Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások! Válaszolnátok...

Középiskolások! Válaszolnátok pár kérdésre a középsulival kapcsolatban? 15 /L

Figyelt kérdés
Be kell még csomagolni a tankönyveket? Milyen táskám legyen? Inkább ilyen eléggé csajos vagyok, de a kézi táskátol félek hogy nagyon egészségtelen lenne minden nap. .:(van normális háti táska? Nem ciki a háti táska már? Sajnos mindenki kézi táskát használ.. .milyen füzet legyen mintás vagy sima? Milyen a középiskola? :)Ti sminkeltek? Nem cikiznek ki ha nem lesz műköröm meg ilyesmi? Ahogy látom mindenkinek van, de én nem akarom tönkre tenni a sminkkel a bőröm, meg a zselés mukormokkel..
2015. jún. 19. 14:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Már végeztem.

1. Nem csomagoltam a könyveket, túl sok idő és nekem jobban tetszik borítás nélkül.

2. Amilyet szeretnél, a többség kis pénztárca méretű táskával rohangál, de sokan vannak hátitáskával is. Nekem volt mindkettő.

Ha van lehetőség bent tárolni a könyveket akkor olyan mintájút és méretűt veszel amilyet csak akarsz.

3. Célnak és órának megfelelő, csíkos és négyzetrácsos. Ismételten a te dolgod, hogy valami fényes díszes borításút veszel vagy a legolcsóbbat.

Az utolsó évünkben az osztály felének volt valamilyen leértékelt disney mintás füzete. A kutyát nem érdekelte, hogy Troy Bolton van az elején, a célnak tökéletesen megfelelt.

4. nem sminkeltem, most sem sminkelek. Soha nem ért miatta atrocitás.


Tévhitek eloszlatása végett: egy közepes árkategóriájú, megfelelően használt és minden este eltávolított sminktől semmi baja nem lesz a bőrödnek.


Milyen a középiskola? Túlértékelt, pár hónap alatt hozzászoksz és ugyanolyan unalmassá és megszokottá válik mint az általános iskola.

2015. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Be kell még csomagolni a tankönyveket?

Én becsomagolom átlátszó műanyag fóliába, így védi. Mert volt olyan, hogy kint maradt a padon és rácsöppent valami, akkor csak egyszerűen letöröltem.

Milyen táskám legyen?

Nekem egy egyszínű Eastpak hátizsákom van, a többieknek is ehhez hasonló, vagy Heavy tools. Általában túl sok könyvet cipelek ahhoz, hogy a kézitáskát elbírjam, de rövidebb napokon van, hogy azt viszek. Nem ciki a hátitáska, gimiben már kevésbé jellemző, hogy emiatt problémáznának. Mindenki abban viszi a cuccait, amiben szeretné.

Ti sminkeltek? Nem cikiznek ki ha nem lesz műköröm meg ilyesmi?

Álatlában szempillaspirál+ceruza/tusig terjed a sminkelés, néha szemhéjpúder. A korrektor változó, szerintem hülyeség, mert mindnekinek van 1-2 pattanás az arcán, inkább havonta járok tisztításra a kozmetikushoz. Egyébként simnkből is vannak természetesebb termékek, úgy mint a dm sajátmárkás, Alverde termékei. A műköröm is olyan, hogy én nem szeretem, de nem zavar, hogy a többieknek van-e. Akinek van, eddig nem szólt be azért, mert nincs nekem.


Tanács: inkább legyél önmagad és ezért kevvésbé népszerű, mint hogy felvegyél egy álarcot, aztán egyszer csak kiderüljön, hogy ki vagy és egyedül maardj emiatt. Nem érdemes azért csinálni valamit, mert a többiek is azt teszik.


Sok sikert! Ne parázz, ne görcsölj rá erre, így a gimi végén mondhatom, hogy ha önmagad vagy, nem lesz nehéz dolgod. Ha csak nem veszel fel össze-vissza ruhákat és nem vagy túl kirívó, szóval nem vagy különc, akkor jó lesz.


18/L, most kezdem az utolsó évem

2015. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1.: Én sose szoktam.

2. Amilyet szeretél. Nekem ilyenem van csak más színben, és Venezia van ráírva: [link] De 2 barátnőmnek is hátitáskája van.

3. Nekem nagyon sok Barcás és Brazilos füzetem van. :D De vettem néhány simát is, hogy ha nagyon unatkozom, legyen mit dekorálni.

4. Milyen? Mindenkinek más. Van aki kifejezetten élvezi, van aki csak szenvedni jár be minden nap és alig várja, hogy hazaérjen. Nekem olyan átlagos.

5. Igen. És ahogy észrevettem, pont azért "cikiznek", mert sminkelek. Mert aki sminkel, az már egyből plázapcsa... fuck logic. -.-

2015. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

1. Én nem szoktam, mert lusta vagyok, de lehet, hogy kéne... :D

2. Nekem ilyesmi táskám van, csak egy picit más [link]

Amúgy szerintem a hátizsák sem ciki, nálunkegy csomó embernek van.

3. Én úgy hatodik óta sima füzeteket veszek, és kidekorálom az unalmasabb órákon :D de ha te mintásat szeretsz, akkor olyat vegyél. Hidd el, senkit nem érdekel a füzetborítód.

4. Ezt a kérdést nem értem. Mi érdekel? A közösség? A programok? A tananyag? (1. Nálunk tök jó, 2. Dettó, 3. Öhm... Nehéz.)

5. Nem sminkelek, és akkor sem sminkelnék, ha ezért kinéznének maguk közül. Ez elvi kérdés.

6. Nálunk senkit nem érdekel, hogy van-e műkörmöd. De ez a közösségtől függ.

17/l

2015. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

1. Én becsomagoltam.

2. Nekem ilyen van: [link]

2015. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

3. Nem ciki.

4. Mindegy, nekem van sima és van olyan amelyiken farkasok vannak

5. Hát az elején az alapiskola jobb volt, de már megszoktam ezt is.

6. Én nem, engem nem cikiznek, habár nem is cikiztek semmiért, azt mondták azért mert ilyen a kisugárzásom :D

2015. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Csomagold be a könyveket, egy igényes lány ezt megteszi, mert tudja, hogy így szépek maradnak. A táska lényegtelen, ami neked kényelmes, azt használd, felesleges a kézi táska, mert úgyis sok könyvet fogtok cipelni, amit nehéz egész nap egy kézben hordozni. A füzeted is lényegtelen, senki se nézi, csak legyen. Esetleg fedd be csomagolópapírral, hogy ne koszolódjanak. A középsuli a közösségtől függ, nekem jó volt. Nem kell sminkelni, senkit nem érdekel egy idő után, van-e rajtad vagy nem.
2015. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. Milyen tankönyveket? :DDD nem, amúgy nem kell

2. hát nekem egy sima női pakolós táskám van, belefér pár füzet meg pár könyv, amúgy nem ciki a hátizsák se, nálunk 12.ben is van akinek van

3. a füzeteket elmondják majd úgyis,hogy milyet kérnek. Az első évben. Aztán már kb annak is örülnek ha van.

4. igen sminkelem magam, mindig is sminkeltem, de nincs műkörmöm, póthajam, nem járok szolizni. Ez az átlag középiskolás feeling nagyon kicsi rétegre vonatkozik, mindenki más és más, majd meglátod.

Amúgy én szeretem a középsulit tök bulis :D

2015. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mindig becsomagoltam a könyveimet, de most nem fogom. Előszöris azért, mert szeptemberben is megkaptam őket, aztán érettségi előtt hoztam haza, mert akkor muszáj volt kipakolni az osztályokból. Szinte soha nem használom őket, haza nem vittem még önszántamból, minek cipeljem? És igen, milyen könyvek? :D Másodszor én lány létemre elég rendetlen vagyok, még a borító is a használat gyakoriságától függetlenül szanaszét van gyűrve, lyukadva, szakadva. És az csúnya. Nem fogok bíbelődni a becsomagolással, amint megkaptam őket, beteszem hátra a szekrénybe, megpróbálok nem hozzájuk nyúlni, majd hazavinni érettségi előtt.

A kilencediket egy undorító zöld kockás válltáskával kezdtem. Soha többet olyat. Leszakadt a vállam. Mondjuk akkor még hordtam könyveket :'D Aztán kaptam egy tök jó hátizsákot, de nem sokkal azután rámjött a nagylányszindróma, és azóta kézitáskat hordok. Meg ahogyan valamelyik előttem szóló írta, 3 füzetet (jobb esetben :D) és egy alig fogó tollat.

Nálunk is hordanak hátit és kézitáskát, válltáskát én nem szoktam látni senkin. Nem cikiznek ezért senkit.

A füzeted borítóját mindenki magasról leszarja. Én mondjuk nem szoktam mintásakat venni, mert aránytalanul drága. Szerintem nem éri meg, a sima is ugyan úgy funkcionál... és még firkálni is lehet rá.

Milyen a középiskola? Jó :D Nálunk jó a közösség, egy erős suliba járok, szóval ki vannak válogatva az emberek. Persze néhány gyökér itt is előfordul, de látványosan kevesebben vannak, mint máshol. Érettségi szünetben voltam az általános suliban, hát nagyon furcsa volt visszamenni oda. Nagyon más a gimi, sokkal önállóbbak vagyunk, többen, nagyobb a játszótér, sokat bulizunk, iszunk, pasizunk (:D) Persze tanulni is kell eleget, főleg ilyen erős helyeken. De ennek ellenére nem rontottam olyan sokat, 4,6 voltam nyolcadikban, most 4,28, 10.-ben. És valószínűleg ez a legrosszabb átlagom, az utolsó években jobb szokott lenni, és többet szeretnék tanulni :D

Hát én idén kezdtem sminkelni, de csak szemceruzát használok, azt is csak azért, mert nagyon picik a szemeim, így pedig ki tudom emelni. A nyár folyamán szeretnék megtanulni tust használni, mert jól áll, csak az a gond, hogy rohadtul balf..asz vagyok, és nem nagyon tudok sminkelni :D A körmeimmel ugyan ez a helyzet. A műkörmöket nem tudmám elviselni, és le is törném őket 2 percen belül... Egy ideje festem őket, de valami iszonyat béna vagyok, szóval elég szenvedős, de majd belejövök. Nálunk alapvetően a szemedbe nem szoktak senkit cikizni, inkább a másik háta mögött való kibeszélés folyik. Smink és műköröm/körömlakk hiánya miatt nem szoktak senkit cikizni, inkább azért, ha nagyon idiótán festi magát valaki. Pl. az osztályomban egy időben 3-4 csaj kékre festette a szemét. Az meg ugye az emberek nagy részének egyáltalán nem áll jól. Nekik sem, elég nevetségesen néztek ki :D Egyébként vannak, akik nem sminkelnek, vannak, akik kb. csak annyira, mint én, vannak akik jobban, és vannak, akiknek több festék van az arcukon, mint a suli falán. Én inkább az utóbbiakat szoktam cikizni, meg a jellemzően ezzel párban járó szétszolizott bőrű libákat. Egy szolid smink nem árt, ha tudod, hová kend :D Persze olyan szerencsés is létezik, aki sokkal jobban néz ki nélküle.

16/L 11.-es leszek

2015. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1. Ha neked úgy jobb, csomagold. Kilencedikbe még talán nekem is bevolt.

2. Nekem volt mindenféle, de hátitáskában teknősnek éreztem magamat, illetve ahhoz is tudtam mindig felöltözni. De ha neked az kényelmesebb, akkor olyat vegyél, vannak nagyon jók (pl: Vans, Nike, akármi). És tényleg egészségtelen, nekem gyakran fájt a hátam, sok évfolyamtársamnak meg gerincferdülése lett.

3. Amilyen füzetet akarsz, senkit nem érdekel.

4. Én kettőbe is jártam, az egyik nagyon rossz volt, a másik meg nagyon jó, csak sokat kell tanulni. Már az elején kezdj el rendesen tanulni, és ne úgy csináld, hogy csak dolgozatokra, hanem délutánonként szimplán csak olvasd el a jegyzetedet, úgy több minden megfog maradni.

5. Én személyesen sminkelek, de csak szempillaspirál, nemtudom az mennyire számít annak.

6. Nem. Az se nagyon érdekel senkit, de ha ettől félsz, csináltass géllakot.

19/L

2015. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!