Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim végre rájöjjenek nem vagyok már kisgyerek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánatot kérek ,mert ez hosszú lesz.

Idén leszek 14 éves.A szüleim nagyon szigorúak velem.Van egy ikertestvérem ő fiú és még nagyon gyerek, úgy viselkedik mint a 8 évesek.Mindig kiszolgálja anyukám meg törődik vele és ha kér valamit akkor azonnal teljesíti.Szóval nem egy önálló típus.Ezért engem is úgy kezelnek ,mint őt, azzal a különbséggel hogy nem engednek el sehova.Nem aludhatok ott a barátnőimnél,pedig tudják a szüleim ,hogy megbízhatóak a barátnőm szülei.Még egy probléma az ,hogy járok lovagolni és szombatonként megyek.Elmegyek reggel 9-kor és délután fél 4-kor jövök haza, de már 3-kor hívogatnak ,hogy miért nem jövök haza mert már nagyon késő van.Persze amikor hazajövök akkor jön az ordibálás ,hogy miért járok ilyen későn haza.Pedig délután fél 4 az nincs is későn!Apukám egy kicsit haragszik is edzőmre ,hogy olyan sokat vagyok kint.Pedig hétközben SOSE járhatok ki, néha előfordul ,hogy szombaton és vasárnap is megyek.Jól tanulok azzal nincsen gond.De hiába beszélek anyámmal arról ,hogy nekem is kell egy kis szabadság azt mondja ,hogy húzzak a francba nem mehetek sehova. Apám meg még szigorúbb neki már nem is merek szólni semmiről mindig anyát kérem meg ,hogy mondja el neki ha elmegyek valahova, mert nem merem neki megmondani mivel rögtön jönne az ordibálás meg szájba vágna.De ők csodálkoznak ,hogy én ordibálok velük amikor ők nem képesek engem meghallgatni, akkor hogyan magyarázzam el ha ők egyfolytában ordibálnak és azt mondják ,hogy kitesznek a házból.Mit tegyek?Nyáron szeretnék ottaaludni pár barátnőmnél és a lovardában is néhány lánnyal akikkel együtt járok oda.Van már külön szobánk is, meg van tervezve ,hogy mi lesz.De anyáék nem engednének el.Mit csináljak ,hogy elengedjenek?


2010. febr. 14. 21:27
1 2 3
 1/28 anonim válasza:

szia!

rendezz jelenetet, ébreszd rá őket ,hogy neked igenis kell egy kis szabadság, én a helyedben valahogy úgy oldanám meg, hogy egyszer amikor aztmondják ,hogy kitesznek a házból, ha ezt meg azt nem csinálod meg, fognám magam és egy előre összepakolt táskát felkapnék, át eggyik barátnőhöz ott aludni egy pár napot, majd hazamenni eggyik éjszaka. Egyrészt egy jót bulizhatnál másrészt meg talán réjönnének a szüleid hogy itt bajok vannak. Ja és ha belefér akkor még felvételeket is csinálhatnátok hogy micsoda "gazságokat" szoktatok művelni. Vagy még mindíg ott van az a módszer hogy addig nyaggatod őket amíg elfogadják :P


Dearon

2010. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát már egyszer elszöktem.Csak akkor nem volt kihez menjek.De tuti ,hogy megvernének ha elszöknék és nem mennék haza.Vagy elkezdenének kerestetni a rendőrséggel.Azután csak még rosszabba lenne:S Hát már elég sokszor volt a részemről okítás feléjük ,de mintha meg se hallották volna, azóta is még szigorúbbak lettek.Már rögtön suli után haza kell menjek és ha 10 percet kések akkor már jön az ordibálás ,hogy miért nem voltam már otthon.Pedig én csak egy kis szabadságot akarok ,hogy nekem is legyen végre társasági életem meg többet lehessek a barátaimmal ne csak az iskolában találkozzak velük.
2010. febr. 14. 21:46
 3/28 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi ,hogy elolvastad ez a kisregényt!:D
2010. febr. 14. 21:46
 4/28 anonim válasza:

én egyszer elszöktem, de az nem megoldás

fokozatosan építsd ki. ez nem egyik napról a másikra megy.

én is ott basztam el hogy nem igazán jártam korábban sehova, aztán egyszer előálltam, hogy na mennék koncertre, kocsmázni ilyesmi.

persze, hogy nem.

aztán tanácsot kértek tanároktól is meg effélék. és így aránylag helyrejött minden.

persze a mai napig hívogatnak, de az nem akkora gáz.

2010. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:

bár igazából túl késő alakult ez ki és abszolút nem sikerült elsajátítani a társasági viselkedést meg az alapvető dolgokat, ami a kiegyensúlyozott szociális élethez kell:D

ez a mai napig nem sikerült, nem pótolható.

úgyhogy állj rá a témára.

2010. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

akkor tegyél valami jól látható helyre egy előre megírt cetlit, amit csak kikapsz a táskából valahova leteszed, abba beleírhatnád hogy mi a bajod, szted min kéne változtatni, és hogy pár nap gondolkodási időt adsz most nekik hogyan tovább, VAGY még mindíg elviheted őket nevelésitanácsadóhoz vagy valami olyan emberhez aki ilyenekkel foglalkozik (házassági tanácsadó?, ő is hasonló dolgokkal foglalkozik végülis, vagy én nemtom csak mondom) ^^,


Dearon

2010. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Mivel ezt drasztikus húzással megoldani nem tudod-pl szökés-,beszélgetéssel nem sokra mész,mert nem hallgatnak rád,próbálj egy felnőttet keresni.Esetleg egy rokon,vagy a szüleid barátja,vagy az osztályfőnököd,valaki,akire hallgatnának,akinek elhinnék,h megbízható vagy,h kicsit lazábban lehetne engedni.Mást nem igen tudsz tenni.
2010. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Hello kedves sorstársam!

Én 15 vagyok és velem is így bánnak kb...

2010. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Hát most próbálkozok azzal ,hogy mindent megcsinálok amit kérnek, több házimunkát csinálok.Ez hátha beválik.Vagy ha lesz ettől egy idegösszeomlásom akkor az majd használni fog :s.Amúgy már nagynéném (anyukám testvére) próbált velük beszélni de semmi haszna nem volt:(.
2010. febr. 15. 15:54
 10/28 anonim ***** válasza:
42%
Várj még 2-3 évet, ha akkor sem engednek el sehova, akkor meg már észre sem veszed azt a 2-3 évet és máris felnőtt vagy :D bocsi de jobb tanácsot nem tudok adni, jobb ha beletörődsz a dologba :S --> véleményem szerint apád egy vadállat, nyugodtan mutasd meg neki is a válaszomat!!! Anyád sem normális ha valóban emiatt üvöltözik veled!!!
2010. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!