Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyerekeid mennyire...

Kamasz gyerekeid mennyire aktívak a háztartásban, mennyit segítenek neked? (Kamaszok válasza is érdekel)

Figyelt kérdés
Miben segítenek? Főzéstanulással hogy állnak? Önszántukból csinálják, vagy muszáj nekik?
2015. jan. 26. 08:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

Számomra teljesen idegen és nem elfogadott dolog, hogy a párom kamaszlánya az ég világon nem csinál semmit a FB-on kívül.

Nulla házimunka, nulla tanulás.

2015. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Csak a saját szobámban kell rendet tartanom. Porszívózni néha én szoktam, néha anyám. Nálunk nem hétköznapi a helyzet, mert én jól érzem magam a saját kupimban (ahol tudok mindent, hogy hol van) anyám pedig rendmániás. Általában vasárnaponként rakok nagyon nag rendet (ezt ő is tudja) mégis van amikor nem bírja ki, és rendet kell raknia... Elhihetitek, ez engem is idegesít, mert mindent összevissza elpakol. Egyébként port törölgetni és ablakot pucolni kifejezetten szeretek. Az egyetlen, amit nem vállalok, az a mosogatás. Félek a meleg víztől (tűzzel kapcsolatos baleset), undorodok a szivacstól és a mosogatószertől is. Anyám ezzel együtt tud élni, de nyugodtan lepontozhattok...

Amúgy igazából semmi sem jó neki, ha port törlök, áttörli mégegyszer. (Pedig nem maradt piszkos) Így én se csinálok meg mindent olyan szívesen.

Ez a rendszer kb 12 éves korom óta van így (előtte ő csinált mindent)

19L

2015. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Ja, főzni tudok, mert vendéglátós suliba járok, de utálok.
2015. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem foglak lepontozni:-)

Igazából csak arra vagyok kíváncsi, hogy más családoknál hogy megy ez, vagyis a mi családunk mennyire átlagos ebben a kérdésben.

2015. jan. 26. 09:28
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Én mikor kamasz voltam csak a saját szobámat kellett rendben tartsam, de mondjuk abba se nagyon szóltak bele, hogy mikor, csak ha már rettentő kupi volt, de általában nem hagytam hatlmas kupit, mert szégyeltem volna a barátom előtt. Soha életemben nem mostam ki a ruhákat, nem vasaltam, nem mostam ajtót-ablakot, nem porszívóztam, nem főztem, ami elég nagy szívás volt, mikor összekerültünk a mostani férjemmel, és akkora szerelem volt, hogy 1 hónap után odaköltöztem hozzá, úgy, hogy semmit se tudtam csinálni. Persze, belejöttem, megtanultam mindent, de most se szeretek takarítani, az ablakot jó ha évente egyszer megmosom. Szóval mostmár azt mondom, hogy király volt az aranyélet, mikor anyum mindent megcsinált, de lehet jobb lett volna, ha kicsit jobban befog ezekre a munkákra, hogy ne legyek olyan pancser, mikor elköltözök. Persze, én sze voltam könnyű eset, amit nem akartam azt nem csináltam és kész.
2015. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, és remélem tanulok belőlük.

Két kamasz fiam 12 és 15 évesek. A saját szobájukban rendet kell tartaniuk, időnként összegyűlik egy kis káosz, olyankor ha szólok, összepakolnak, de maguktól nem veszik észre. Kérésre porszívóznak, kiviszik a szemetet, boltba mennek, fát vágnak, néha teregetnek is. Inkább férfiasabb munkákat végeznek szívesen.

Ami az én hibám: nem tanítottam őket főzni, mosogatni, még krumplit pucolni sem tudnak rendesen. Kellene? Kaját készítenek maguknak ha kell, szendvicset készítenek, virslit, teát főznek, mikróba ételt melegítenek stb. de a főzést inkább csinálom egyedül. Kellene, hogy ebben tudjanak segíteni? Annyira nem érdekli őket, mosogatni egyáltalán nem szeretnének, nem is erőltetem.

Szívesebben végzik a fiús munkákat, kocsit mosnak, biciklit szerelnek, fát vágnak, fűtenek a kazánba.

Lehet, hogy szidni fognak a leendő menyeim?

2015. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Én meg attól tartok, hogy nem túl sok-e, amit az én kamaszaim csinálnak?

Eddig mindenki azt írta, max. a saját szoba rendbetétele, vagy még az sem.

Nálunk benne vannak a napi feladatokban. Valahogy így alakult, nem voltak éppen kényszerítve. Az esti felsöprést, rendrakást, kutyaetetést ők ketten oldják meg, addig én mosogatok. De aktívak a nagytakarításkor is, ha kell, besegítenek a kistesóik esti fürdetésébe, vagy a főzés előkészítésébe.

A lányom 16 évesen többféle ételt elkészít, sütni is szeret. Ez sem kényszer volt, érdekli, sokszor mindketten ott lebzselnek és beszélgetnek körülöttem, amikor főzök. A 17 éves fiamnak sem kell szólni, észreveszi magától, ha valamit meg kell csinálni.

Szóval király dolgom van, meg biztos, hogy később hasznát is veszik ennek a hozzáállásnak, csak néha elbizonytalanodom, hogy nem sok-e ez nekik? Normális a kamaszoknál, hogy főznek, takarítanak, esetleg pelenkáznak, fürdetnek?

2015. jan. 26. 10:51
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már nem vagyok kamasz, de évek óta ugyanaz a rendszer, az én feladatom a szobám rendben tartása. Mivel többet vagyok itthon, mint szüleim, az egész lakást fel szoktam porszívózni kb kéthetente, ha már látok port a parkettán. Mikor lakásban laktunk, napi többször felsöpörtem a kutya után.

A saját edényeim elmosogatom, elpakolok a csöpögtetőről. Közös kajálásnál van hogy én mosogatok, van hogy anya, akinek van ideje vagy kedve. Közös étkezéshez mindig én terítek. Főzni csak magamnak szoktam, vagy a családnak akkor, ha más nem ér rá, nem szeretik rám bízni, pedig nem rontom el, csak más ízvilággal dolgozok, mint anya, és annyira nem szeretik :D A főzés mondjuk 1-2 éve van így, előtte anyám kerek perec kijelentette, hogy az ő konyháját nem fogom összekoszítani, szendvicsnél komolyabb dolgot meg ne próbáljak készíteni.

Ha van valami nagyobb munka itthon, pl tűzifát kell a helyére hordani, akkor abból kiveszem a részem. Fűnyírásnál is segítek, este én etetem meg a macskákat meg a kutyákat, meg én is sétáltatom őket.

Önszántamból vagy muszáj? Hát, igazából utálom mindet, de belső kényszer, hogy ne hagyjam már a mosatlanomat szegény anyámra, meg ne legyen már poros a padló. Nem kell rám szólni, magamtól megcsinálom, de azért persze örülnék, ha minden öntisztuló lenne :D

20L

2015. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok már kamasz :) 37 éves vagyok, de az én gyerek koromban alap volt hogy ahogy iskolás lettem, mosogattam, port töröltem, porszívóztam, majd bevásárolni is mentem hétvégenként. Szóval az egész lakás az "enyém" volt. Anyu főzött, mosott, felmosott. egyébként egyke vagyok.

Én áldom érte anyut, hogy ennyi minden dolgot kellett csinálnom, mert szinte belém ivódott a házi munka. (akkor persze nyűgnek éreztem)

2015. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Kedves kérdező, normális dolog ez, csak nagyon ritka. Tényleg örülhetsz, hogy a gyermekeid maguktól ilyenek, segítőkészek és háziasak. A kamaszfiaim mellett nekem is van két kicsi, azt nem írtam, hogy a kicsik pesztrálásában is szoktak segíteni, meg igen a fürdetés is néha, de pelenkázni azt nem szoktak. Ebben tipikus férfiak.

A múltkor fürdőben voltunk, többen megjegyezték, hogy milyen aranyosan eljátszanak a nagyok a kicsikkel, amíg mi bementünk a szaunába a párommal, addig is vigyáztak rájuk. Ez nem nyűg számukra, szerencsére jól elvannak velük. Ezért én nem is várok el tőlük mindent, hogy főzzenek meg mosogassanak is, bár lassan el kell kezdeni abba is beletanulni picit.

Sajnos sok rossz példát látok, a fiaim haverjainak, osztálytársainak nagy része tényleg nem csinál semmit otthon, csak gépezik, meg csavarog. Még a lányokat próbálják is háziasságra nevelni manapság, de a fiúkat egyáltalán nem. A szomszédasszonyom is elég rosszul csinálja, az egyszem 15 éves fiacskájának mindent megcsinál, elkényezteti, a gyerek otthon csak a gép előtt lóg, az anyja meg robotol. Elcsodálkozott rajta, mikor mondtam neki, hogy nálunk a fiúk sokszor maguknak készítik el a tízórait reggel a suliba, mert nekem sincs időm mindenre egyszerre, kicsiket ébreszteni, öltöztetni, ők addigra már a szendvicset csomagolják maguknak. Az ő fia nem enne, nem inna, ha nem tolná az orra alá készen.

2015. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!