Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, ha a gyerekük nem divatolhat attól majd "normális" értékrendjük lesz?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 20:38
 1/7 anonim válasza:
19%

mert a mai "dívatolással" jár a buzulás, a szellemi leépülés és egyéb nyalánkságok


23/F

2015. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ez egy hülyeség
2015. febr. 7. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Akkor is lehet normális értékrendje, ha divatol. Szerintem nem függ össze a kettő. Ezt csak azok az irigy szülok mondjak, akik nem tudjak mindig megvenni a gyereknek az aktuális divatjátékot, menő ruhat, stb. Maguknak bizonygatják. Jo, sokszor van hogy tenyleg hulyeseg es semmi értelme, de sokszor az értelmes divatos dologra is ráfogjak hogy nem telik, kozben meg csak ok maguk nem akarjak, holott a gyerek könyörög érte, mert a suliban mar mindenkinek van.
2015. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha meg nem engedik neki a szülei, akkor nyilván sosem fog vágyni a "divatolásra" és mintagyerek lesz. Ja, persze.

Vicces, mert a mai idősebb korosztályt is leszólták annak idején a szüleik, aztán egy jó részük még talán begyöpösödöttebb lett, mint az apjuk/anyjuk.

2015. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Azért hogy a gyerekük ne legyen anyagias. ne aszerint mérje a többieket mennyi pénzük van. hogy felnőttként ne mondja hogy mindenki annyit is ér amennyi pénze van


egyébként divatosan öltözni nem csak sok pénzből lehet

bar ha sznob vagy csak az számít hogy drága volt, nem számít mennyire nem áll jól vagy egy ocsmány darab

2015. febr. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sandrachnologic ***** válasza:
89%
Mi szamit divatolasnak? Mert egy gyereket 90%ban nem a ruhája érdekli, ha turibol van akkor is lehet csinos es az a fő, hogy neki tetszen es kényelmes, praktikus legyen. Neki nem az a dolga, hogy megjelenjen valahol a divatos ruhaival, hanem hogy ne sajnalkozzon, hogy nem lehet a világítós cipővel a pocsolyába mert elromlik. A masik divatolas szamomra a tv-s jatekkacatok... Nana, hogy inkabb a nornalis dolgok iranyaba terelgetem, mint az agyontreklamozott vacakokeba amik 1 nap utan a sarokban állnak... Es nem erdekel, hogy a 25. Nem tudom kinek is van, a csoporthulyeseget nem kell mindenkinek benyelni 😊
2015. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Elöljáróban leszögezem,h -határeset de még éppen- az "Y" generációhoz tartozom.

Szerintem különböztessünk meg két kategóriát.


Az egyik a vagyonokért öltözködő, giga márkamániás...

Véleményem szerint érdemes nem a legalja minőségben járatni a gyereket, mert az tartósabb, de azt nem támogatom,h egy 6-7 éves gyerek lábán ott virítson egy 30.000-es cipő. Mikor fiatal voltam a szüleim nem tudták megvenni a Nike Air-t, csak a Reno minőséget. Elmentem nyáron dolgozni és ősszel vettem magamnak egy Puma-t. Megtanultam a pénz értékét és még hasznosan is telt a nyaram, plusz épült a személyiségem is. Azt viszont képtelen vagyok felfogni,h egy 16 évesnek miért lenne szüksége iphone 5-re.......


A másik kategória az önreflexiós zavarokkal küzdő, de önkifejezés alatt vállalhatatlanul kinéző típus.

Emo-s, rommá piercingelt, értelmezhetetlenül színes hajú, fültágítós, borotvált szemöldökű... és hasonlók.

Érdemes belegondolni,h egyszer majd fog (próbál) felvételizni egy komoly céghez....tágított füllel....tetovált nyakkal.... biztos,h magas, felelősségteljes pozíciót bíznak rá.

Tudod egy szülőnek ezeket kell mérlegelni (hogy egy tinikori divathóbort miatt ne b@ssza el az életét) mikor enged vagy tilt valamit ami divatos és menő.

2015. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!