Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam gimnazista, a...

15 éves fiam gimnazista, a nyári szünetben szeretne 5 barátjával a balatonra menni 4 napra. Nem tudom elengedjem-e? Rendes gyerekek összeszokott társaság nem isznak, nem cigiznek. Ti elengednétek-e?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 19:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
58%
felnőtt lesz velük? mert én 6 15 éves gyereket nem engednék el.
2015. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Bármi történhet és egy 15 évesért azért még elég nagy százalékban felelős vagy.

Nem arról van szó, hogy nem történhetne bárhol bármi rossz dolog, de azért több napra haverokkal elengedni egy 15 évest úgy, hogy nem lesz ott egy nagykorú sem, én nem engedném.

És az, hogy általában nem iszik, nem bulizik, szerinted ha elmegy egy ilyen társaság egy olyan helyre, ahol nincsenek közelben szülők, szerinted nem innának? Nem a fenét nem! És ha valami rosszul sül el, több km-re tőletek, mégis mi a fenét csinálnának, vagy csinálnál te?

Meg egy 15 évest még nem tartanék elég felelősségteljesnek sem hozzá, legyen amúgy bármilyen normális is.

Majd 2-3-4 év múlva simán.

2015. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Mindenhol leselkednek a fiatalokra a szervkeresekdők.
2015. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Helyileg ott él az egyik gyerek nagymamája ott ebédelnének de külön appartmanban laknának.
2015. máj. 8. 20:08
 5/39 anonim ***** válasza:
27%
Én elég engedékeny vagyok,de 15 évesen biztosan nem.
2015. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%
nem. lakjanak akkor a nagymamánál ha már enni odamennek. Mert pl Siófok eléggé durva tud lenni egy nyári estén, könnyen bajba kerülhetnek.
2015. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Kis helyre mennének, nem Siófokra.
2015. máj. 8. 20:23
 8/39 anonim ***** válasza:
43%
Simán át fognak menni Siófokra,azért annyira ne legyél naiv hogy azt hidd hogy se buli,se pia,semmi nem lesz.Nem sakkozni fognak esténként azt tuti.
2015. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%

Engem pont 15 évesen engedtek el először. Semmi baj se történt, pedig nagymama se volt ott.

Szerintem a gyerektől és társaságtól függ, hogy el lehet-e engedni.

2015. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
20%
minek kérdezed akkor ha te már eldöntötted hogy elengeded? Csak ne minket okolj ha baja esik. egy 15 éves még nem érett rá hogy kezelje a konfliktusokat. hidd el, ha leszabadulnak lesz ott pia, buli, sőt ha alkalom adódik szex is...ilyenek a mai kamaszok.
2015. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!