Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy 20 éves fiú úgy viselke...

Ha egy 20 éves fiú úgy viselkedik, mint egy 13 éves, mikor fog megérni? Egyáltalán meg fog?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
A párom 21 éves férfi. Sajnos még mindig nagyon gyerekesen viselkedik a kora ellenére is. Néha úgy érzem, mintha a gyerekem lenne, akit nevelni kell, ahelyett, hogy a magabiztos, biztonságot nyújtó, komoly apajelölt lenne mellettem. Minden apróságon vérig sértődik, például ilyeneken, hogy egy videójátékban nem ő nyert vagy nem azt játszottuk, amit ő szeretett volna, de mindezt úgy, hogy nem is szól róla, hogy ő mást szeretne. De ha megkérdezem valamiről a véleményét, az a válasza rendszerint, hogy mindegy. De utána meg megsértődik,ha nem úgy döntöttem, ahogy ő szerette volna. Vagy vannak dolgok, amiket azonnal akar, és majdnem hisztizik, ha nem kaphatja meg valami miatt, mert mondjuk nincs rá lehetőség. Nem lehet vele észérvekkel megértetni, hogy valamit most nem lehet. Pl új telefont akart, mert én vettem magamnak egy újat a szülinapomra kapott pénzemből.Hiába mondtam neki,h nincs pénzünk rá, h neki is legyen, mert ezt én a szülinapomra kaptam a családomtól. Megsértődik akkor is, hogyha valakinek sikerül valami, neki pedig nem, vagy ha valaki jobb nála valamiben. És olyankor mindenki mindenben hibás, amiért neki valami nem úgy sikerül, ahogy szeretné. Úgy viselkedik, mint egy 13 éves gyerek. lehet ezügyben valahogy változást elérni? Vagy magától meg fog érni, csak később?
2010. márc. 2. 16:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Az emberek alapvetően nem változnak, az önzést pedig szinte lehetetlen kinevelni valakiből, márpedig a te párod önző.Tedd fel magadnak a kérdést, hogy el tudod-e viselni ezt, ha nem akkor lapát...Kicsit nyersen fogalmaztam, de ez tuti, hogy megváltoztatni valakit nem lehet, sőt igazából nem is kell, ha nem tudod úgy elfogadni, ahogy van.
2010. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez nem gyerekesség

hanem mindketten játszátok a magatok kis hatalmi harcát, hogyan lehet a másikat irányítani

te anyáskodsz, ő meg a nőktől eltanult módszereket alkalmazza

2010. márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy fog változni 10-20 év alatt, sőt biztos


te hány éves vagy?


20-21


hidd el nekem, még te is elég gyerekes vagy (majd 35-36 évesen rájössz, hogy a 20-as éveik eljén lévő mennyire éretlenek)

2010. márc. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és te még együtt vagy vele? írtad apajelöltet szeretnél magad mellé, ha szülsz neki egy gyereket, szted jobb lesz? még arra is féltékeny lesz.. sajnos, nem ilyesztegetni akarlak vagy leszólni tudom milyen nehéz ha az ember szeret valakit megválni tőle de én így látatlanban biztos keresnék mást
2010. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia:)

jajajjajjj...mintha a saját páromról írnál egy egy mondatodban...

Az az igazság, hogy amikor megismerkedtünk mi még gimisek voltunk. Én megfontolt vagyok, tipikusan az a nő aki mindent előre eltervezek, mindent valamiért teszek, mindig mindennek oka van. Figyelek a jelzésekre...tettekre, szavakra...fontos a határozottság számomra. A párom először nagyon féltékeny volt, egy idő után elegem is lett belőle. Most 21. éves, sokat alakult. Még mindig vannak a megértéssel kapcsolatosan problémáink, de én tudom, hogy előbb utóbb ő is felnő:) értem:) tudom, hogy ugyanazok a célok éltetnek és ugyanazt akarja idővel mint én.

Amikor makacskodik számomra 3 éves, ezt mindig megmondom neki is. Sokat változik, van önkontrollja. Van esély a javulásra, szeretettel és türelemmel.

2o-L

2010. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én most 20 éves koromban kezdtem el úgy viselkedni, mint a tinédzserek. Tinédzser koromban pedig még gyerek szinten voltam! Nem tehetek róla, mert én ilyen vagyok! Ez nem fog változni! Ez vagyok én! Sok minden változhat egy emberrel kapcsolatban, de a személyiség az soha!!!
2010. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!