Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, fesztiválozók! Ti...

Szülők, fesztiválozók! Ti elengednétek 18 éves lányotokat a Sziget fesztiválra?

Figyelt kérdés
3 barátnőjével menne , 5 napra és ott sátoroznának .A lányom egyébként megbízható de nagyon féltem ettől a helytől , még soha nem volt fesztiválon . Mennyire veszélyes a hely ? Elengedjem szerintetek ?

2015. máj. 27. 11:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem ez a lényeg. Amikor én elkezdtem a Szigetre járni 2004-ben, akkor is mindenki azt mondogatta, hogy nem a régi már. Én akkor szerettem ezt. És örülök, hogy anyuék ezt tiszteletben tartották.
2015. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
58%

Ha megvan rá a pénze, amit maga keresett meg, semmi joga tiltani a szülőnek a felnőtt lányát.

Persze helytelenítheti, meg próbálhatja lebeszélni, de nem dönthet helyette.

2015. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
52%

el, bár nem értem miért feltétel hogy ő keresse meg az árát, ha anya és apa simán leakaszt 100ezret és meg sem érzik.

ha szűkösebbek a keretek, akkor elvárnám én is szülőként, hogy segítsen be anyagilag ha menni akar, mert nem olcsó mulatság.

de szerintem a kérdés nem az volt hogy turkálj a kérdező zsebében.


én elengedném, elvégre már nagykorú. valószínűleg nevelve volt az elmúlt 18évben és van róla fogalma, hogy mik a veszélyei az ilyen helynek és figyel rá. én sok pénzt nem engednék neki hogy elvigyen, sőt ha drága mobilja van inkább egy olcsóbbat adnék neki arra a hétre.

a többi dolgot hogy nem fekszünk le idegenekkel főleg nem védekezés nélkül stb már gondolom megtanulta, de ha ilyen típus akkor nem kell neki ahhoz szigetre menni, a szomszéd kocsmában is összeszedne valakit.

feltételezem hogy a szórakozás miatt menne, engedném mindenféleképpen.

2015. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

80 ezer egy napra? :DDD Már nem azért, de én most kaptam a ballagásomra Sziget bérletet, diákkedvezménnyel asszem 40 ezer volt a 7 napos bérlet, de mindegy.

Kérdező, engem elengedtek a szüleim, én is a barátaimmal megyek, igaz, mi nem sátrazunk, hanem szállásunk lesz. Ha a lányod megbízható, és a barátai is, akkor engedd el szerintem.

19/L

2015. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
75%

Értem én, hogy lepontoz a sok irányításmániás ősanya, de attól még nem lehet szabályozni egy 18 éves lányt. Ha neki van rá pénze, minden további nélkül elmehet. A rendőrség se fogja hazavinni, mert FELNŐTT.

Szomorú, de ez az igazság. Házasodhat, szavazhat, költözhet.

2015. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Vicces kérdés mert 18 évesen oda megy ahova akar.

Legfeljebb az a kérdés adsz-e rá pénzt. De ennyi idősen diakmunkabol is össze lehet rá szedni.

2015. jún. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
18 éves vagyok, és megyek a Szigetre. 7 napos bérletem van, és igen sátorban fogok lakni a barátaimmal, akiket ovis korom óta ismerek. Az én szüleimnek sem tetszett a fesztivál ötlete, de azt hiszem, nem a "partyribi", mindenkitől elfogadok mindent, és mindenkivel összefekszek típusú fiatal vagyok. Ja igen, és nem azért megyek a Szigetre, mert ez hú de menő meg, hogy villogjak, hanem mert fiatal vagyok és szeretnék minél több helyre eljutni, legyen az akár egy fesztivál, akár egy másik ország vagy város. Véleményem szerint nyugodtan elengedheted a lányodat, ha bízol benne kellőképpen és tudod, hogy tudd önálló döntéseket hozni és felelősségteljesen a helyzetnek megfelelően gondolkozni! Legfontosabb a bizalom, ha valami nem tetszik neki, vagy mégsem az ő világa, úgy is hazamegy, vagy maximum nem megy többet.
2015. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Minden lehet veszélyes és lehet egy életre szóló pozitív élmény is. Ez azon múlik, hogy a lányod mennyire tud vigyázni magára. (drog, szex, szerelmi bánat stb) Sok beszélgetés ezekről...

18 évesen már nagykorú, egyszer el kell engedned..

2015. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
18 év alatt, remélem, sikerül majd olyan megbízható és döntésképes fiatal felnőttet nevelnem belőle, hogy elengedhetem majd bárhova.
2015. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én 17 vagyok, ha régebb óta lett volna diákmunkám, akkor elengedne anyum. De így csak egy napra megyek, oda is elenged. 18 évesen meg se kérdezném... igazából most se megkérdeztem, hanem mondtam, hogy megyek Avicii-re. Megkérdezte, hogy honann lesz rá pénzem, mondtam, hogy munka. Ennyi. Anyum is egy csomószor volt a Szigeten régen is, meg még pár éve is, tudja, hogy nincs mitől félni. Jövőre, amikor 18 leszek, körbeutazom Európát egyedül... és anyum elenged. (Még mielőtt a pénzzel jönnétek: munka + vonatbérlet olcsón, de ez legyen az én gondom)
2015. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!