Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindenkinek ilyen sok dolgot...

Mindenkinek ilyen sok dolgot 'hozott a nyuszi'?

Figyelt kérdés

Szinte minden osztálytársam kirakta FB-re hogy mit kapot Húsvétra. Rengeteg csokit, könyvet, ruhát, elmentek valahova stb.

Én kaptam egy felsőt és egy csokit. Úgy gondolom Húsvét nem az ajándékozásról szól, de ilyenkor kicsit irigy leszek.

Más is nagyon sok mindent kapot?

14/L


2015. ápr. 7. 17:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
A fiamnak egy csokinyuszit hozott, viszont három napig egy csomó klassz dolgot csináltunk együtt, az egész nagy család. Van, akinek az együtt töltött idő fontosabb, mint hogy jól mutasson az FB-n egy kép. Irigy leszel? Mire? Hogy ezzel kompenzálják a szülők azt, hogy tojnak a fejükre? Én sajnálom őket. Nagyon komolyan!
2015. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem tojunk a 3 gyerek fejére év közben sem, de elég sok mindent kaptak. Ruhákat, játékot pl.


A 15 éves 3 farmert. De ez kellett is, mivel összesen kb. 5 nadrágja van. A FB-ra pedig esze ágában sincs kitenni ilyen képeket:)

2015. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálam is tele a FB ilyen képekkel.

Én mondjuk 34 éves vagyok, semmit nem kaptam, de van 2 pici gyerekem.

Az ismerőseim nagy részének is 0-5 éves gyerekei vannak. És bizony: sok-sok csoki, bicikli, autók, babák halma, meg ruhák, stb stb.

Nekünk gyerekkoromban a Húsvét nem volt akkora nagy ünnep mint a Karácsony. Volt csokinyuszi, tojás, pár apróság. De nem 30-40 000 Ft értékben.

Gyerkőceimnek én is édességet vettem (csokinyuszi, Kinder csoki), meg egy apró játékot. Meg festettünk tojást, díszítettünk tojásfát. Ez nagy élmény volt.

Anyóssal elszaladt a ló viszont. Utána itthon fiam meg is jegyezte, hogy itt nálunk nem kapott ajándékot. :(

Na szóval egyet értek veled. A Húsvét nem olyan szerintem sem, mint a Karácsony és a szülinap.

2015. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
mi soha nem kaptunk semmit a tesómmal húsvétra :) idén a bátyáméktól kaptunk ajándékot, de azt is azért mert féléve nem láttuk, és nekem februárban, a tesómnak meg márciusban volt a névnapja. egy csokit kaptunk, és egy bizsu ékszert :) de amúgy soha semmit. nem is értem ezt a húsvéti ajándékozást. én amúgy 20 vagyok, a tesóm 21.
2015. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

én világéletemben csak csokit meg gyümölcsöt kaptam. a párom családjában azonban most épp biciklit, tavaly trambulint kaptak az unokák (és mellette rengeteg könyvet, színezőt, csokit, stb)...sokszor már úgy érzem, karácsonyként kezelik a húsvétot. Nehezen tolerálom, mivel az én szüleim pl nem engedhetik meg hogy a gyermekemnek nagy ajándékot vegyenek húsvétra, a párom családja meg állandóan túlzásokba esik...a szegény gyerek meg egyik helyen trambulint kap, a másik helyen 3 narancsot...nem túl jó az biztos. nem értem hogy lett ekkora divat az ajándékozás húsvétkor, ugyanakkor a tojásfestés, a locsolkodás, a tojáskeresés, a húsvéti tálak meg teljesen a háttérbe szorulnak.

Szerintem ne bánd, hogy mások mit kapnak, majd a gyerekeidnek a saját hozzáállásod örökítsd át, az a helyes. Nem az ajándékoktól lesz szép a húsvét.

2015. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Én semmit nem kaptam, de nem is értem mióta hoz bármit is a nyuszi. Régebben locsolkodni mentünk mi fiúk, de mivel pár évig külföldön éltem és ott nem él ez a hagyomány ezért már itthon is felhagytam vele. 16/f
2015. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Én édességet, egy parfümöt, egy könyvutalványt és 2000 Ft-t kaptam, természetesen nem egy személytől. Mikor kicsi voltam akkor "nagyobb szám" volt a húsvét, több játékot, könyvet, ruhát is kaphattam, de ahogy növök egyre kevesebbet. Nagyobb dolgokat pedig húsvétra és születésnapra együtt szoktam kapni mert általában közel esik egymáshoz ez a két dátum. Szerintem ez így is logikus meg teljesen rendben van. Kiskoromban én is meg a család is lelkesebb volt, én is nagyon örültem az ajándékoknak, de már egyre kevésbé érdekel és nehezebben is találják ki, hogy mit vegyenek nekem. Persze, most is örülök neki, de már nem ugyanaz a "gyermeki öröm". Mi nem vagyunk vallásosak, szóval nekünk ilyen szempontból nem jelent semmit a húsvét. Szoktunk barkát szedni meg tojást festeni, fészket készíteni a nyuszinak, de nem követünk nagy hagyományokat, nincs nagy családi összejövetel és igazából minden ünneppel így vagyunk, hogy nem csinálunk nagy felhajtást belőle. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy verseny és mindenki a maga pénztárcájához mérten költekezzen. Én például ismerek olyat, aki inkább gyalog járt munkába és mindenen spórolt, hogy drága ajándékot tudjon venni a lányának és ez szerintem nem normális... Szerintem azzal alapvetően nincs baj, ha valaki sok ajándékot kap, ha ezt a szülők megengedhetik maguknak mert van, ahol ez nem számít plusz kiadásnak és nem feltétlenül jelenti, azt, hogy ezzel kompenzálni akarnak valamit. Szerintem minden szülő szeretné megadni a gyerekének azt, amire vágyik. Szerintem normális, hogy irigységet érzel, de tényleg nem ez a lényeg, hogy ki mennyi ajándékot kapott. Általános iskolában emlékszem mindenkit végig kérdezgettek a tanárok, hogy ki mit kapott, én ezt nagyon utáltam, mindenki méregette a másikat, szerintem ez nagyon rossz dolog volt...
2015. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Mit kell ebből ennyit kihozni?:) Irigy vagy, oké, csak ne hangoztasd. Én iphonet kaptam, pedig nem kértem mert meg voltam elégedve az eddigi telefonommal, de ha anyuék úgy gondolták, hogy megérdemlem akkor nem fogom visszautasítani.
2015. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Nalunk nem divat husvetkor ajandekozni. Kaptam egy kis csoki tojast,mert ez amolyan szezonalis dolog. Ahany haz,annyi szokas,bar en ezt sosem hallottam senkitol hogy kifejezetten husvetra ajandekot kapott volna.

14/l

2015. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Igaz, hogy én már nem vagyok kamasz, de döbbenten nézem, mi lett a húsvétból... nálunk még kb. csak a csoki/édesség ment, esetleg egy könyv, vagy ha vmi ruhára szükség volt... ma meg már nézem, hogy húsvétra kapnak a gyerekek iphone-t, laptopot, plázás bevásárló körutat...
2015. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!