Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnátok ha a 16...

Hogyan reagálnátok ha a 16 éves lányotok ellopna tőletek 25 ezer forintot?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Leülnék vele beszélgetni négyszemközt, hogy mire kellett, és miért így, stb.
2015. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Visszakérném tőle, és leülnénk megbeszélni.
2015. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
A bizalmat egy életre tönkrevágná. Lopni, ráadásul a családból? Ilyesmire nem tanítom a gyerekem, ha önként így dönt, akkor pedig nincs vele miről beszélnem.
2015. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Biztos,hogy ideges lennék,először még lehet,hogy le is üvölteném,hogy ugyan,hogy tehette ezt,és mire kellett a pénz,és hogy miért nem lehetett ezt elmondani nekem...stb.

Ugyanakkor belegondolnék,hogyha nem adok neki,és magától nem keresi meg,akkor is kellett neki valamire,és ki tudja mire,amire én magam nem adtam volna.Szóval meg is érteném egy kicsit,de amúgy a lopást is megvetem,de a gyilkosságot sokkal jobban,ez érthető.


Biztos,hogy a pénzemet elraknám,zsebpénznek havonta meg maximum 3ezret adnék,és ossza be!


Vagy azután kereshetné a pénzt.Mindenesetre 25 ezer forint ellopása elég ok lenne arra,hogy azt mondjam a kedves gyermekemnek,hogy édes lányom,most pedig megdolgozol érte.


1 hónapon keresztül főzne,mosna,takarítana,persze besegítenék neki,de érezze a súlyát annak,amit tett.


Ha pedig nem hajtaná végre a "büntetését",akkor elmondanám neki,hogy nincs bizalmam felé.Nehezen tudná csak visszaszerezni,de megkockáztatom,hogy nem is tudná visszaszerezni teljesen.

2015. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon dühös lennék. Azt elnéznem ha elvett volna egy kevés pénzt, apróság. Mert én mikor kicsi voltam elvettem pár aprót csokira vagy rágóra. De soha nem vettem el nagy összeget, sőt még papír pénzhez sem nyúltam. Jó lenne tudni hogy mire kellett neki
2015. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%

Elküldeném dolgozni. De még mindig jobb, mintha a testét árulta volna.

Ha megbecsülte a pénz értékét, akkor nem kell dolgoznia.

Egyébként magamba néznék, mert biztos hogy elrontottam a nevelést. Ne hagyd elkallódni, ez csak a kezdet

2015. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Először leüvölteném a fejét, és nem néznék rá pár órát.

Utána leülnék vele, és megkérdezném, hogy miért nem kért tőlem, miért a lopás mellett döntött.

Elmondanám, hogy így nem akkora probléma (pontosítsunk: épp elég nagy probléma), nagyobb lenne, ha mással idegennel tette volna mindezt.

Éreznie kell, hogy csak úgy a pénztárcámba nem nyúlhat be.

2015. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Te a 16 éves lány vagy, aki lopni készül, igaz? Mire kell a pénz? Miért elvenni, miért nem elkérni akarod?

Mesélj erről, itt úgyis anonym mindenki.

2015. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Körülményektől is függ. Ha kiderülne, hogy zsarolják/bántalmazzák a suliban, és azért vitte, nehogy megint megverjék, nyilván máshogyan kezelném, mintha röhögve, anyámmal ezt is megtehetem alapon csinálná.
2015. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem játék. Felénk 25-rugóért bármit megtesznek egyesek...

A gyerekem meg ne lopjon.

2015. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!