Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennydörgés elleni félelmet...

Mennydörgés elleni félelmet hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Most hogy nemrég megdörrent az ég újra előjött ez a félelem.Magától a vihartól meg a villámlástól nem félek, sőt majdnem imádom nézni ahogy a kék csíkok cikáznak az égen, de a dörgés(pláne a csattanós)az nagyon beparáztat.Tudom hogy semmi extra csak a villámok által keltett hang, de mégis bennem van a félsz.De ha máshol vagyok vagy több ember van körülöttem, vagy kint vagyok a szabadban akkor nem félek tőle, csak ha itthon vagyok.Mit tegyek ellene?

2014. márc. 23. 19:57
 1/5 anonim válasza:
Amikor kicsi voltam apukám azt mondta, hogy ilyenkor bowlingoznak odafenn. Elképzeltem, ahogy a görög istenek játszanak és a bábuk nagy csattanással eldőlnek. Egy idő után azon gondolkoztam, hogy vajon ez a dörrenés hány bábut teríthetett le. A másik jó módszer, ha számolod a másodperceket a villámlás és a dörrenés között.
2014. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a számolás az miért jó?:D

A napközi viharokkal sincs gondom csak az estiekkel

2014. márc. 23. 20:18
 3/5 anonim válasza:
Azért jó a számolás, mert kb ugyanakkor/ ugyanannyi másodperc múlva jön. Így nem ér váratlanul a mennydörgés, fel tudsz rá készülni. :)
2014. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok, még kisebb koromban én is féltem :) Van egy nővérem, aki szintén félt kiskorában, ezért anya és apa elkezdtek dolgozni azon, hogyan gyógyitsanak minket ki ebből a "fóbiából".

Apával emlékszem, rendszeresen a nyitott bejárati ajtónál, a zárt szitaajtó mögül lestük a villámokat, én először féltem, de előbb-utóbb nagyon jó mókának tűnt. Apa már pár eset után popcornt hozott, székekre ültünk, ha nagyon esett, az ablakból bámultuk tovább a dolgokat. Én mindig hozzábújtam apához, de a végére ahogy emlékszem, már imádtam, és alig vártam, hogy legyen egy vihar.

Emellett még az is közrejátszott, hogy szép emlékek fűznek a viharokhoz, apáék direkt a nappaliban aludtak velem, mert féltem a szobámban ilyenkor, és általában az ilyen esetekben híres meséket néztünk a tévén.

Amit most tehetsz, hogy kint sátorozol egy fedett részen, de viharban (ne fa alatt:D), és próbálsz kellemes környezetet teremteni ott. Esetleg baráttal, ilyesmi. Amúgy szerintem ez a félelem idővel átalakul izgalommá :)

2014. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ÉN is nagyon féltem gyerekként a villámlástól és a mennydörgéstől. Ma már annyira élvezem, ha este jön vihar, akkor ki ülök a sötét udvarra, a teraszra és hallgatom a dörgéseket és az eső hangját. Próbáld ki egyszer, hogy este az ablakhoz ülve hallgatod a vihart. Eszméletlen érzés tud lenni. Ha el tudod fogadni, hogy ez is a természet része és éltető erőnk is egyben, akkor megtanulod becsülni és élvezni az ilyen pillanatokat. Ilyenkor teljesen ki tudod űríteni az elmédet és el tudod felejteni a napi gondjaidat.
2015. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!