Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit csinálnátok ha...

Szülők! Ti mit csinálnátok ha kiderülne hogy 11-12 éves gyereketek telefonbetyárkodik? +Ha még rendőrségi ügy is lenne belőle.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Először is megvárnánk, hogy mi lesz a rendőrségi ügy vége. Annak természetesen viseljük a következményeit. Aztán egy komoly beszélgetés következne arról, hogy ez mit jelent az életében és hová vezet, ha nem kezd el időben gondolkodni, mielőtt cselekszik. Telefonja pedig érettségiig nem lenne, azt hiszem, ez elég alap ezek után.


11-12 éves gyereknek minek mobil? Mert gondolom nem a jól bevált otthoni vezetékest használta ilyen célra?

2015. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Annak idején mi is szórakoztunk, hogy random számokat felhívogattunk, szerintem sok gyerek csinálja ezt. Ha nem csinálna nagy telefonszámlát, akkor csak megdorgálnám.

De mit csinált, hogy rendőrségi ügy lett belőle?

Biztos kapna valami büntetést a gyerekem, egy elbeszélgetés alap meg elvenném a telefonját. Ha nem tudja értelmesen használni, minek legyen telefonja? Nem érett rá. Majd pár év múlva, ha tényleg szüksége is lesz rá, akkor kaphat egyet vagy vehet magának.

2015. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn szembesíuteném a gyereket, hogy ö szeretné-e ha öt vagy titeket hívogatnának rendszeresen és butaságokat mondananak benne.

Esetleg akiket hívogatot azokkal szembesíteni, hogy nekik ez milyen rossz volt.

2015. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendőrségi ügy lett belőle, akkor szerintem a mentő-tűzoltó-rendőrségi vonalon szórakozott hülyeségekkel. Simán random számokat hivogatni nem jár ilyesmivel. Főleg, ha nem hívja kétszer ugyanazt. Tényleg nem mindegy, hogy "Józsi bácsit" csörgeti meg egy héten 5x, vagy a mentők vonalát foglalja hülyeségekkel (ahol amúgy hívószám leolvasó is van, és így visszakereshető a hívó fél).
2015. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
hát ha az én gyerekem betyárkodna jót röhögnék és beszállnék a mòkába.... :D
2015. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Álltalában 6000ft szokott lenni a számlánk már a második hónapja több mint 10'000ft

Én nem telfonálok sokat a feleségem se. És azért gyanakszom a fiamra mert volt olyan hogy rajtakaptam hogy telefonál es gyorsan lerakta.

A rendőrségi ügyet csak azért mondtam mert van egy ismerősöm akinek a fia is huncutkodott és valami öregasszony följelenette őket.

2015. ápr. 7. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztos, hogy telefonbetyárkodik. Lehet, hogy szexvonalat hívott, vagy vmi emeltdíjas hülyeséget... mindenesetre én elbeszélgetnék vele, hogy jobb, ha elmondja, mi van, mert ha nem, akkor elveszitek tőle a mobilt. Lehet azzal indokolni, hogy nektek nincs pénzetek ekkora számlát kifizetni, és tudjátok, hogy ő volt.
2015. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
72%

ja elég ha valaki feljelenti.

Am jól bevált 1-2 saller és kész. Amikért annó kaptam nevelő jellegű tenyerest, azt többet nem csináltam. ennyi a recept :)

2015. ápr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban kérnék egy részletes számlát, és megnézném, miket hívogat, ennek fényében lehetne vele elbeszélgetni erről. Ezek szerint még nem is tudod, mit csinál, csak gyanú van benned.

Mégsem mindegy, hogy tényleg ismeretleneket zaklat-e, vagy valamilyen fizetős számot hívott fel.

Ha valóban telefonbetyárkodik, akkor büntetés (bár ezt nem egyedül szokták, hanem többen, hogy lehessen röhögni). Ha emelt díjas számot hívott, akkor csak elbeszélgetnék vele róla.

2015. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!