Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire a szülő hibája, ha...

Mennyire a szülő hibája, ha egy gyerek ennyire tájékozatlan? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam nagyon buta. Nem tudta azt, hogy miből van a tégla, meg azt hitte, hogy a Don Qijotet Shakespeare írta... Nyolcadikban!!!

A kérdésem az, hogy ez kinek a hibája? A szülőé, vagy a gyermeké?



2015. jún. 20. 17:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

9-nek: igaz, 99%, hogy soha nem fog kelleni ez az információ, de gondolj csak bele, ilyen alapon nem kéne tudjam, hogy hol van az Atlasz hegység, hogy ki volt Mátyás király, hogy létezik az oxigén, hogy a Szent Péter bazilika Rómában van, és nem sorolom. Tehát nagyrésze, nagyon nagy része az iskolában tanultaknak felesleges. Ha úgy szemléljük, hogy hasznát vesszük-e a jövőben.

De érdekes téma...

2015. jún. 20. 21:10
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy 14 évesen még érdekes...


Ez nem hiba, senki nem tud mindent. Nyilván tőled is lehetne olyat kérdezni, amit nem tudsz, ellenkező esetben nem járnál iskolába.

2015. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Persze, hogy lehet olyat kérdezni, amiről fogalmam sincs. Például a műszaki dolgok egy ilyen témakör, lányként nem dobogtatta meg a szívem egy motor, vagy hasonló, és vajmi keveset tudok a működéséről.

Senki sem ért mindenhez. De azért van olyan, aki az átlagnál sokkal kevesebbet tud arról a világról amelybe él. Meg a hajlandóság sincs meg benne, hogy ezen esetleg változtasson. Vagyis nem a képesség hiányzik belőle, hanem az igény.

Én nem az osztálytársamról beszélek elsősorban... Vele nagyjából jóban vagyok...

És senkit sem szeretnék megbántani, csak érdekelt a véleményetek :-)

2015. jún. 20. 22:27
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Bevallom, én se tudtam miből van a tégla. A Don Quijote szerzőjét ismertem, ugyanis nem rég tanultunk róla irodalomórán, de azelőtt ezt sem tudtam. Pedig nem hinném, hogy olyan buta lennék, színötös bizonyítvány egy erős gimiben, két középfokú nyelvvizsga. Nagyjából az aktuális politikai helyzettel is tisztában vagyok, és a legtöbb témával kapcsolatban megvan a véleményem.

Nyilván ez a gyerek "hibája", de én ezt nem nevezném hibának. Az életben nem lesz rá szüksége. Nem hiszem, hogy ez szégyen lenne.

16/L

2015. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

Hát én sem tudtam volna rávágni, hogy miből van a tégla. Igazából először nem is maga a tégla jutott eszembe, hanem a film.. :D

Amúgy meg Don Quijote-ről is annyit tudok mondani, hogy egy szélmalommal "csatázott". Meg el tudom énekelni, hogy "Don Quijote, Don Quijote, a szélmalom csak játszik veled..."


18L

2015. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

Hát erre a két kérdésre én se tudtam volna válaszolni. A Shakespeare tudásom meg kimerül abban, hogy Rómeó és Júlia, aminek nagyjából tudom a tartalmát :D


Így két évvel az érettségi után a gimis tananyagok 90%-ára nem is emlékszem (max olyan szinten, hogy x vagy y dologról már hallottam)


20/F

2015. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ettől még senki sem lesz buta... Én se tudtam volna ezekre a kérdésekre válaszolni, szimplán mert nem érdekel. Hiába lett 90%-os a magyar érettségim, addig a 2 hétig tudtam, utána elfelejtettem.

De 1 hete leállamvizsgáztam egy jó nevű egyetemen, olyan szakon, ami érdekel. Most akkor buta vagyok? Ez mind csak érdeklődés kérdése.

2015. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

Azt sem merném kijelenteni, hogy az iskolában tanultakat soha nem fogod használni, csak a szakterületedhez tartozó tudást.

Pl pár napja az USA-ban leszakadt egy negyedik emeleti erkély 15 (ezt a tv-ben mondták) bulizó fiatal alatt, akik közül 5-an meghaltak.


[link]


Na most ha fizikaórán nem csak a szájukat tátották volna, akkor eleve ki sem mentek volna ennyien egy ekkora erkélyre. Másrészt hullámtanban létezik az erősítés jelensége, tehát mivel vélhetően a ritmusra (zenére) egyszerre ugrálás (házibuliban gondolom nem sakkozni mentek az erkélyre) pont eltalálta az erkély tartószerkezetének saját frekvenciáját, nyilván leszakadt. Nagyon sajnálom az áldozatokat és a családjaikat is, de a saját hülyeségüknek köszönhetik az eredményt.

Rögtön nem is olyan haszontalan az a fizika, ugye?

2015. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%

Honnan tudod hogy ennyire tájékozatlan? Lehet hogy ő tud programozni meg gépet szerelni, de te nem, akkor mondja ő is rád azt, hogy mennyire tájékozatlan vagy, mert nem tudsz összerakni egy gépet vagy megírni egy programot?


Mindenki "más területen érdeklődik".

2015. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

18-asnak: ja, sosem tudhatjuk, hogy mikor mire lesz szükségünk...

19-esnek: nyolc éve ismerem az osztálytársamat, és tudom, hogy nem érdekli semmi, és nem ért semmihez (eddig... persze ez még változhat, lehet, hogy többre viszi bármelyikünknél). Amúgy is kedvelem. Csak csodálkozom, h nem csak h nem érdekelt semmilyen témában, még a kötelező dolgokat sem tudja... Se matek, se nyelvek, se irodalom, se természet-tudományok, se művészetek, se testnevelés...

De egyáltalán nem tarom magam többre nála. Csak maga a kérdés foglalkoztatott, és őt mint példát hoztam fel.

A többieknek is ment a zöld pacsi!

2015. jún. 22. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!