Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz fedezi egy 16...

Mennyi pénz fedezi egy 16 éves gimnazista lány havi összes szükségleteit Szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi infó kevés, mondhatni SEMMI...
2015. jan. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Ha lakhatásra nem kell költeni akkor 150 körül elég lehet.
2015. jan. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
én cigire meg néha büfére költöttem ennyi idősen, kb heti 3000 ftot költöttem. Ruhákat meg alkalomra....10 éve voltam 16 éves. De ennyi szerintem most is elég kell legyen...
2015. jan. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Szükségleteire?? Otthon mindent megkap: van hol laknia, van mit ennie, vannak ruhái, tanszerei stb. Ami ezen felül van, az nem szükséglet, hanem extra.
2015. jan. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
GYerektartásdíj reális összegének megállapítása miatt kérdezem, tehát az összes (semmi extra) költség lenne a fontos! (Rezsi is)
2015. jan. 28. 08:08
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Talán ezzel kellett volna kezdeni h mihez kell, mert en special arra gondoltam h mennyi zsebpenz kell egy ekkora tininek. De ha te tartod el kicsit azert jobban tudod. Mennyi rezsit fizettek, mennyit ezsik, mennyibe kerulnek a tanszerei, iskolaba osztalypenz, ruhaztatas...stb minden egyerek mas. Kinek mennyibe van. Add ossze ezeket.
2015. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok 17, de 3 éve nem váaltozott h mennyi megy el egy hónapban..

Kolis vagyok, a kollégium havi 12-15.000 számoljunk 15.000rel..a buszbérlet 4970 ,so majdnem 5.000, egy hétre kapok 2000t, amiből megveszem a dohányt, hüvelyt meg egy kis kaját, ha kell csokit, vagy ezt félrerakom és nem veszek pluszba kaaaját (ha pl moziba akatok menni akkor előtte 1-2 héttel elkezdek gyűjtögetni), ruhát egy évben egyszer veszek, azt is úgy, hogy anyám jön velem, megveszi és az a szülinapi, névnapi meg karácsonyi ajándék(ez általában 1-2 farmer meg 2-3 póló), cipő meg nem kell, mert van egy acélbetétesem..nem ázik be, nehezen fagy át mert vastag a talpa és nagyon nehezen jön szét..

Szóval havonta 28-30.000 plusz az otthoni koszt(anyám nem szokott főzni) az kb 2000 forint(kifli meg felvágott) egy hónapban..

2015. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy 16 éves már nem annyira kicsi, szóval nyugodtan átgondolhatod, hogy neked mennyire van szükséged.

Napi 1000 ft kaja, Pesten egy szobabérlet 50. Tömegköz 5, ha rászámolsz havi 5-öt egyéb sulis dolgokra, és 5-öt ruhára, akkor kijött, hogy 95ezer. Ha anyukának van saját lakása, vagy háza, akkor nyilván lejön a lakhatásból valamennyi. Szóval 100-ba van egy gyerek kb, akkor annak a fele 50.


Ez van akinek soknak tűnik, van akinek kevésnek. Én ezt matekoztam ki. De úgy gondolom, hogy ez elég minimál. Szóval ebben még nem nagyon voltak különórák, könyvek, esetleg egy kis szórakozás, stb..

2015. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartás általában a fizetésed x százaléka amit a bíróság határoz meg.

De,gondolom a házat a másik szülő fizeti...

Ha a lány koleszban vagy albérletben tanul az más,mert mindjárt számolni kell azzal is.

REÁLISAN kb 30 ezer (kolesszal vagy anélkül) ha albérletes akkor csak az albérlet szokott 50 lenni,ha többen laknak akkor kb 20.

De nem hiszem,hogy keresel annyit,hogy a lányodnak finanszírozz 60-70 ezer forintot meg még magadnak is.

(mert akkor nem lenne kérdés mennyit adj)

2015. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok az anyuka:) A bíróság kemény 20.000 Ft-ot állapított meg, mert apuka minimálbérrel van bejelentve, holott ennél sokkal többet keres. Bizonyítani szeretném, hogy a 20.000 Ft közel sem fedezi a havi kiadások felét.
2015. jan. 28. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!