Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom anyával szemben?

Figyelt kérdés
10 éves koromtól kezdve elvárja, hogy segítsek a házimunkában, ami nem is lenne baj, de mostanra, szinte az egész házat nem nekem kellene kitakarítanom minden héten, ő annyit csinál, hogy szombat este felmossa a konyhát és ennyi. Most kolis vagyok és annyira rossz, hogy más tud tanulni szombaton vagy csak pihenni, én meg egész nap takarítok, mosok(mert egész héten anya nem ér rá bedobni a szennyest a mosógépbe, meg kiteregetni), na meg főzzek is valamit, mert én egész héten úgyse csinálok a koliban semmit( legalábbis anya szerint), és még tanuljak is. Most meg az a pláne, hogy takarító cuccokat is saját pénzből vegyek, mert ecet, és mosogatószeren kívül semmi nincs itthon, mert ő "nem tudja miből mennyi fogy, mert nem ő használja el". Most is felhív, hogy úgyis itthon vagyok az érettségi szünet miatt, csinálja már vacsit, mossak fel, meg stb. Mikor mondom neki, hogy nagyon rosszul vagyok had pihenjek egy kicsit (megjött, és ilyenkor mindig hányok, meg hasmenésem van) leordít a telefonba, hogy milyen szemét vagyok, hogy én soha semmit nem csinálok meg. Szerintetek nem igazságtalanság, hogy nekem kell mindig mindent megcsinálni, mert ő arra nem hajlandó, hogy felsöpörjön, aztán nekem meg az egy hét alatt összegyűlt lomot kell eltakarítanom?
2015. máj. 6. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnám meg. Anyád elvetette a súlykot. Üvölthetne tőlem, ahogy akarna, te nem bejárónő vagy. N31
2015. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálna a halál akármit is. A saját szobámba feltakarítanák és a ruháimat kimosnám. Valami kaját összedobnák azért, hogy mégse legyek éhes. Utána pedig irány a könyvtár tanulni, ott legalább nyugodtan lehet. Aztán max aludni mennék haza.
2015. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy csak így akar belőled "rendes" nőt faragni, de ez tényleg mindenképpen túlzás. Legalább az érettségi szünetben békén hagyhatna, most a tanulás (lenne) a legfontosabb. És milyen saját pénzből, mikor még tanulsz?
2015. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen nonszensz, hogy nem is vagy otthon egész héten, a hétvégén meg neked kell takarítani. Ha ez így van, ahogy leírtad, az anyád konkrétan pofátlan.
2015. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját szobám kitakarítanám meg elmosogatnék, aztán mindenki bekaphatja. Milyen jogon takaríttatja veled a többi szobát? Nem is laksz ott hétköznap. Ne hagyd magad ilyen szinten alárendelni senkinek, még a saját anyádnak sem.
2015. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyád kihasznál, nem kicsit. Ne csináld meg, üvöltsön míg belefárad...
2015. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

O az en anyam is ilyen es radaul nekem 3 sokkal idosebb batyam van. Ugyhogy 10 eves koromtol dolgozhattam 4 felnott ferfira. Nem mondom hogy semmit nem csinalt meg de 4 lusta pasi mellett ketten is kevesek voltunk es nagyon nehez volt. Es igazsagtalan. Az volt a szoveg, hogy te lany vagy egy nonek ez a dolga a ferfinak meg a ferfi munka, ami hozzateszem hogy egy evben egyszer kettszeri favagas, mert az osszes tobbit apam megcsinalta. Jah es kozben en voltam a szar szemet lusta diszno. Mert amugy nem is bantam volna annyira, de kozben meg le is hordott a sarga foldig.


Eleg hamar el is huztam a csikot otthonrol, aztan most a sogornom ott lakik, aki semmit nem csinal. Mostmar jo lennek en is es hogy milyen rendes vagyol stb. Jah...


Egy suli utani gyors koltozest ajanlok es ne csinalj magadbol hulyet es csak a sajat dolgod csinald meg, mert a tanulas is munka es te is faradt lehetsz stb. Ha kiabal akkor had mondja majd elhalgat.

2015. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oke h segits. A segites az az h kozosen megcsinaljatok, nem az h az egeszet te csinalod, hetrol-hetre folyamatosan o meg semmit. Aztan fozz ia meg stb. Na meg a hab a tortan h vedd is meg. Edesanyadan borzaszto. En mar biztos h nem csinalnam meg. Borzalmas komolyan. Teljesen megertelek h ki vagy akadva.


27/N

2015. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nehogy megcsináld. :D Üvöltsön, ameddig akar, de te a saját szobádon kívül ne csinálj meg semmit.
2015. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Koliból csak havi 1x mennék haza, mindig lenne vmi "korrepetálás v verseny" ami miatt muszáj maradnom.

Apukád amúgy mit szól? Nem véd meg?

2015. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!