Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-15 éves gyerekek, vagy...

12-15 éves gyerekek, vagy szülők válaszát várom. Meg van e engedve a sminkelés? Meddig lehettek kint a városban? Van barátotok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Én fiú vagyok nem rég töltöttem a 16-ot.

Hát 12 évesen nem nagyon jártam sehova.

13 évesen olyan hétig voltam kint.

14 évesen éjfélig is ha valami koncert volt.

Most is így van. Ha csak úgy a haverokal vagyok kint akkor legkésőbb 10-re haza szoktam érni.

2015. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Sminkelhetek.Bár sose megengedés alapján ment.Teljes mértékben igaznak tartom azt amit a Született feleségekben mondott Gabi a lányának "Majd akkor sminkelhetsz amikor rájössz arra,hogy smink nélkül is gyönyörű vagy"

Alkalomtól függően bármeddig,ha sokáig vagyok akkor jönnek értem.

Nincs barátom.

15 éves lány.

2015. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

12 évesen eszembe sem jutott sminkelni, a városban kb. 7-8-ig lehettem, bár nem is maradtam volna tovább.

14 évesen volt először barátom, sminkelni is akkor kezdtem, bár nagyon szolidan, csak hétvégékre, és akkor is csak szemceruzát. Ebbe nem szóltak bele a szüleim, de ha erős sminket használtam volna, az biztos nem tetszett volna nekik, ami érthető.

15 évesen 9 max. 10 órára haza kellett érnem, ami bőven jó volt.

2015. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Nemsokára 15 leszek Én sose kérdeztem ,hogy lehet-e. igaz nem viszem túlzásba és úgy gondolom van/volt normális értékrendem ahhoz ,hogy feltudjam mérni mi az ami még oké. Ezek alapján kezdtem szempillaspirállal(13) , majd korrektorral(13) , szájfénnyel legvégül szemöldökporral(14). Szóval alapvetően nem túl észrevehető , de azért mégis. Anyukám szokta dícsérni a szemöldökömet szóval nem haragszik érte:DDDD


megjegyzés: Sok szülő azért nem engedni ,mert azt gondolják ,hogy ettől a tanulás romlani fog. Ilyen nálunk nincs.


Hogy meddig lehetek kint az függ évszaktól. Általában sötétedésig illetve ha megbeszéljük tovább is de soha nem egyedül vagyis mindig többen legyünk illetve mindig tudják hol vagyok. Már tízig is voltam kint nyáron.


nincs barátom.

2015. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Sminkelni nem szoktam egyaltalan. Balett fellepesekre kotelezo kisminkelve legyunk, (a tanarnom sminkmanias es ugy gondolja hogy 13 evesen mar illik sminkelni :/) de abban mindig segit az anyukam, mert egyedul nem tudom megcsinalni rendesen. A szemoldokomet magamnak szedem neha, mikor latom, hogy 1-1 szal nagyon nem all a helyen, de anyumat vagy nem erdekli :) vagy eszre sem veszi (bar ezt nem hinnem)

Kint nem szoktam sokaig maradni, mert nem is szoktam kimenni. Csak edzesre szoktam keso delutan jarni, de oda mindig elvisz apum kocsival. Ne kerdezzetek, hogy milyen fiatal vagyok en, hogy nem jarok koncertekre, bandazni stb. Hat tulajdonkeppen jarok, csak mindig ugy forgatom magam a barati korben, hogy ne kelljen estig maradnom. Vagyis szinte mindig suli utan megyunk mindenuve es max 2-3 orat ulunk. Bulizni meg ilyesmi nem jarok, csak mikor el vagyok utazva versenyre vagy osztalykirandulasra vagy taborba. Ilyenkor ha van vmi fesztival v ilyesmi akkor oda szinte mindig megyunk a felugyelo tanarral v megszabott idore vilagosban csak gyerekek.

Baratom nincs, nem is akarok egy ideig.

Egy 13 eves lany :)

2015. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 István1979 válasza:
21%

Ugyan még nem vagyok szülő 35 évesen, viszont már a gyerek kategóriába se férek bele. Olyan a munkám, hogy ezzel a korosztállyal sok időt töltök. Nem tanárként, de valami hasonló.

A lányok ebben a korban jóval felnőttesebben próbálnak kinézni, mint amilyenek. Aztán ha egy pasi kikezd velük, berángatja őket valahova, nagy a csodálkozás, pedig az esetek nagy rész megelőzhető lenne egy kevésbé kiívó öltözékkel, sminkkel. Van is erről egy film, de nem jut eszembe a címe.

Barátok: az mindenkinek kell, mint ahogy minden kamasz gépére/telefonjára egy alap kémprogram is. Számítógépre egy olyan ami percenként készít egy képernyőfotót, a telefonra meg egy gps helymegatározó (lookout, android lost stb) Itt lehet beszélni a szabadságjogokról, de a biztonság lényegesen fontosabb. Szerintem

2015. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Amennyiben egy szülő úgy érzi szüksége van arra,hogy percenként lássa mit csinál a csemete a telefonján és a gépén,mind tudjuk,hogy ebben az esetben a szülő is tudja,hogy rosszul nevelte a gyerekét,és hogy nem benne de a saját nevelésében sem bízik.
2015. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Ebből a korosztályból 15 éves fiam, 13,5 éves fiam van, a lányom szeptemberben volt 12. (Van egy 18 évesem is.)


Sminkelés nincs, mondjuk a suli is tiltja. Körömlakk van, iskolai szünetben.

Esti kóborlás nincs, edzés után jönnek haza, mi megyünk értük vagy a nagy tesó. Ha hétvégén van valami közös program, mozi stb. barátokkal, oda mehetnek, de esti mászkálás nincs (a 18 éves más tészta, persze.) Egyébként idejük sem lenne rá.

2015. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Vannak barátaik, igen, főleg a lányom az, aki sokszor együtt jön haza a barátnőjével. Hétvégenként sokszor egymásnál is alszanak. Ismerjük a szülőket.
2015. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

14 éves koromig még az iskolából sem mehettem haza (pedig akkor már 8 osztályos gimibe jártam. 16 és fél éves koromig este 7re otthon kellett lennem, azóta csak azért jöhetek később, mert barátom van (már másfél éve).

Barátom már általános 2. osztályában is volt.. Amolyan kézfogós, sétálós. Na volt még pár "barátom" ilyen szinten, aztán 13 évesen csókolóztam először.


Sminkelni bármikor sminkelhettem. Nyilván nem mentem a suliba teljesen kimázolva, mert sosem állt jól. Nagyon kislányos voltam (vagyok) így csak annyira sminkeltem magam, amennyire egy 12-13 éves lány "szórakozik", próbálgat.


18L

2015. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!