Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmondjam a férjemnek?

Elmondjam a férjemnek?

Figyelt kérdés
Férjem kislánya, akit egyedül nevelt a megismerkedésünkig, most 13 éves. Nincs vele baj egyébként, szófogadó jó gyerek, jól is tanul. Most kapott az iskolában egy 3-ast, és nekem elmondta, mert nagyon bántja, de megkért hogy az apjának ne mondjam el, mert majd csak akkor mondja el neki, ha kijavította. Attól félek, hogy ha elmondom, akkor elveszítem a kislány bizalmát, de ha nem, az meg azt jelentheti, hogy helyeslem a hazudozást, és "falazok" neki az apja előtt. Mit tegyek? Nagyon jó a kapcsolatom a kislánnyal, nem szeretném elrontani, de azt sem akarom, hogy ha "lebukunk" megharagudjon rám a férjem.
2010. febr. 10. 15:43
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
"kortársak" válaszaira is kíváncsi vagyok. kort is írjatok, legyetek szívesek.
2010. febr. 10. 15:47
 2/22 anonim válasza:
100%
sztem fölösleges elmondani, hidd ell ha egy gyerek bizalmat kap akkor megpróbálja azt nem elveszíteni. ha nem mondod el akkor ki is fogja javítani. ha elmonod, lesz egy kis ejnye-bejne majd késöbb kijavítja de elveszted a lány bizalmát. meg most amúgyis egy db 3-as mit számít? :D 17/f
2010. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges. Egy 3-astól semmi nem történik, föképp nem áltlalánosban.Föképp ,ha bántja akkor nem lesz több 3-as , szóval egy hármasbol fölösleges ügyet csinalnod.föként,hogy jol tanul többet tuti nem szerez :) sok sikert.15/f
2010. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond el, mert egy beárulás és vége a bizalomnak, a 13 éves lányok nagyon nem felejtenek. Legyél csak továbbra is a bizalmasa. De azért arra biztasd javítsa ki!
2010. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el! Ilyen korban nagyon eltudnak távolodni a szülőktől. Szerintem jó pont nála, ha falazol neki, mert érzi, hogy benned megbízhat. Egyébként egy 3as nem a világ vége.. 18/l
2010. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az a legtisztább,ha megbeszéled a leányzóval,hogy álljon az apukája elé,és őszintén vallja be a 3-ast.Szerintem nem egy nagy bűn,néha becsúszhat egy egy rosszabb jegy,de sokkal rosszabbat tesz azzal(Veled is),ha nem mondja el az igazat és késöbb derül ki...

26/L

2010. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle képpen ne mond el,

majd ha kijavította.

23/L

2010. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy hármastól mit kell így beparázni? Nem egyest vitt haza. Szerintem ne mond el, tök felesleges, mert a kislány megharagudna rád, a férjed meg szerintem ugyan úgy meg fog bízni benned, ha később tudja meg, hogy te tudtad, mert ez nem egy nagy dolog.
2010. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
lehet rábeszélem, hogy mondja el ő. a férjem jó apa, 2-7 éves koráig nevelte teljesen egyedül ezt a kislányt, biztos "morogna", de nem szedné le a fejét érte...
2010. febr. 10. 16:05
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy nem mondja el, az nem hazudozás, csak az információ elhallgatása.

Megpróbálhatnád, hogy óvatosan elmondod az apjának, hogy kapott egy hármast, nagyon bántja, és ki akarja javítani. Azt is, hogy ezek szerint fél elmondani, mert fél a következményektől, tehát az apja nem jól reagálja le a rossz jegyek hírét. Az nem jó, ha fél a gyerek a szüleinek elmondani a rossz jegyet, mert abból indulálódik a jegyek elhallgatása. Ez így semmiképp sem jó! Nem ismerem a férjed, de ha úgy látod, hogy ha megkéred, hogy ne árulja el a kislánynak, hogy elmondtad, mert elvesztenéd a bizalmát, akkor próbáld meg. Ha szerinted visszajutna a kislányhoz, akkor ne tedd. A kislány bizalma szerintem ebben a helyzetben fontosabb. Emiatt nem haragudhat meg rád nagyon a férjed! Ez nem olyan nagyon komoly dolog. Nem olyan, mintha abban falaznál, hogy egy házibuliban összehányta a nappalit és ki kell tisztíttatnia... bocs a hülye példáért...

19/L

2010. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!