Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben használ a...

Ilyen esetben használ a pszichológus?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömről (14-15 éves rokon kislány) kiderült kogy komoly lelki gondjai lehetnek (vagdossa magát (kb 1 éve) Most jutottal el arra szintre hogy segítséget kérnek pszichológustól. Ez mennyi idő alatt segít? Én még arra is gondoltam hogy lehet hogy a szülőknek is el kellene menni valahová. mert ha otthon nem változik semmi akkor felesleges az egész. Valakinek ilyen tapsztalatai, aki jár tokihoz változott valami, ha igen menniy idő fél év?

2015. júl. 3. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
El kéne vinni a gyereket egy UH-ra, meg egy hormonpanelt csináltatni.. én is ilyen voltam aztán kiderült hogy hormonokkal van baj..
2015. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömet elvitték a vagdosás miatt pszichológushoz, az elküldte pszichiáterhez, gyógyszereket kapott, olyan szinten gyógyszerfüggő lett, hogy teljesen bekattant tőle, plusz a belső szerveit is tönkretette ezzel:)

Viszont, én is voltam depressziós, én is vagdostam magam. Nem voltam soha pszichológusnál, egyszerűen leküzdöttem ezt magamban, realizáltam, hogy boldog akarok lenni és "új életet" kezdtem.

Ezért mondom azt, hogy elsősorban a szülőknek kéne a lánnyal megoldást keresni, mert nagy valószínűséggel az otthoniaknak is köze van a lelki állapotához.

Ha semmi sem segít, akkor a doki, de megválogatnám melyik és gyógyszert sose engednék adni a gyerekemnek.

2015. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen mentem el pszichológushoz, de már 13-14 éves korom óta megvolt a problémám (depresszió). Fél év odajárás után már éreztem a változást, de nem volt még teljes a gyógyulás.

Először érdemes lenne megbeszélni, hogy mi lehet a gond, szülők a gyerekkel, aztán vinném csak pszichológushoz. Fontos lenne, hogy a szülők is együttműködjenek.

2015. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha valakinek nincs annyi esze hogy ne vagdossa magát azon nem segít a dilidoki.
2015. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak írom, hogy azért ez elég összetett dolog, nem ész kérdése, nem lehet csak úgy abbahagyni. Nem is egy rossz szokás. A lelki fájdalmat alakíja át az illető testivé, ezzelcsökkenti a stresszt, és a nyomást magán.
2015. júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!