Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit tennétek?...

Szülők, ti mit tennétek? Otthon mernétek hagyni a lányotok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 13-14 éves lányotok. Van egy gyár ami a város legfizetettebb munkahelye. Itt csak 3 műszakban lehet dolgozik, vagyis éjszakázni is kell. A lányotokat otthon kell hagyni egyedül. Eléggé rossz környék. Nagyszülők több száz km-re, apuka már régen lelépett.


Az én anyám simán egyedül hagy, szerencsére megbízik bennem. Már 1 éve vagyok minden 3.héten éjszaka egyedül 1 héten keresztül. Mamám teljesen kiakadt-bár ő konzervatv-hogy merészel anyám itthon hagyni, mert elrabolnak, valami bajom lesz stb. Az ajtónk triplán zárva, de a lépcsőházba bárki bejöhet. Én jobban örülnék ha anya nem 3 műszakba dolgozna, de csak olyan végzettsége van ami ahhoz a munkához jó. Gondolkozott a fősulin (neki csak érettségije van és még valami OKJ-s képzés) de nagyon drága.

Ti otthon mernétek hagyni a lányotok?

14/L


2015. ápr. 14. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
En itthon.Akar 12evesen is.Ocsem 13lesz es elvan egymaga.Igaz nem ejjel,de lenyegebe mindegy.Ugyanakkora esellyel tortenik baj nappal,mint ejjel.
2015. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
A hugom 14 éves, és őt egyedül hagyják a 2 hugával otthon. Simán elvannak, mert érett lány a hugom.
2015. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Simán itthon hagynám. :) Igaz fiam van és még csak 3 hónapos, de ha így alakulna megbíznék annyira benne, hiszen én tudom hogyan neveltem.

Engem is otthon hagytak a szüleim már 14 évesen pár napra, mert nem akartam velük menni nyaralni. Utána következő évben egy egész hétre. Még mindig itt vagyok, nem raboltak el, a házat sem gyújtottam magamra. A barátnőimmel csajbuliztunk. :)

2015. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2015. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
En nem, de ez marhára mindegy ha Anyad y látja jónak és nem tudja ms hogy megoldani.
2015. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Valahogy el kell tartani a családot.. Szóval otthon hagynám, de, ha mondaná, hogy fél vagy valami, akkor átgondolnám azért..
2015. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hány éves a mamád? ha nyugdíjas, akkor nem megoldhato h azokra a hetekre mindig hozzátok költözzön? kiakadni könnyü, de nyilván anyukád sem jokedvében dolgozik 3 müszakban. esetleg nincs legjobb barátnöd, akinél - anyukátok egyeztetnének persze - ott aludhatnál ilyenkor? Egyébként a 14 az már pont az a határ, h még bele is fér, h egyedül vagy, ráadásul ha betörnek, akkor olymindegy, h vki 14 vagy 13 vagy 16.... részemről nem arrol szolna, h a lányomban nem bízom, hanem, h baja ne essen.
2015. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor anyukámmal Pestre költöztünk, nem volt sok választásunk. Engem beíratott az iskolába, ő ment dolgozni. Nem éjszakára hagyott egyedül, de meg kellett tanulnom önállósodni 7 évesen olyan szinten, hogy egyedül mentem iskolába, jöttem haza, s olyan 1 órától 5-ig egyedül voltam otthon. Rémes környéken laktunk, de soha nem esett bajom.

14 évesen szerintem elég érett már egy gyerek, hogy otthon lehessen hagyni egy éjszakára.

2015. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen mama nyugdíjas viszont tatát nem lehet napokig otton hagyni mert szívbeteg, csoda hogy él.

Sajnos csak 1 barátnőm van, de ő 200 km-re, szeptemberbe új suliba megyek hátha ott lesznek barátaim

2015. ápr. 14. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
12 éven felüli gyereket már otthon lehet hagyni. Kivéve, ha van valami betegsége, de, kérdező, gondolom nálad ilyen probléma nincs.
2015. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!