Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások, nektek mennyi...

Középiskolások, nektek mennyi pénzetek van?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy nagyjából mennyi pénzetek van és ezt mióta és mire gyűjtitek? Mivel tettetek szert erre a pénzre, kaptok zsebpénzt, esetleg dolgoztok? Milyen rendszeresen költesz belőle és mire?


Én egy hónap múlva leszek 16 éves. Lány vagyok, 10. osztályos.

Jelenleg 145 000 forintom van, ezt ezt 2013 óta gyűjtögetem. Nemrég vettem egy ~150 000 Ft. értékű laptopot a saját pénzemből, szóval eddig ez volt a legnagyobb kiadásom.

A pénzt kisebb munkákból szedtem össze, ünnepekre kaptam, eladtam dolgokat és félreraktam amit kaptam. A zsebpénzem havi 2000-5000 Ft. között mozog.

Nyáron szeretnék diákmunkát vállalni amiért már pénzt is kapnék, eddig önkénteskedtem. Nem szeretnék erről sem lemondani, de jól jön a pénz.

A közeljövőben nem szándékozom kiadni nagyobb összeget. Most nyelvvizsgára készülök, magántanárhoz járok heti egy alkalommal, ami 2500 Ft. Ezt én fizetem, de ha sikeres nyelvvizsgát teszek, akkor a szüleim visszafizetik nekem.


A kérdést azért tettem fel, mert a 16. szülinapomra a szüleim szeretnének nekem nyitni egy számlát és havonta +10 000 Ft.-tal növelnék a zsebpénzem. Ezt azért kapom, mert eddig is okosan tudtam gazdálkodni a pénzemmel, és tudják, hogy vigyázok rá!

Kíváncsi vagyok, hogy mások mennyi pénzből gazdálkodnak és mik a terveik.

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. ápr. 25. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

semmmi, mert amire szükségem van megkapom.


17l

2015. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Corvin Ákos válasza:
Én 10 éves korom óta gyűjtök. Csak ünnepekre, ballagásra, stb. kaptam egy kis pénzt, nagyrészét pedig dolgozással kerestem. Így van kb. 380 ezrem és idáig egy forintot sem költöttem belőle. 16/F
2015. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én mindenre kapok pénzt úgyhogy nincs szükségem saját pénzre. jelenleg 500 van a tárcámban ami nállam maradt a tegnapi vásárolgatásbol.

ezenkivül van elrakva 90Euróm mert nyáron megyek Németbe pár barátommal és arra gyüjtök.

2015. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kb. 60000 Forint van a számlámon, ami nekem külön büszkeség, mert minden Forintért én dolgoztam meg. December óta diákmelózom, ruháimat magamnak veszem, de nagy része félre van téve, hogy minél előbb elköltözhessek itthonról, mert mióta dolgozom lassan velem akarják a rezsit is fizettetni. :) 17/L
2015. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!