Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Végzős középiskolások, ti...

Végzős középiskolások, ti mennyit tanultok általában naponta, ebben a tanévben?

Figyelt kérdés

Hogyan és mennyit készültök az érettségire?

Azért kérdezem, mert úgy érzem hogy bár tanulok, de nem eleget, nem csinálok valamit jól, gondoltam megkérdezem mások hogyan készülnek.


2014. nov. 24. 22:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Tavaly érettségiztem.

Mégis mit tanulsz már most? Elég korán van még, úgy is elfelejted addigra... Nálunk is volt egy két lány aki túlpörgött és ballagásra úgy nézett ki mint egy negyvenes kiégett nő... Mert ebből állt az élete, majd március környékén kezd el átnézegetni szép lassan és menni fog, nem kell túlizgulni ezt az egész érettségi dolgot, egy dolgozat írás meg egy felelés. Akkor izguld túl ha mindenből emeletre mész és mindből ötös kell.

2014. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én tavaly végeztem. Ilyenkor nézegettem az összes tárgyból az írásbeliket. Az írásbelire lehet készülni most, a szóbeliről nekem is az a véleményem, mint az előttem szólónak. Én az utolsó két hétben tanultam meg mindent, egyrészt csak frissítenem kellett, másrészt kb 2 hétig emlékszem 90% körül a dolgokra.


Az a fontos, hogy Te úgy érezd, eleget tanulsz. Akkor leszel biztos magadban az érettségin, ha úgy érzed, tanultál rá annyit, hogy semmibe ne tudjanak belekötni. Gyakorolj sokat az írásbelikre, a szóbelik tételeit valszeg még amúgy sem tudod, addig meg nemigen érdemes ezzel szórakozni. A tárgyak közül arra menj rá most, ami a legtöbb nehézséget okozza.

Én kb így csináltam, és kitűnő érettségim lett, szóval nekem bevált a dolog :) Pedig nagyon kilátástalannak tűnt a dolog :D

Sok sikert!

2014. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En nem szoktam naponta tanulni (max. a matekhazit csinalom meg), pedig egy eleg eros gimnaziumba jarok. igazabol szerencsesnek mondanam magam, mert nagyon jo memoriam van, ha valamit elmondanak oran, azt tobbnyire megjegyzem, igy igazabol csak dolgozatokra szoktam atolvasni egyszer-ketszer a dolgokat.

Erettsegire eddig csak matekbol kezdtem el keszulni, illetve irodalombol kidolgoztam ket tetelt. Az angol erettsegit tavaly letettem emelt szinten, szoval az kiesik. Az emelt torinek meg nem alltam neki, talan azert sem, mert szamomra eleg nagy tetje van, ezert annyira felek tole, hogy folyton csak halogatom. A tarsadalomismeret-erettseginek (ami a valasztott tantargyam) szinten nem alltam meg neki, de ha jol tudom, meg ki sem jottek a valaszthato temak.

2014. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogtok kikapni tételeket, ha még nem tettétek, azokat dolgozd ki szépen. Közben egy csomó mindent meg lehet tanulni, és tök jól fognak jönni, ha majd tényleg oda jutsz, hogy érettségi.

Esetleg még nézegesd az írásbeliket is, de nem kell túlparázni. Komolyan,az érettségi nem olyan nagy szám, mint ahogy képzeled :)

Persze érdemes komolyan venni, de belerokkanni nem!

2014. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tényleg fölösleges már most az érettségire készülni. március végén kezdtem átolvasni a 9-10-11-12. osztályos könyveket és mindenből 80%+ lett az érettségim kivéve matekból :D
2014. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly végeztem. Átlag napi 0 órát tanultam. Érettségi előtt egy héttel kezdtem el tanulni. És jó lett az érettségim. Igazából mindenből egy rakat forrást kaptok, amit elemeznetek kell majd. Semmi tárgyi tudással is jól lehet érettségizni, ha jó a szövegértelmezési készséged. Ott az atlasz, a szótár, a függvénytáblázat. Minden benne van.
2014. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Előtte nap egyszer elolvastam...

Első körben ugye elméletileg a négy év alatt tanultál. Nyilván nem emlékszel mindenre szó szerint, de egy kis frissítéssel seperc alatt visszajön.

Másodszor annyi segédeszközt lehet használni, hogy el se tudom képzelni, hogyan lehet érettségin megbukni. A két töri esszémet kb szó szerint az atlaszból másoltam ki (mozaikos, nagyon sok szöveges anyag van a végén). Irodalomból csak összekamultam minden hülyeséget ami eszembe jutott. A matekot is simán jóra, meg lehet írni a fvtáblából.

Ja az összes érettségim ötös lett, az emeltek is.

2014. nov. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Tavaly előtt érettségiztem, háát, az 5 év középsuli alatt soha egy percet nem tanultam konkrétan :D órákon vagy odafigyeltem vagy nem.

Mindenből 85% fölött lett az eredményem, két emelt érettségim is lett.

Van mindenhez forrás: szöveggyűjtemény, atlasz, fv.táblázat, és a feladatlapokon is van forrás sokszor. Ha értesz magyarul, akkor könnyen megcsinálod minimális készüléssel.

Olyan kis aranyosok a végzős középsulisok, amikor így paráznak az érettségin :D Utólag majd te is csak röhögsz rajta hogy ettől féltél :D

Ne stresszelj rá ^^

20L

2014. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok végzős és jó ezt a sok biztatást olvasni. :D Mondjuk én se tanulok szinte semmit, két hétnél tovább úgyse marad meg a fejemben. :P
2014. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is végzős vagyok, de nem nagyon érzem át ezt az érettségire készülős feelinget. Lehet bennem van a hiba, hogy sz#rok rá, addig még van vagy 5 hónap. :D Majd akkor kezdek az agyammal valamit.
2014. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!