintetében. Felesleges tiltogatni a gyereket a géptől ezek miatt. Mondok példákat... Például, hogy téged idézzelek: "zombis-öldöklős-üldözős-verekedős-lövöldözős hülyeségek". Itt jelenleg te beszélsz hülyeségeket már elnézést. Rengeteg más, komolyan témájú videójáték van, csak meg kell keresni őket és nem a divatos hülyeségeket (mert a legtöbb ilyenek a híresek közül jönnek ki) nézni... és ezek nem járnak erőszak nélkül. Valaminek ki kell váltatnia drámát, a komolyságot. Nem állhat minden videójáték csak gyerekeknek készült vackokból. És ha 12-13 éves a gyerek, nem 5 éveseknek készült játékokkal fog játszani. Felhozom a Walking Dead-et. Ez egy zombis játék, még is sokan istenítik a története miatt is. Néha bele kéne merülni nem, nem csak ránézni a játékra és ha lőnek bennek nekiállni tiltogatni.

De ne csak videójátékokról beszéjek... Miért akarod kirángatni ennyire a gyereket a gép elől? Azzal tölti az idejét, amivel akarja. Ha ő a gép előtt szeret, legyen gyakrabban ott. Ha annyira ki akarod rángatni társasozni, a szabad, akkor ne minden nep próbáld. A videójáték is remek időtöltés, nem csak az, hogy kint van valaki, hisz a rendes játkok rengetek kreativítást adhatnak. Ha gyerek játszani akar minimum egy-két napot játszon. Másnak megpróbálod kirángatni. Minimum szerintem 1-2 napot hagyd csak játszani a gépen, attól nem lesz semmi baja (amúgy sem lenne).

Ha már gép: nézd a Facebookját (ha van neki), meg miket nézett (ezt a böngésző előzményekben tehetett meg). A rengeteg hülye gyerek mind a Facebook miatt lett olyanná, amilyen (a dugás, piálás 13 évesen kategóriáról beszélek... itt csak azokról, akik azért csinálják, mert milyen menő meg stb.) Ha nem vigyázol, könnyen olyanná válhat. Nézd miket néz/nézett a neten, próbáld nyomon követni a Facebookját. És tartsd távol a legtöbb Amerikából jövő dologtól is. A Facebook mellet ez a másik dolog, amitől ilyen szinte süllyednek a fiatalok (különösen a popsztároktól és a zenéjüktől).

Ezektől kéne félteni a gyereket, nem a videójátékoktól.

2015. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
52%

15 éves leszek három hónap múlva.

Édesanyámmal megbeszéltük, hogy legyen ez a dolog

Amolyan ösztönzésnek hitte ha elveszi a gépemet. Meguntam. Elmondtam neki, hogy ezzel csak annyit ér el, nem csinalok semmit. A végeredmény: "Amint a tanulás rovására megy, akár egyszer is átlag alatti jegyet viszek haza akkor nyárig max telefon és kedves voltam."

Nem mondom, hogy eleget éltem, fel tudjam fogni mi járhat a szülők fejében. Egy dolog a biztos és ez a korosztályomnak is szól.

Egy közismert mégis nagyon igaz mondat. Nem nekem, hanem magadnak tanulsz, hogy elérhess valamit az életben. Nem vagyok elég érett gyerekvállaláshoz, de szerintem az a legnehezebb, hogy egy szülő a gyerekének ne engedjen valamit. Mert elvégre szereti, a gyerek meg azt hiszi mindenki ő vele akar " kicseszni" .

Ezúton köszönöm a szülőknek. Elsősoron saját anyumnak, hogy határt szabott. Ezert nem züllottem el az eddigi életem. Nem bánom, hogy max orak szama meg volt határozva. Most tanulmányaimhoz szükséges a számítógép használata. Elég ritkán játszom moatanában.

2015. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó, jó látni ilyen szemszögből a dolgokat!

Sokan nem értik mi a lényeg. A 3 évesemnek nem engedem, hogy órákon át a mese előtt üljön, a 12 évesemnek meg nem engedem hogy órákon át számítógépes játékokkal játsszon csak és kizárólag. Miért korlátozunk, mikor a meséből is lehet tanulni, meg a játékok is fejlesztenek? Azért mert nem csak ezt kell csinálni. Többféle készségeink vannak amik fejleszthetőek különböző életkorban és emellett még nekünk szülőknek az is a feladatunk, hogy megtanítsuk a gyerekeinket a szabadidő helyes eltöltésére is. Lehet hogy emiatt én szűklátókörű vagyok, de én úgy gondolom az a jó, ha a gyereket sokminden érdekli, sokmindennel foglalkozik szabadidejében és nemcsak egyféle dologgal. Sportol, mozog, játszik, olvas, tévét néz, rajzol, alkot, internetezik, könyvet ír, barkácsol, videózik, és még sorolhatnám, és ezek közül csak egy a sorban a számítógépes játékok sora.

Nem mondtam, hogy tiltom, és nem mondtam hogy elítélem a "zombis" játékokat pl. csak azt mondtam, hogy ebből bőven elég 1-2 óra naponta. A többi idejében csináljon mást, MÁST!

Azért, hogy felnőttként is tudjon majd magával mit kezdeni, lelje örömét többféle tevékenységben, hobbiban, tudjon magával mit kezdeni szabadidejében is, ne csak játsszani tudjon.Ja és nem utolsó sorban tanulja meg a számítógépet használni számtalan hasznos dologra, ne csak játékra.

Én így látom jónak. Az én gyerekkoromban nem volt még számítógép otthon, de volt videójáték, amit a szüleink szintén korlátoztak, hogy ne lógjunk rajta egész nap. Az öcsémnek volt ps2 ami egy időben igencsak függővé tette, nagyon nehezen tökélte be, hogy más is létezik a világon. Nem vagyunk egyformák. A kisebbik fiam sajnos hajlamos a játékfüggőségre, ezért nekem kell ésszel lennem. Van egy 14 éves bátyja is, neki ha azt mondanám, hogy éjfélig lóghatsz a gépen akkor se tenné, mert nem érdekli. Játszani minimálisat játszik rajta, inkább videózik, filmet néz, olvas a neten. De neki sincs sok ideje ehhez, mert hát tanulni is kell azért.

2015. jan. 15. 10:35
 20/28 anonim ***** válasza:

17-es válaszoló jól kezdte de a végére hülyeségeket beszélt.

A Walking Dead egy remek példa volt, hisz a világ egyik legnépszerűbb sorozata, millió gyerek és felnőtt nézi.

Az amerikaiak mégis tudnak normális törvények mellett egy normális országban élni, szóval ne szidjuk őket. Az viszont igaz, hogy a gyerek ne hallgasson Justin Biebert, Miley Cirust és SP-t, mert a szellemi fejlődésben megáll, erkölcsi és becsületi alapelveket semmibe vesz, örökké csak a külsőségeknek és pillanatnyi örömöknek fog élni, gondolkodás nélkül.


Szerintem a gépezés semmi befolyással nem lesz arra, milyen gyereked lesz. Különben összeülnének a világ legokosabb embereinek a szülei és írnának egy könyvet arról, hogyan nevelték a gyerekük. De minden szülő másképp nevelte. Van aki szegénységben élt, drogozott és nagyon sikeres lett, meg van aki ennek pont az ellentéte volt és semmire nem vitte. Szóval a számítógép és a nevelésed egyáltalán nem befolyásolja, hogy sikeres vagy okos lesz e a gyereked felnőtt korában.

2015. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!