Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti engednétek a 13...

Szülők! Ti engednétek a 13 éves lányotoknak ilyeneket? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fültágítót,piercinget illetve fehér,fekete vagy kék illetve lila hajat.Le is szeretném oldalt borotválni.És sminkelni szeretném magam,de csak szolídan. Azt tudni kell anyumról,hogy nem igazán rajong azokért a bandákért akiket hallgatok (BVB,BMTH,Slipknot stb.) és így az öltözködési stílusom sem tetszik neki,mert szinte csak feketében vagyok és rocker bandás pólókban.

Megengedné?:/

Válaszokat előre is köszönöm!:)^^


2015. ápr. 18. 12:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a sminket engedném, nyári szünetre a hajat is, addig csak feketét. Piercinget, fültágítót nem. Piercing pótlóból láttam orra mágneseset , az jöhetne.
2015. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

A sminket (ha szolid) engedném, a hajat is, mivel az egyszer úgyis visszanő. A hajfestést ebben a korban nyáron, színezővel engedném.

A fültágító, piercing szerintem bőven ráér 16 év felett.

Egyébként ha anyukádnak nem tetszik az öltözködési stílusod, akkor sajnos elég valószínű, hogy nem fogja megengedni ezeket.

2015. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Ditta323 ***** válasza:
100%

Fültágítót semmiképp, piercin 16 évesen, hajat nyáron suli időszak végén, mert nem hinném, hogy a tanárok dijjaznák, és ami pár mosás után kikopik. Smink hát azon elgondolkodnék (mai fiatalságot elnézve igen nagy divat).

Borotválás? Megengedném, már csak azért is, mert ha fél év múltán megúnod nem tudod gyorsan visszanöveszteni és talán tanulnál belőle, hogy ha változtatok a külsőmön akkor az egy jó hosszú ideig, de akár életed végéig is elkisérhet.

Amúgy nekem is volt ilyen korszakom, de abból csak a zene bakancs /télen/ maradt meg állandóra, de ha olyanom van előveszem a "régi" ruháim már persze ha jelenleg beleférek :D

2015. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

Hú, kezdjük a listát...

Sminkelés attól függ, hogy mennyire szolid az a szolid. Korrektort, spirált már engednék hétköznapokra.

Hajfestést én is csak később engednék, ha addig nem változtatsz a véleményeden (talán olyan 16-17 éves kor körül), most esetleg nyárra hajszínezőt, amit ki lehet mosni, de azt még meggondolnám.

A haj leborotválását, fültágítót, piercinget semmiképpen sem. Úgy engednék meg ilyen radikális változtatásokat, ha eltelik mondjuk 3-5 év, és ha akkor sem változik meg a véleményed, akkor legyen... De előtte azért figyelmeztetnélek, hogy ha leborotválod a hajad, akkor csomó idő, mire visszanő, ha nem tetszik, akkor ki kell várnod... És arról azért gondoskodnék, hogy fodrász csinálja meg, és kikérném a helyedben majd akkor a véleményét ebben is és a festéses kérdésben is, hogy jól állna-e... Piercinget 18 éves kortól, itt is felhívnám a figyelmet a fertőzés-és gyulladásveszélyekre, és azzal is olyan "szakemberhez" irányítanálak, aki érti a dolgát... Az még abból a szempontból jobb, hogy beforr valahogy, ha kiveszed, a hibát meg sminkkel el lehet rejteni, de a tágítónál ugye nem így van, teljesen ki fog nyúlni a füled, úgyhogy én akkor is ezerszer meggondolnám, ha biztos vagyok benne.


Amúgy meg a hajfestéssel kapcsolatban, ha néhány tanácsot megfogadsz... Általában neten ha látsz képeket frissen festett hajakról, frizuratippekről, vagy "szép x hajszínű lányok" kollekciókat... Azokat általában olyan embereken mutatják be, akiknek jól áll, vagy tökéletes állagú hajuk van a kép elkészítéséhez. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te hajad ronda lenne, vagy nem mennének hozzád ezek a színek, csak hogy lehet, hogy nem a fekete, a fehér, vagy a lila lesz a te színed. Általában ezek a színek nagyon keveseknek állnak jól, a fekete hajnál elég, ha nem olyan a bőrszíned, vagy a szemszíned, vagy az arcformád, vagy a kisugárzásod, és akkor inkább öregít, vagy teljesen mű hatást kelt, vagy még jobban lesápaszt. A színes hajhoz szintén kell egy karakter, a fehérhez meg pláne, hogy ne úgy nézz ki, mint aki őszül. Illetve a fehér hajat úgy csinálják, hogy "leszívják" a hajadból a festéket, ami nagyon káros tud lenni a hajnak... Úgyhogy ha festetni akarsz, én mindenképpen kikérném egy fodrász véleményét, de azért a szélsőségektől óvakodnék. :)

2015. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Hűha, én tinédzser vagyok, de azért leírnám a véleményemet.

13 évesen kezdtem sminkelni,szolidan.Ez azzal változott merészebbé vagy szolidabbá,ahogy idősebb lettem, illetve nagyon sokszor nem is használok már sminket.Így értelemszerűen,szerintem nem probléma a sminkelés (szolid változatának) az elkezdése 13 évesen.

A hajamat szintén ennyi idősen kezdtem el kb festeni,volt már ombre,vörös,fekete és kék is,jelenleg pedig próbálom visszanyerni az eredeti színét,anélkül,hogy rongálnám,még jobban széttörne,de nem igazán sikerül,így a hajfestés témára azt mondom maximum színezővel,ha rendessel akarja akkor ne egy éppen aktuális stílushoz köthetően. Hogy miért? Mert bár nem hiszed el,de 2 év múlva már más stílusod lesz. Nem 13 évesen alakul ki a végleges stílusod és jellemed,ez még változni fog.

A fültágítót,14 évesen akár megengedhetőnek találom,de kizárólag olyan méretben,ami még visszanő.17évesen már tartanám annyira érettnek,hogy eltudja dönteni vállalja -e a kockázatát annak,hogy a nagyobb nem nő vissza,de előbb nem.

Piercinget 13 évesen nem tartom elfogadhatónak,miután elballagott már,akkor igényes kinézetűt kaphatna.

A haj leborotválása oldalt,oké.

2015. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem engedném egyiket sem, esetleg az enyhe sminkelést.
2015. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
49%

Én tizenkét évesen éltem a feketecsipkés-lilahajas-piercinges-lázadós koromat. Azóta szerencsére lett ízlésem, elég jó.

Ha most kellene a felnyírás után undorítóan visszanőtt hajammal bajlódnom, vagy összeszámolnám, mennyit költöttem volna anno hordhatatlan, ízléstelen ruhákra, hát, nem lennék túl boldog. És mindezt akkor, tizenkét éves fejjel is éreztem, hogy valamiért igaza van anyának, amiért nem engedi szétlyuggatni a fülemet vagy átfestetni a hajamat.

Gondold át.

2015. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Neuhauser László ***** válasza:
65%

Nézzük sorban

13 éves lány szerintem még ne akarjon piercinget illetve fültágítót

Minimális smink, de ne az a vad fekete

Más..

Én ha meglátok egy fültágítót hányingerem támad, kortól és nemtől függetlenül szerintem undorító

Lányoknak piercing max a köldökbe, esetleg egy picike az orrba (oldalt) vagy a száj köré egy, de csak az a pici fajta

Fülbevaló 1-1 ESETLEG ha pici fajta akkor 2 darab/fül de nem több és csak szolidan

Én lányt akarok látni, nem karácsonyfát XD

a nyelvpiercing, orrkarika, szemöldök, stb. piercingek számomra visszataszítóak

Tetoválásról

Vannak kicsi szép tetoválások (pl pillangó, stb) amik egy 18-20 év körüli lányon/nőn jól néznek ki

e amikor nem látszik a bőre színe a tetkóktól, az már sok

Szerintem azonban 13 évesen még ráérsz ilyeneken gondolkodni

Ahogy írták korábban, henna (vagy mi) és piercingpótló (nemtom mi a neve) esetleg, de szerintem az utóbbit kerüld inkább

2015. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
BVB? Sose értettem, hogy bandás képeken mit keres egy focicsapat neve. :DD Most jöttem rá, hogy nem a Dortmundról van szó, hanem egy bandáról. :D
2015. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

- fültágító 18 évig kizárt, piercing 15-től már lehetne (persze, pici gomb, ilyesmi)

- haj: nyáron simán, max. hlyn áll, de a suliból pl. kivágnak lila, vagy oldalt felnyírt hajjal

- smink max. spirál, több nem kell neked


- az öltözködés meg, istenkém, nekem is volt fekete korszakom, bár a rocker bandás cuccok nem tetszenek

2015. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!