Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim végre rájöjjenek nem vagyok már kisgyerek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánatot kérek ,mert ez hosszú lesz.

Idén leszek 14 éves.A szüleim nagyon szigorúak velem.Van egy ikertestvérem ő fiú és még nagyon gyerek, úgy viselkedik mint a 8 évesek.Mindig kiszolgálja anyukám meg törődik vele és ha kér valamit akkor azonnal teljesíti.Szóval nem egy önálló típus.Ezért engem is úgy kezelnek ,mint őt, azzal a különbséggel hogy nem engednek el sehova.Nem aludhatok ott a barátnőimnél,pedig tudják a szüleim ,hogy megbízhatóak a barátnőm szülei.Még egy probléma az ,hogy járok lovagolni és szombatonként megyek.Elmegyek reggel 9-kor és délután fél 4-kor jövök haza, de már 3-kor hívogatnak ,hogy miért nem jövök haza mert már nagyon késő van.Persze amikor hazajövök akkor jön az ordibálás ,hogy miért járok ilyen későn haza.Pedig délután fél 4 az nincs is későn!Apukám egy kicsit haragszik is edzőmre ,hogy olyan sokat vagyok kint.Pedig hétközben SOSE járhatok ki, néha előfordul ,hogy szombaton és vasárnap is megyek.Jól tanulok azzal nincsen gond.De hiába beszélek anyámmal arról ,hogy nekem is kell egy kis szabadság azt mondja ,hogy húzzak a francba nem mehetek sehova. Apám meg még szigorúbb neki már nem is merek szólni semmiről mindig anyát kérem meg ,hogy mondja el neki ha elmegyek valahova, mert nem merem neki megmondani mivel rögtön jönne az ordibálás meg szájba vágna.De ők csodálkoznak ,hogy én ordibálok velük amikor ők nem képesek engem meghallgatni, akkor hogyan magyarázzam el ha ők egyfolytában ordibálnak és azt mondják ,hogy kitesznek a házból.Mit tegyek?Nyáron szeretnék ottaaludni pár barátnőmnél és a lovardában is néhány lánnyal akikkel együtt járok oda.Van már külön szobánk is, meg van tervezve ,hogy mi lesz.De anyáék nem engednének el.Mit csináljak ,hogy elengedjenek?


2010. febr. 14. 21:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Például próbálj meg ne úgy viselkedni, mint egy kisgyerek. Aki elszökik otthonról, az nem fogja kiérdemelni a szülei bizalmát, miért is bíznának egy olyan gyerekben, aki ilyet csinál? Ha higgadtan kezeled a szüleid hisztijeit, és nem ordibálsz vissza, akkor lehet több mindent fogsz elérni. Azzal, hogy kiabálsz, feleselsz, meg elszökdösöl, csak meggyőzöd őket arról, hogy felesleges téged felnőttként kezelni. És mivel csak 13 vagy, nemigen tudsz mást tenni, mint alkalmazkodni. Ülj le a szüleiddel, és kérdezz rá, hogyan tudnád elérni, hogy bízzanak benned, mert szeretnéd, ha konfliktusok nélkül tudnátok egymás igényeit tolerálni. Tanulj, segíts otthon, akkor majdcsak belátják, hogy tévedtek veled kapcsolatban. Az öcséd sem igen segít őket meggyőzni, de azért ne add fel. Nem értek egyet a szüleiddel, de ettől függetlenül ők a szüleid, és fogadd el, hogy a felnőttek is csinálnak butaságokat, és ők sem mindig kezelik jól a helyzetet. Senki nem hibátlan. A lényeg, hogy beszélned kell velük. Szedd pontokba, amit mondani akarsz, és kérd meg őket, hogy hallgassanak meg. De csak higgadtan! Ordibálás=sikertelenség. Ügyesen!
2010. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

minden 14-20 éves úgy érzi, gyerekként kezelik, ha van ikertesója ha nem


egyébként 14 évesen tényleg gyerek vagy, hidd el :)

10-15 év múlva te is így fogod gondolni ezt mostani magadról, ha ez valamennyire megnyugtat :)

2010. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Velem az volt a baj, hogy állandóan otthon ültünk a tesómmal, nem mentünk le a friss levegőre, szal anyánk állandóan kiparancsolt

ergo probálkozz azzal, hogy otthon ülsz egész nap, ki ne menj a utcára csak a suliba, nyüzsögj otthon, menj a szüleid agyára

1-2 hónap és boldogok lesznek, hogy 1 napra megszabadulnak tőled :D

2010. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Másik verzió, hogy szimplán elmész a barátnődhöz, apádat felhivod: figyelj apa, xy-nál fogok aludni, ha akarsz beszélj a szüleivel, nem leszünk felnött felügyelete nélkül. Lényeg, legyél határozott. Ne kérj, hanem tájékoztasd őket. Semmiképpen ne könyörögj. Ha nem engednek, érted megy, erőszakkal elhoz, megüt, akkor se sírj. Semmiképpen ne ordibálj velük, ha ők ordítanak veled, akkor sem. Egyszerüen ne szólj hozzájuk. Legyél velük közönyös mintha ott sem lennének. HA anyukád babusgatni akar, told el magadtól. És határozopttan mond azt: mi a bajotok a barátnőmmel, mi a bajotok a szüleivel? Meg ne kérdezd, hogy miért enm bíznak meg benned, mert erre könnyü rávágni, kicsi vagy, gyerek avgy, nem, a barátaidban és a szüleikben miért nem bíznak meg, a barátnőd szülei itt fontos tényező. Egyébként gondolom, nem felnőtt felügyelete nélkül akarsz nomadizálni a barátaiddal.Ergo ne iselkedj gyerekkéént, ne legyél alárendelt. Persze vannak eszközeid. A szeretetmegvonás pl. ilyen.
2010. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

ilyen idős korban ne csodálkozz. egyértelmű, hogy a fiúkat sokkal könnyebben engedik érvényesülni mint a lányokat. a legegyszerűbb megoldás szerintem pl. a lovaglás terén (mivel gondolom azzal nincs bajuk, hogy lovagolsz, hiszen nem egy olcsó sport, és ha lehetőséged van rá, akkor örülnek neki valahol) ha megkéred őket, hogy menjenek veled, és nézzék meg mit csinálsz, és akkor együtt mentek ki, együtt jöttök haza. meglátják, mi telik olyan sok időbe. nem akarnak neked rosszat, csak féltenek. mivel most kezdesz nyitni a világ felé, ezért aggódnak, hogy már nem tudnak mindentől megvédeni, így a szülők általános reakciója a pánik és a tiltás. csináljatok közösen pár dolgot, a reakciók lehet hogy rosszul esnek, de hangsúlyozom, nem akarnak neked rosszat. és adni kell nekik időt. sok időt. nehéz dolog kamasznak lenni, ez egyértelmű, de a szülőnek is nehéz időszak ez, hiszen a kis pici gyerekéből lassan felnőtt lesz. ezt fel kell dolgozni:) az első lépés szerintem mindenképpen a lovas szülős banzáj :D lényeg, hogy ne távolodjatok el :)

F/19

2010. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
komolyan beszéld meg velük. ha szeretnek akkor megértik. ez a megoldás!!
2010. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Ha nem engednek sehova annak biztos van valami oka.Lehet tettél valamit amiért nem bíznak benned már annyira.De ha semmit sem tettél akkor próbálj tenni valamit hogy megbízzanak benned.Például kérd meg őket hogy engedjenek el valahova hogy bebizonyítsd, hogy megbízhatnak benned.

Szerintem próbáld meg, de tiéd a döntés.

2010. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

sokan mondták már hogy a szökés nem megoldás...ezzel nekem is egyet kell értenem:)

anyukád nincs jó barátságban valamelyik barátnőd anyujával???

ha igen vele megdumálhatnád az ott alvást... vagy valami szomszédi jó barát...aki nincs túl messze így könnyen ellenőrizhetnek...

vagy kérdezz rá bátran, hogy MIÉRT??!!!

2010. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!