Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy akárhányszo...

Miért van az, hogy akárhányszor előkerül a telefon téma mindegyik kamasz gőzerővel azt tolja, hogy "ez saját zsebből lett kifizetve"?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, én nem az a fajta vagyok, aki egy iPhone láttán kapásból arra asszociál, hogy az illető mekkora egy burzsuj tirpák, őszintén szólva nem érdekel ki milyen telefonnal rohangál, felőlem egy telefonfülkével is mászkálhatnának a hátukon az emberek. De amikor azt látom, olvasom, hallom, meg minden egyéb módon érzékelem, hogy kereset nélküli gyerekek azt mantrázzák állandóan, hogy "ez saját pénzből van", valahogy mindig összehúzom a szemöldököm, mert ez elég nehezen hihető. Ciki bevallani, hogy a szülőtől van, vagy mi? Persze tudom, hogy second hand üzletekben lehet olcsón kapni világmárkás telefonokat, de azok se olyan olcsóak, hogy egy 15 éves az tízóraipénzéből meg tudja venni. Ilyenkor jönnek azok a benyögések, hogy "évek óta spórolok", "nyári munkás pénzből van" stb., ami gondolom igaz... kb. egy tucat esetben, de nem a maradék több százban.
2015. jún. 16. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert saját pénzből fizette ki, és a kamaszoknak nemcsak tízóraipénzük van. :) A környékemen rengeteg olyan fiatal van, akik munkát vállalnak, kasszások, árufeltöltők, napszámba járnak, osztálytársaimnak kb. úgy 60-70%-a vállalt nyáron munkát, amióta lehetett... Egyébként szerintem a szülőtől ajándékba kapott pénzt is lehet sajátnak tekinteni, az övé volt, de neked adta... Ez olyan, mint mondjuk amikor mondjuk egy kisgyerek kap valami játékot a szüleitől karácsonyra, arra sem mondjuk, hogy a szülő játéka, hanem hogy a gyereké, mert ő kapta... Amúgy meg lehet, újdonság, de nemcsak Ájfon van a világon, nekem pl. ilyen "0 forintos" Samsungom van, aminek csak az alapdíját kell fizetni havonta, 6000 forintot, ami szerintem nem olyan sok...


Amúgy meg visszakérdeznék. Ha a szülő veszi a telefont, az a baj, ha spórolt a gyerek, vagy gyűjtött rá, az a baj... A telefonvásárlás mely formáját tartod erkölcsileg megengedettnek?

2015. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
38%

Istenem, Iphoid vagy mi, emlékszem a 90-es években minálunk pisztollyal jártunk ,emlékszem, akkor a P9RC, volt akkor az 120 ezerbe volt gyárból kilopottan, gyártási szám nélküli.

Mielőtt beleütötték a gyártási számot, kilopták a gyárból :)

Az nagyon menő volt ,szegényebb gyerekeknek jó volt a kisebbek, a régebbi Parabllumok, Pa-ák. Már én is kinőttem, akkor ez volt a divat.



Látod akkor a gyerek körében pisztolyos köcsögök voltak, most meg telefonosak ilyenek. Nagyobb ,gengszterek akkor is Skorpió, AK stb



Most a fiamnak egy olcsó pár ezres telója van, vasból nem törik, ő nem nagy telefonbűvölő ,emellett 20 ezres márkás ruhadarabokban járatom.

2015. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amikor én kamasz voltam, még nem voltak ilyen telefonok. Szóval mi mást vásároltunk. De az már akkor is úgy működött, hogy ha akartam egy drága dolgot, akkor magamnak kellett összegyűjteni a pénzt rá. Kajapénz, szülinapok, locsolkodás, stb. És így gyűjtögeti a gyerek, és aztán meg tudja venni a saját pénzéből. Ilyen egyszerű.


Egyébként egy használt iphone 40 körül mozog. Szerintem nem olyan sok idő összegyűjteni ennyit egy gyereknek.

2015. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

használ iphone amire még van szoftvertámogatás kb szeptemberig még az kerül 50be


egyébként 80 alatt nem igazán érdemes

amúgy jó dolog, volt sok androidos telefonom, és sokkal tovább számító jó telefonnak egy ilyen, mint mondjuk egy S szériás galaxy

2015. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!