Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy küzdjem le ezt a "félelme...

Hogy küzdjem le ezt a "félelmet"? 15L

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy nem merek bemenni vásárolni a boltokba/ elmenni éttermekbe, kávézókba, mekibe. A suli büfében is mindig mást kérek meg, hogy vegyen nekem valamit (úgy hogy odaadom rá a pénzt), de ha senki sem vesz akkor nem eszek /nem iszok abban a 7-8 órában amit ott töltök a suliban. Sokszor elmennék a mekibe szívesen, de a barátnőmmel sem merek bemenni ha úgy van. Ruhákat vásárolni is csak anyuval megyek, egyedül soha. Van egyetlen egy kisbolt ahová nyugodt szívvel bemegyek, azon kívül sehová. Miért van ez? Hogy küzdjem le?
2015. ápr. 2. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt egy pszichológussal beszéld meg.
2015. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem? Mitől félsz? Írd le pontosabban!
2015. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ha viszel otthonról üdítőt és ennivalót, akkor nem fogsz egész nap koplalni. Persze a problémádat nem oldja meg, de legalább nem maradsz éhen-szomjan.

Egyébként tényleg pszichológus. Ha van nálatok iskolapszichológus, érdemes felkeresni, ugyanis ő ingyen van, nem kell érte fizetned, semmit sem mondhat a szüleidnek vagy a tanároknak, szóval nyugodtan beszélhetsz vele. Ő biztosan tud neked lehetőségeket mondani, hogy ki tudna ezen segíteni vagy mi a megoldás.

2015. ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichológus. Azért elég komolyan hangzik, hogy nem mersz másokkal szóbaállni (mert gondolom erről van szó, és nem arról, hogy nem mersz bemenni)
2015. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mitől félsz pontosan, pl. a mekiben? Kaját kérni?
2015. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Huu, én is hasonlóan vagyok ezzel. Bár én azért meg merem csinálni, de csak nehezen veszem rá magam.
2015. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
2es vagyok. Általánoságban, ne szorongj. Légy laza. Tisztázd magadban a félelmeid, mi a legrosszab dolog ami történhet veled? Nézz az emberek szemébe. És emiatt nem kell pszihológushoz sem menned, elhiszem valamiből nekik is élnük kell..sajnos.
2015. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szociális fóbia.Ez pedig valóban pszichológusos ügy,súlyosabb helyzetben pszichiáteres kategória.


Azt javaslom,hogy ezt ne próbáld meg egyedül,direktben megoldani,ezt szerintem egy viselkedésterápia fogja megoldani.


Ha az sem,akkor pszichiáter!

2015. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tartom betegnek a kislányt...nem is küldeném agyturkászhoz, mert fizetsz neki, és még bele is mászik az életedben. Régen az emberek apaphoz jártak ha kételyeik félelmeik voltak. Persze ez ma már sokaknak nem elég, sőt ciki...inkább fizetnek egy két menetet csernusdokinak. Csak félénk vagy, egyedül is meg tudsz bírkózni vele, hidd el!
2015. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!