Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányt elengednétek...

15 éves lányt elengednétek koncertre?

Figyelt kérdés
Üdv! Azt szeretném kérdezni leginkább szülőktől, hogy 15 éves lányt elengednétek-e koncertre(kb korhatár nélküli) 18 éves fiúval?( Az anya eléggé vallásos és szigorú a lányával.)

2015. máj. 3. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok vallásos, de természetesen nem engedném el. 15 éves az még fiatal a koncerthez és a 18 éves fiúhoz is egyaránt. Bárki bármit is mond, ezt így gondolom. Főleg ahhoz fiatal, amit a fiú szeretne miután mindketten leitták magukat. Túl sok ilyet láttam már.
2015. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy engedném el.
2015. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Én 15 évesen rengeteg koncertre jártam, bár igaz, mi sokan mentünk, volt, hogy húszan is, így eléggé biztonságos volt.

Ráadásul ezek rockkoncertek volna, pogóval meg mindennel amit akarsz, de sose lett semmi gond.

Ki neked a 18 éves fiú? A szüleid ismerik? Hánytól lesz a koncert, és meddig tart? Hogy jönnétek haza.

Ha ezeket mind letisztázzátok, akkor szerintem nem a vallás teszi függővé, hogy mehetsz-e

2015. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen koncert, hol van, meddig tart, ismerem-e a fiút akivel megy.
2015. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ismernek engem is, illetve a szüleimet is. Párszor találkoztunk (szüleimet régebb óta ismerik, munkahelyről), de szerintem eléggé megbíznak bennem. Csak azzal van gond, hogy este 8-kor kezdődne. Jó hangulatú, alternatív rock koncertről lenne szó (még csak káromkodás sincs a dalszövegekben). Illetve semmi hátsó szándékom nincs. Egy felé lakunk szóval haza is kísérném.
2015. máj. 3. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én talán. Ha a fiú megbízhatónak tűnik és a lány mindig hazajön a megbeszélt időpontban.
2015. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elengednélek. De nem én vagyok az anyukád. Ha tényleg szigorú, akkor nem fog elengedni. Pláne nem egy idősebb fiúval.
2015. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor teszik a legnagyobb baromságot a szülők, ha nem engedik el. Komolyan egy koncert miért lenne veszélyes? Jó, persze, nem valami veszélytelen (sok ember, éjszaka, drogok, stb.), de szerintem ha valakit bezárva tartanak, ha egyszer kiszabadul ennél sokkal kockázatosabb dolgokat fog csinálni. Engem mindenhová elengedtek és tudtam magamra vigyázni, nem történt semmi gond. Viszont nem egy olyan sztorit ismerek, hogy valaki megszökött, vagy sok év után mikor elengedték hatalmas hülyeségeket csinált és bajba került.
2015. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves korom óta járok koncertekre, soha semmi bajom nem esett, pedig általában nem voltam olyan szerencsés, hogy jóval idősebb, értelmes fiú vigyázzon rám! (Többnyire velem egykorú lányokkal jártunk, járunk ma is koncertekre.)


Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, szívesen engedem el koncertre, bizonyos feltételekkel. Csak akkor engedném, ha előtte nem volt már olyan eset, amikor a megbízhatatlanságát, felelőtlenségét bizonyította a lány (vagy a kísérője), valamint nem valami nagyon durva koncertről van szó (egy őrjöngős punk koncertre nem biztos, hogy 15 évesen elengedném, mert véletlen bekerül a pogóba, és kb. ott vége is...). Ha lehetőségem nyílna rá, érte mennék a koncert végére, hogy biztonságban hazajusson, de egy 18 éves fiú, akit a szülő is ismer valamennyire, azért tud rá vigyázni.

2015. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem 15-16 évesen elengedtek, azzal a feltétellel hogy értem jönnek ha vége, nem leszek részeg, felveszem a telefonom és nem egyedül megyek (őket külön megnyugtatta ha idősebb fiú is jöt)
2015. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!