Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez b. unkó dolog lenne anyukám...

Ez b. unkó dolog lenne anyukámmal szemben?

Figyelt kérdés

Tegnap a nővéremmel voltunk fodrásznál,anyum azt mondta,hogy fizessem már ki,mert neki most nincs pénze(nekem a ballagásiból volt még 30.000Ft-t).Kifizettem,4400 volt,de a 100-ast ott hagytam a csajnak,mert anyum szokott neki 1-200Ft-t ott hagyni(:

Hallottam,hogy reggel arról beszéltek apummal,hogy kevés a pénz,meg hogy mennyi mindent kell befizetni.

Anyum nem is nekem mondta h fizessem ki,hanem nővéremnek.Ha nem adja vissza elkérhetem tőle a pénzt,vagy ez bunkóság lenne?

14,5/L


2009. okt. 27. 09:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Szia szerintem, várd meg míg jobban állnak anyagilag(neked még van a 30ból....gondolom)és majd ha neked nem lesz kérd meg, hogy fizesse ő a fodrászt legközelebb )
2009. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha égetően nagy szükségem van rá, akkor, megkérdezném, hogy vissza tudja-e adni. De ha nem azon múlna, hogy tudok e enni, akkor hagynám, hiszen én sok mindent megkaptam gyerekként a szüleimtől, szerintem ennyi a minimum amivel viszonozhatom neki, ha éppen ő van megszorulva.
2009. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Akkor miért nem a nővéredtől kéred el? Mellesleg ha van még vagy 25 ezer forintod, szerintem ennyi idősen már beláthatnád, hogy nem fognak mindent örökké a feneked alá tolni és néha fizethetsz te is ezt-azt a saját pénzedből, hisz ezért kaptad, nem? Főként ha hallottad, hogy anyukádék épp miről beszéltek, ne legyél önző!!
2009. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Hát ne kéred vissza, azt jelenti kezdesz felnöni. Részt veszel a család fenntartásában pláne hogy most hogy baj van.
2009. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne kérd vissza. Ennyivel segíthetsz te is neki. Gondolj csak bele, az a 30.000.- a ballagásból volt, amit ha anyukádék nem rendeznek meg neked, és nem ment volna senki a ballagásodra, nem is lenne pénzed. Neki köszönheted, hogy van.
2009. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hát az a baj,hogy nővérem volt nyaralni,meg Pesten tanul és kolis.Nagyon drága,sok mindent magának fizet.Bár rengeteg olyan dolgot vesz amire szüksége sincs,most pl.: vett 3felsőt közbe volt neki fent is vagy 20db+még itthon is van neki...Na mindegy.

De az a baj,hogy a szüleim azt mondták,hogy azt a pénzt olyan dologra költsem ami megmarad nekem emlékbe.Máshonnan nincsen pénzem és apum azt mondta,hogy ami kell nekem azt vegyem meg magamnak.Hát már volt pár dologra szükségem és megvettem tegnap így már elég kevés pénzem maradt.Tehát a ballagási pénzem elment mindenféle dolgokra amikre szükségem volt...csak nem emlékre:(

Viszont nővéremnek nincs pénze,így nem tudja kifizetni:'(

De lehet,hogy anyum majd megadja,mert nővérem mondott vmi olyasmit,hogy majd lesz pénze nemsokára és akkor majd megadja.(gondolom ha vesznek le a kártyájukról.)

2009. okt. 27. 13:10
 7/28 A kérdező kommentje:
utolsónak még annyit,hogy a ballagásom körül nagyon sokat segítettem.Megcsináltam a meghívót,saját pénzemből csináltattam tablóképet úgy,hogy minden meghívó mellé adtam ajándékba egyet.Elég sok mindenkinek én szóltam,hogy mikor és hol lesz és hogy utána szeretettel várjuk egy kis vacsorára nálunk.Kitakarítottam előtte,segítettem a sütit és a pogácsát megcsinálni.És azt mondják mások,hogy a ballagás rólunk szól...ahhoz képest,ha nem csinálok annyi mindent nem lett volna olyan szép...Te nem ismered a családomat,úgyhogy légyszi ne írj ilyet!
2009. okt. 27. 13:13
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Sztem akkor kérd csak vissza, ha jobban álltok anyagilag. Az valóban a te pénzed, amit nem a mindennapi életre kellene elköltened...


Egy anyuka

2009. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem pedig otthon elvárható, hogy segíts és ne csak körülötted forogjanak a dolgok. Ennyi időse neked ez a KÖTELESSÉGED, hogy segíts, takarít és tanulj. Csak jól jársz avval, ha néha neked kell fizetni olyasmit, mint a fodrász, nem csak "emlékre költeni" a pénzed, mert csak így tanulod meg a pénz valódi értékét, hogy mennyi mindenre kell kiadni manapság. A szüleid nyilvánvalóan szeretnek és megkapod úgy is, amire szükséged van, főleg ha majd jobb anyagi helyzetben lesztek, ezerszeresen megkapod még azt a pénzt ruha, édesség, könyv vagy bármi más formájában ebben biztos vagyok. Szóval viselkedj te is lassan felnőttként vagy minimum érett kamaszként és ne ezen a fodrászpénzen lovagolj. Tényleg csak a szüleid helyzetét nehezíted és valóban önzőség, hogy egyszer ezt nem bírod ki és neked KELL az a pénz. Mert nem azért a két forintért, de a ballagási pénzt is tőlük kaptad gyakorlatilag, nem te kerested meg, így szerintem nem igazán van jogod ezt kérni sem. Jó oké-oké a "te pénzed", de ez a valóságban azért másképp néz ki.
2009. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

a szüleimtől egy forintot nem kaptam..és megint olyat írsz amiről fogalmad sincs...papámtól,illetve nagynénéméktől kaptam pénzt.Tudom,hogy nem körülöttem forog a világ,és ne kezelj ilyen lenézően(a válaszodból nekem ez jött le).

Apám azt mondta mikor ősz elején 1(!) farmerem volt,hogy minek több.Megmondtam neki,hogy talán azért mert néha ki kell mosni és ilyen időben nem szárad már meg hamar,erre annyit mondott,hogy vegyem meg magamnak.Lassan mindent magamnak kell megvennem,kivéve a kaját...

Amúgy én úgy gondolom,hogy persze nem most,de a felét minimum vissza kellene kapjam,mert tesóm hajvágást azért tényleg ne én fizessem már!

köszi a válaszokat!

2009. okt. 27. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!