Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 évesek ti mennyit...

12-13 évesek ti mennyit gépezhettek otthon naponta iskola után? Korlátlan, vagy meg van határozva?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 19:20
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
tanulás és házi irás után,akármennyit 12/lány
2015. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ne haragudj, de semmiben nem értek veled egyet.

Azt írod:

"Szóval a számítógép és a nevelésed egyáltalán nem befolyásolja, hogy sikeres vagy okos lesz e a gyereked felnőtt korában."

Dehogynem. Minden számít. Szerintem minden szülő azon igyekszik, hogy gyermekének a legtöbb lehetőséget megadja ami tőle telik, és hogy ki mennyire lesz sikeres és okos felnőttkorában ez egy összetett dolog. A szülő csak elindítja az úton, útmutatást ad, de az úton a gyerek fog haladni tovább.

És hogy a nevelés nem számít ez hülyeség! Mert akkor most dőljünk hátra nyugodtan és lógassuk a lábunkat, ne csináljunk semmit, mert semmi nem számít?

A korlátozásról még egyszer. Hallottad már azt a közmondást, hogy "A jóból is megárt a sok"?

Mert mindennek van mértéke. Ha én szeretem a csokit, nem fogok egész álló nap csokit zabálni, mert tudom, hogy megfájdul a hasam, nem ehetek csak mértékkel. De egy gyerek még nem tudja. Megtanulja tőlünk, velünk.

2015. jan. 15. 17:23
 23/28 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 20-asnak szólt a válaszom.
2015. jan. 15. 17:33
 24/28 A kérdező kommentje:

És amiket a 17-es írt hát szerintem nem hülyeségek, sőt amiket a vége felé írt azokon el lehet gondolkodni.

Igaz, hogy engem szűklátókörűnek nevezett a videójátékok tekintetében, de ezen nem sértődöm meg, talán igaz és jogos, a többi meg amiről írt gondolatébresztő.

2015. jan. 15. 17:38
 25/28 anonim válasza:
Minekünk csak hétvégén lehet gépelni de ha iskolai ügy akkor hétköznap is (egyébként mióta ez van jobbak a jegyeim).
2015. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Én 14 vagyok. Ugye tudod ha megvonod tőle a gépet vagy ha dokat ott engeded pszhiolóilag erőszakos lesz és nehéz lesz vele bírni. Elég 2 3 óra :D. Meg ha hazajön jól teszi hogy tanul. Csak hogy 4 órakkor meg nincs ideje annyit ott ülni. Ezért hétköznap elég 1 2 óra. Remélem tudtam segíteni ._.
2015. jan. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én 14 vagyok. Nekem nincs megszabva csak annyi a lényeg, hogy a leckém kész legyen és akkor akár estig is gépezhetek. Szerintem nincs szükség korlátozásra, ha már megtanult akkor miért ne gépezhetne?
2015. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Szia! Nekem nincs megszabva hogy mennyi ideig lóghatok a laptopomon. Általában hétköznap nem is nyúlok a laptopomhoz mert annyi a tanulni való, és házi feladat. Hétvégén is tanulni szoktam, de van hogy laptopozok. Ilyenkor angol nyelvű, magyar feliratú filmeket/sorozatokat nézek, vagy kicsit játszok mást is. Nem hiányzik nagyon a laptopozás, reggelente gyorsan átfutom a facebookom a telefonomon, meg képeket töltök le, utána suliban az osztályban elszórakozunk, avagy ha rossz kedve van a barátnőmnek, akkor zenét hallgatok és lehajtom a fejem a padra (nem szereti ilyenkor ha hozzá szólnak). Otthon meg alvás előtt hallgatok zenét, és fürdéskor mindig felpörget. :) Bátyámról ne is beszéljünk. Ő imád gépezni, és sosem értettem meg hogy hogy nem unja meg a játékokat. Nekem egy idő után unalmassá válik a játék.

12/l :)

2015. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!