Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá anyát új...

Hogyan vegyem rá anyát új telefonra?

Figyelt kérdés

2 éve megvettem az első telefonomat (zsebpénzemet gyűjtöttem). Idén februárjában lecseréltük mert már sok probléma volt vele. Azt mondta anya vehetünk másikat az egyik felét fizetem a zsebpénzemből a másik felét ő fizeti. Anya rábeszélt ugyanarra a telefonra amilyen az előző volt. Nagyon megbántam hogy végül azt választottam. Még csak 3 hónapos de folyamatosan lefagy, magától kikapcsol (mikor tele az aksija), nagyon lassú ugyanolyan mint az előző. Már nem kapok zsebpénzt mert anya szerint felesleges de ő sem vesz, mert szerinte nincs rá pénz viszont nem értem hogy szoláriumra, póthajra akkor miért van. Anya is panaszkodott a telefonra bár ő nem vigyázz rá pl. fürdés közbe is azt nyomkodja és szerintem nem vizálló.

Hogy vehetném rá új telefonra? Tényleg nagyon rossz így. Tudom hogy másnak ennyi sincs, örüljek hogy van stb.. de csak a Viber, Instragam és Facebook működik rajta még a YouTube sem és ha egész nyáron mamánál vagyok nem tudom használni mert ott még számítógép sincs

Elmennék én diákmunkára de csak 16 évs kortól lehet :(

A bunkó válaszolók kíméljenek!


2015. máj. 12. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A mai fiatalok csak követelőzni tudnak, gondolkodni nem: mért nem kérdezed meg, hogy csinálhatnál e valamilyen extra melót otthon, amiért kapnál zsebpénzt.
2015. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem követelőzök. Nálunk a takarítás alap azért nem jár pénz már megkérdeztem. Azt mondta anya neki se fizetnek ha takarít itthon
2015. máj. 12. 20:33
 3/15 A kérdező kommentje:
A takarításon kívűl semmi "munka" nincs itthon
2015. máj. 12. 20:34
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Es ha eladnad par cuccodat? Talan ha latja az igyekezetet, kisegit.
2015. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Fűnyírás, autómosás, főzés, boltba elmenni, fölsöpörni a járdát, kigazolni a kertet, öntözni a kertet, kivasalni anyukád helyett...valami csak van. Mond neki, hogy tudod, hogy ezekért ő alapjáraton nem kap, de valahogy szeretnél zsebpénzhez jutni, találjon ki valamit, amiért kaphatsz pénzt. Esetleg jó jegyekért is járhat.

A zsebpénz a semmiért arra jó, hogy megtanítsa a gyereknek, hogy semmit az ég világon nem kell letenni az asztalra, hogy kapjon pénzt, így minden ingyen van számára, mert a pénzt hozzá megkapja és ha el is veri hülyeségre az egyik hónapban, jön majd az utánpótlás. Ha valaki úgy kap zsebpénzt, hogy neki abból meg kell venni a bérletét, ebédjét...stb, az viszont arra jó, hogy megtanulja beosztani, spórolni, úgy kikalkulálni a pénzét, hogy jusson egy kicsi "hülyeségre" /álmaira is.

Ha neked csak úgy adtak zsebpénzt, akkor tényleg felesleges, sőt szerintem negatív hatással van a gyerekre.

2015. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anya nem engedi hogy bármit is eladjak az engedélye nélkül pl. kinőtt ruhák, játékok. Elég irigy, ő nem hajlandó odaadni senkinek még kölcsön se :(
2015. máj. 12. 21:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Kertünk nincs se autónk. A főzés, boltba járkálás alap :(
2015. máj. 12. 21:23
 8/15 A kérdező kommentje:
És még vasalni se szokott
2015. máj. 12. 21:24
 9/15 anonim ***** válasza:

próbáld eladni egy használtmobil üzletben

igaz, hogy rossz a telefon. de hátha vannak még benne használható alkatrészek

a kapott pénzhez még hozzáspórolsz egy kicsit, és veszel egy olcsót

2015. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel anya is használja a telefont így nem tudom eladni :(
2015. máj. 13. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!