Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kistesóm lesz. Félek?

Kistesóm lesz. Félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 12-13 éves lány vagyok.

Április környékén kistestvérem születik.Nagyon félek tőle,mármint 2 fő ok van rá : megváltozik az életem és félek hogy rossz nővér leszek.

Mostmár "középső gyerek" leszek de ez nem érdekel annyira de az viszons az igen hogy nem igazán tudom hogy kell egy kisbabával bánni.

Mármint nagyon picivel aki pár hónapos.Szomszéd babával aki 2 éves viszont jól megvagyok.Szeretem a gyerekeket csak félek hogy minden megváltozik,és mi lesz ha nem mutatok elég jó példát?


Bizalmatlan vagyok,ezt le lehet valahogy győzni?

Milyen egy kistesó mellett élni ilyen korban?



2015. febr. 10. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
majd anyukád vezet téged mit s hogy
2015. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Most még el sem tudod képzelni, hogy mennyire fogod imádni! :D Érthető a félelmed, de alaptalan. Szuper lesz, meglátod! :)
2015. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most alszok rá egyet,lehet tényleg nem lesz olyan nehéz a babával... :-)

2015. febr. 10. 23:27
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Biztos jó tesó lesz belőled! :)


Nekem is van egy húgom, bár köztünk csak 6 év van. Igazából nem emlékszem mindenre, de tudom, hogy anyu mindig elmondta nekem, hogy egyes esetekben mit szabad csinálni a babával, mit nem.

Amikor már nőtt tesóm, mindig ott voltam a fenekébe... :) Kúsztam-másztam ha kellett, a lényeg az volt, hogy a közelébe legyek :D


Úgyhogy ne aggódj, ki fog alakulni magától minden, szüleid úgyis segítenek majd neked is, hogy hogyan kell egy ilyen pici babához viszonyulni.

2015. febr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Beszélgess anyukaddal errol. Ő majd segít elmagyarazni hogy mit lehet és mit nem. Az első idők nehezek lesznek, ugyanis s kicsi hajnalban is gyakran felkel és sír. Lehet, hogy te is félkelsz a kicsire. Ami a jó testvért illeti, majd vigyázni fogsz rá, ha bajba kerül akkor segítes(tudd mikor kell anyut is beavatni) legyél ott mellette. Beszélgess tetszik majd. Ez úgyis kialakul idővel. Ne aggodj, próbálj anyának besegiteni, mosogass el, segíts fozni, a kicsi megszuletik, segíts pelenkázni stb. Mind apró dolgok, amiben anyud is segíteni fog, megtanit, és te is jól fogod érezni magad amiért segíthetsz, egy picit.
2015. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Már a kérdésedből is látszik, hogy nagyon intelligensen állsz a helyzethez! Szerintem nem kell aggódnod, nyilván abba fogsz segíteni a baba körül amibe biztos vagy. Ez egy szuper csapatépítő lehet anyukád és közted hiszen egy baba nem könnyű feladat és a legapróbb segítségért is hálás lesz!

Biztos vagyok benne, hogy a kistesóval is nagyon jóban lesztek!! Sok boldogságot!!

2015. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon éretten gondolkodol ezen téma kapcsán szerintem. Vagyis amikor megláttam a főoldalon a kérdést, arra gondoltam, hogy megint egy kölyök, aki utálja, hogy testvére lesz. De kellemes csalódás volt a leírás. :)

Amíg megszületik, beszélgess anyuddal erről a témáról, kérdezd meg különféle dolgokról, amik érdekelnek a kisbabákkal kapcsolatban. Szerintem anyukád is örülni fog, hogy érdekel a helyzet.

Sok boldogságot nektek! :)

2015. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Milyen egy kis tesó mellett élni ilyen korban?

Egyenlő a halállal. Talán 12-13 éves korban még nem,de később szörnyű lesz. A hátad közepére nem fogod kívánni.

De fontos,hogy ezt ne éreztesd vele,mert ő nem tehet róla,hogy a világra jött!

2015. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem csak lazán viselkedj,úgy ahogyan máskor is. Én ezt mondom.
2015. febr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 15 és 18 évesek voltak a fiaim, amikor született testvérük. Nyilván nem kellett pelenkázni, de bizony, ha kérték, hogy csináljak meg valamit, akkor meg kellett fogni a kicsit. De szívesen is tették..., aztán később rengeteget játszottak vele, nevetették... Amikor kis maszatosan evő 1 éves volt, úgy hívták: Gané Jenő :)..., később ha elmentek mellette és volt 2 percük, gyorsan lebírkózták a kicsit.... Nagyon szeretik, látják, hogy egy kiszolgáltatott, ártatlan, szeretni való kis emberke...

Szóval ne aggódj, jó testvér leszel, nincs más dolgod, csak szeretni...

2015. febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!