Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Általános iskolai ballagásra...

Általános iskolai ballagásra 100-150 ezres ajándékok? Komolyan, ekkora dolog elvégezni a 8 osztályt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hallom, hogy 8-os ballagásra jobb laptopot, méregdrága telefont, toronyórát aranylánccal kap a gyerek. Miért? Miért halmozzuk el ész nélkül mindennel? Minek fog örülni a gimnáziumi ballagásán? És ez diplomaosztón?

Félreértés ne essék: meg tudnánk venni mi is a gyerekeknek, de nem vettük meg, a 8-os ballagására könyvet kapott a fiam. Jövőre a gimiből ballag (4,8 az átlaga az ország egyik erős iskolájában), biztos nem fog százezres ajándékot kapni. Pedig beleférne. Az öccse nem is ballagott, mert 8 osztályosba ment 7-től.


Tényleg csak így lehet jutalmazni a gyereket, kell-e azért ilyen ajándék, mert elvégzett egy alap iskolát?


Az ovis ballagásokról már nem is beszélek, az egy vicc.



2015. máj. 31. 21:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

Most fogok elballagni a 8.osztályból.

Én is kb ekkora értékben fogok kapni "ajándékokat".Hogy ez miből áll?A családom (tágabb értelembe véve, tehát nem csak anyu és apu, hanem a többiek is) elvisz(nek) egy étterembe ebédelni, nem azért mert szórjuk a pénzt vagy mert ezt kértem, hanem mert ez a hagyomány része, én pedig örülök neki, hogy a család együtt megünnepli azt, hogy egy korszakom lezárul(t) és mehetek új kihívások elé.Emellé, kapni fogok egy új telefont (középkategóriás, nem méregdrága, mivel tudom magamról, hogy egy Iphone pillanatok alatt eltörik nálam és nem lennék képes a szüleim szemébe nézni ha x nap után a méregdrága ajándékukat eltörném véletlenül)A telefont nem is azért kapom, mert hű de nagy teljesítmény nyolc osztályt elvégezni,szimplán a mostani telefonom tönkrement (had ne mondjam mennyire voltam ideges, hogy egy agyonsztárolt galaxy mindössze egy évet húz ki...)és ha már úgy is kell venni egy új telefont akkor megkapom a ballagásomra.A családom többi tagjától pedig nagyobb értékben fogok pénzt kapni, amit valószínűleg úgy is ruhára herdálok majd el.

Én nem gondolnám egy eget rengető bűnnek azt, hogy valaki a gyerekének a legjobbat akarja adni. A te fiad könyvet kapott, oké én meg mivel szeretek olvasni, kb hetente forgatok új könyvet a kezemben...Nem minden esetben határozza sznobnak és semmirekellőnek a gyereket az, ha a ballagására drágább értékben kap ünneplést.Ne puffogj,általánosíts vagy nézz le másokat emiatt.A pénz nem fán terem, amíg az ember megteheti, hogy mindent megadjon a gyerekének, hát hajrá! Aki okosan neveli a gyerekét, annak ez nem elvárás lesz, hanem kellemes emlék, hogy igen amíg megtehették addig semmit se kellett nélkülöznie.Hiszen ki tudja, lehet egy hónap múlva Ti sem engedhetnétek ezt meg magatoknak.Ez nem arról szól, hogy "elvégzett egy alap iskolát".Sokkal inkább arról, hogy a gyereknek mennyire jó érzés az amikor látja, hogy a szülei, családja ÉRTE és AZÉRT dolgozik, hogy Ő maximálisan, sokszor luxus dolgokat is megkapjon. Amelyik gyerek ezt értékeli és nem elvárja, az megérdemli. Amelyik elvárja, annak olyan a nevelése is.

2015. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%
Én most vagyok 8-os, tehát kb. két hét múlva vége. Szerintem nincs szükség ilyen drágára, én most annak nagyon örülök, hogy szüleim fizetik a magántanárt meg a nyelvvizsgámat. Valamint így év végén kértem egy málhát meg egy szimatszatyrot(együtt 3500Ft). És ezekkel is remekül megvagyok, a laptopomra 6-7 éven át gyűjtögettem a pénzt, sokkal jobb érzés mintha csak úgy megkaptam volna.
2015. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%
Akkor meg miért ugatsz feleslegesen ha telne mindenre?Miért baj az neked ha valaki nem a "majdénmegmutatom" életfelfogás szerint él?Szerinted van bármi közöd, beleszólásod más életébe?Akkor meg?Foglalkozz a saját életeddel, mások meg hagy csinálják úgy ahogy ők jónak látják.
2015. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sem vetek általános iskolai ballagásra méregdrága ajándékokat. Mindenkitő kaptam virágcsokrot, plusz anyáéktól egy arany nyakláncot + egy közös ebéd a rokonokkal. A többi rokon pénzt adott amit bankszámlára tettünk amire anyukámék születésemtől kezdve gyűjtik a pénzt. Nem nagy összeg volt azt hiszem 40.000 Ft amit akkor számlára tettünk. Gimis ballagásra kaptam laptopot mert egyetemre mentem. Ott már rengeteg pénzt kaptam, nem is értettem, hogy miért mikor mindenem megvolt. Így az is ment a számlára. Nem mondom, hogy nem örültem a nagy ajándéknak, de feleslegesnek tartottam azt a rengeteg pénzt, mikor azt is meglehetett volna oldani, hogy mindenki ad a laptop árába pl 5000 Ft-ot.
2015. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%
Én anyukamtol egy ipadet, apától meg egy iPhone t kaptam, de csak azért, mert végig kitűnő lettem, a többiektől meg pénzt. ..
2015. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
9%

Egy 8 ÉVES korszak lezárása kérem szépen. Egy fiatal gyereknek ez nagyon nagy lelki lónyál.

Miért ne kaphatna drága ajándékot, vagy ennyi pénzt?

Van, akinél csak rongyrázás, mert a testképzavaróskicsilánya a szeme fénye, de van aki mindezt divatolás mutogatás nélkül megteszi.

Mint előttem leírta a nemtomhányas, egyrészt ha telt volna rá, akkor többet kapott volna a gyereked.

Másrészt... ha gyerek nem elvárja az ajándékot, hanem örül ha van erre-arra pénze a szülőnek, akkor azzal semmi probléma nincs.

Akinek pénze van rá, az tegye meg.

Kész.


Nem tudom, mit b*szod ezen a gyöpöt, és nem csoda ha agresszíven válaszolnak neked, mert a legtöbbjüknek igazuk van.

2015. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!