Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti engednétek a 13...

Szülők! Ti engednétek a 13 éves lányotoknak ilyeneket? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fültágítót,piercinget illetve fehér,fekete vagy kék illetve lila hajat.Le is szeretném oldalt borotválni.És sminkelni szeretném magam,de csak szolídan. Azt tudni kell anyumról,hogy nem igazán rajong azokért a bandákért akiket hallgatok (BVB,BMTH,Slipknot stb.) és így az öltözködési stílusom sem tetszik neki,mert szinte csak feketében vagyok és rocker bandás pólókban.

Megengedné?:/

Válaszokat előre is köszönöm!:)^^


2015. ápr. 18. 12:01
1 2 3 4
 21/31 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Előre bocsátom, két lányom van, 15 és 18 évesek.


Sorjában:

- fültágítót soha nem engednék - szerencsére ők sem akarnak

- piercing - határeset. Nekem ugyan nem tetszik és nem ugrálnék örömömben, ha nekik lenne, de elmegy. Viszont érdemes a mágnesest kipróbálni először.

- kék, lila, zöld hajjal kapcsolatban a nyári szünetes csapathoz csatlakozom.

- borotvált haj - ennek az az előnye, hogy egy idő után úgyis visszanő :)

- smink - korrektor, szemceruza, spirál, szájfény mehet nyugodtan

- öltözködés - a fentiek tükrében teljesen mindegy, úgy látom nem az a rózsaszín "kishercegnő" vagy :) Amíg a ruhád tiszta és rendezett, szerintem teljesen mindegy, mit hordasz. Nagylányom is szokott bandás pólót hordani, engem nem zavar.

2015. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem elég sok értelmes, jól indokolt választ kaptál, remélem, hallgatsz rájuk. Nekem 13 és 15 éves fiam van, a lány osztálytársakat ha megnézem, hát azt hiszem megdöbbennének rajtad, ha úgy néznél ki ahogy szeretnél.

Egyetértek azokkal, akik azt javasolják, hogy a maradandó dolgokkal várj még 17-18 éves korodig, tényleg valószínű, hogy még sokat fog változni az ízlésed, és te magad is cikinek találod. A hajfestés drasztikus még ebben a korban, egy színleszívatás tönkrevághatja a hajadat egy életre. Kezdd apró lépésekben kialakítani a stílusodat. Az öltözködés oké, de majd meglátod, 1-2 év múlva megint mást akarsz felvenni, enyhe smink, kis hajszínező, ennyi, a többit meg csak tervezgesd egyenlőre. Ja, a hajborotválás. A fodrászom azt mondja, többnyire idősebbek kérik, 30-asok, 40-esek, meglátod, hamarosan úgy elterjed minden korosztálynál, hogy uncsi lesz, cikinek fog számítani a fiataloknál, ha minden "nagymami" borotválja majd...

Lánykoromban én jártam egy sráccal aki egyik hétről a másikra stílust váltott, abban az időben Depeche Mode rajongó volt, feketében járt, feketével kihúzta a szemét, feketére lakkozta a körmeit, a haja fel volt nyírva és fejtetőn tarajos, megengedték neki, de ebben a lázadásban, önkifejezésben így már nem volt semmi érdekes, meg is unta, és hamar stílust váltott ezután.

Mint szülő nem, nem engedném meg, azt pártolom, ha a zenei stílusuk egyéni, meg az öltözködés is, de a többi még csak hóbort, hidd el ha megengednék, hogy mindezt megcsináld magadon, utána már nem is lenne számodra ez érdekes.

2015. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
én a hajfestést és a sminket engedném
2015. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Hajfestés: Én megengedném, de ilyen korba csak 1-2 csíkot, aztán ha 2-3 év múlva is még tetszeni fog az emós stílus, akkor befesthetnéd az egészet.

Szolid smink: Szempillaspirál, szájfény, szemkihúzó, púder. Ennyit engednék meg.

Piercing: Korai. Az előttem válaszolók mondták, hogy van valami mágneses-kivehető-piercingpótló, azt a nyári vagy akármilyen szünetben megengedném, de suliba nem

Fültágító: 2 év múlva megengednék egy olyan picikét.

Szerintem nem kell feltételezni, hogy egyszer majd kinövöd ezt a stílust. Előttem egy kommentelő azt mondta,hogy ő csak röhög a ,, kis lázadókon" és igaz,hogy ő is az volt,de már régen belátta, hogy gyerekes. Hát ez nem igaz.

2015. ápr. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Utóbbi válaszolónak igaza van. Az adott stílus, ami a személyiségedet jellemzi, most van kialakulóban. Én tizenévesen rockzenét hallgattam, és most 40 évesen sem lettem Lagzi Lajcsi rajongó, a hátamon feláll a szőr a mulatós zenétől, forever rock and roll! A főiskolán, ahol jártam, tanultunk pszichológiát, végeztünk különböző nagyon érdekes személyiségtesztet. Pl. a kedvenc színeid megmutatják, milyen személyiség vagy. Elemeztük a saját ruházatunkat, meglepődtem amikor a tanárunk engem a sportosan vagány kategóriába sorolt, és elemezte ennek a stílusjegynek a jelentését. Hát ma sem járok édi-bédi rózsaszín cuccokban, mint ahogy te sem fogsz. De nem leszel mindig csak feketében, mert egy idő után szélesedik a repertoárod, a szélsőségeket elhagyod belőle, tehát lesznek egyéni változások az évek során. Viszont te ilyen vagy, ebbe az irányba vonzódsz, ez az alap személyiséged része.

Előttem már sokan leírták, mit engednének meg, és igazuk is van, apró lépésekkel kezdd, és a maradandó változtatásokkal várj még pár évet. Egy kis smink, némi hajszínezés, tincsek, esetleg egy plusz fülbevaló, de nem fültágító, mert ez nem biztos, hogy később is fog tetszeni, ha meg igen, akkor majd pár év múlva, legalább mindig lesz rajtad valami újdonság. Azt javaslom, most inkább koncentrálj a ruhatáradra, próbáld bővíteni mi fér még bele ebbe a stílusba a fekete bandás pólókon kívül, mert ez így egy kicsit unalmas, a változatosság gyönyörködtet.

A hajaddal is óvatosan kezdd, mert hamar megbánhatsz egy-egy drasztikus változtatást. Nekem fiatal koromban hosszú barna göndör hajam volt (akkoriban a dauer volt menő), most rövid fekete, lila tincsekkel, de pár éve voltam szőke is. Utólag látva az félrelépés volt, ezért most én is óvatos vagyok, kacérkodom én is féloldalt felborotváltatni, de hónapok óta csak gondolkodom rajta, de félek megbánnám ha nem állna jól. Jó kinő, csak sok idő kell hozzá.

Így azért csak óvatosan mindennel!

2015. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
KICSI ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN :D Én ezt a korszakot előbb megéltem mondjuk.Az én hajam Pink csíkos volt oldalt felnyírva nagyon jól nézett ki.Fültágítóm is volt 2 cm..de hidd el nem éri meg mai napig ott a heg és nemtudom copfba kötni a hajam ha lógós fülbevalót hordok mert gusztustalan.Persze ha picit rakatsz 5 mm mondjuk az is szép:) Slipknot pólót hordtam én is állandóan.Hidd el később úgyis nőiesedni fogsz és kinövöd ezt a korszakot.Addig éld ki magad haj ügyileg pedig határ a csillagos ég!!! :) Sok szerencsét anyudhoz
2015. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ahw BVB*-*

Hajfestést, fültágeszt,piercinget nem javaslom.

A nem kihívó smink szerintem nem baj, a bandák, a haj sem, a fekete ruhákkal meg mi lenne a baj? Veled vagyok egyidős.

Én is nagyon sokat hordok feketét, mert szerintem ez áll jól és tetszik is.

2017. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Életem a rock, metál ezt úgy mondom.

13 évesen szerintem fültágítót, piercinget inkább ne. Ottmarad a nyom. Nekem is van tetoválásom, de ez azt tartalmazza, ami a mottóm az életben, és jóval idősebb(24) vagyok már.

Én 12 évesen szerettem meg a metált, rockot(korai tudom..), először meggyőztem a szüleimet(ez nyáriszünetben volt), hogy beszínezhessek pár tincset pirosra a hajamból. Ezzel semmi baj nem volt, hiszem leginkább otthon/edzésen voltam. Vettem a spórolt pénzemből pár bandapólót(az első asszem Nirvana volt)

Aztán 14 évesen egy olyan festéket használtam, ami csak 15 mosás után jön ki a hajból. Nem szóltak érte suliban sem.

Nekünk nem örültek általánosban a körömlakknak, de nekem fekete körmöm volt, nem érdekeltek a tanárok. Tehát akkor kilencedikben géllakkot is csináltattam.

Piercinget nagyon szerettem volna orrba, de végül csak 19 évesen lett.

És hozzáteszem, hogy ugye nagyrészt csak feketét hordok már 12-13 éves korom óta. Persze néha fehéret, kéket, esetenként egy rózsaszín darabot jólesik felvenni.

Ja, és habár már senki beleegyezése nem kell nekem, csináltathatnék akár tetkót a szemhélyamra is, én nem tervezek fültágítót, sem sokkal több tetoválást, ugyanis ha megunod, ottmarad a nyoma.

2017. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

Illetve ha később tetoválást szeretnél, javaslom hogy előtte egy kb ugyanolyan hennát csináltass. Hiszen az pár hét után lekopik, de a tetoválás örökre megmarad. Én most nyáron Strand fesztes Asking Alexandria koncert előtt csináltattam a tetoválásom henna formáját(lehet érteni? Xd) és rájöttem, hogy ez nekem kell:D

2017. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Clove válasza:
Tök jó, hogy mindenki leszóljál a korán érő lányokat. Már nem azért, de ha a kis r.banc fattyúk haspólóban és tíz centis szoknyában járnak, akkor milyen kis cukik. Ha meg valakinek fültágítója van, akkor sátánista és undorító. Ez a hozzáállás csodálatos :)
2017. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!