Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennétek vagy maradnátok?

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg Magyarországon járok gimnáziumba (vagyis most éppen nem mert szünet van :), adódott egy lehetőség, miszerint egy bécsi gimnáziumban tanulhatok, kollégiumban laknék.

Sokszor próbáltam mérlegelni, de nem sikerült idáig döntenem és fogytán az időm:

Pro: egyik kedvenc városomban tanulhatok, német nyelvtudásomat tökéletesíthetem, új környezet: új barátok, stb., kicsit kiszabadulhatnék az unalmas életemből

Kontra: itt kéne hagynom egy neves gimit, amivel bármely egyetemre esélyem lenne, családomtól távol lennék, ritkán találkoznék velük és barátaimmal


Minden percben mást érzek:: valamikor mennék de valamikor nem.. bennem van a kalandvágy és kipróbálnám magam kint, de félek, ha nem jön be, akkor itt már nem lesz esélyem !


Ti milyen érveket tudtok ellene/mellette?



(10.-es leszek M.o.-n)



2015. júl. 20. 11:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%
Nem mennék. Jó esélyeid vannak itthon is. Ez pedig nem egy nyaralás lenne, hanem egy tanév, sok idő távol a családodtól, az unalmas életedtől, de egyedül. Ez nem valami, amit kipróbálsz és ha nem jön be, max. otthagyod. Ez nem egy munkahely, hanem gimi, ahol simán lemaradhatsz, stb. Ha nem egyértelmű, hogy menni akarsz, akkor ne menj!
2015. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

én biztos, hogy mennék, mint ahogyan mentem is.

végul Párizsban végeztem el az egyetemet is és Genfben a mesterképzést.

ne hagyd ki ezt a lehetoséget!


mellette szol minden érv,- megtanulsz egy nyelvet rendesen, kapcsolatokat épitesz, onállobb leszel ezáltan konnyebben megállod majd a helyed kulonbozo helyzetekben (országokban), kihivás, ami onbizalmat is ad...annyi minden szol még mellette. arra meg ne gondolj, hogy "nem jon be", naná, hogy bejon!! nyitva lesz a világ elotted!

2015. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
22%
Ez mind akkor igaz, ha fel van rá készülve lelkileg. Engem másképp neveltek és Budapestre költözni 18 évesen is megviselt, nemhogy 16 évesen külföldre egyedül. Nem lehet általános tanácsot adni, minden ember más. Neked kell érezned, hogy akarod-e igazán.
2015. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
igaz, engem is másképp neveltek. :) mert 14 évesen 200km-re mentem gimnáziumba, majd kulfoldre. 19 évesen meg laviroztam, Ausztria, Franciaország és Anglia kozott. 5 országban éltem 27 éves koromig (végul leragadtam és férjhez mentem az 5. országban,- Svájcban)
2015. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti mennék. :) Én is 10.-es leszek most, és ha lenne rá esélyem mennék. Ha jó az a bécsi iskola akkor megéri kimenni, mert nagyon jól fejlődne a nyelvérzéked, és mire elvégzed a sulit már lesz fogalmad arról, hogy milyen ott élni, így kint is tudnál maradni, és ott munkát vállalni. Míg ha itthon maradsz a gimi/egyetem után lehet nehezebb lenne külföldön elhelyezkedned.
2015. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
menj, magyarországon nincs jövőd
2015. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Menj, megtanulhatsz perfektül egy másik nyelvet, az nagyon nagy előny!
2015. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Szívem szerint mennék, egyáltalán nem itt képzelem a jövőmet..

De rossz itthagyni a családot.. később, rossz érzés lehet hogy azt az időt, amikor még együtt lehettem volna velük, máshol töltöttem (persze, van internet, stb. de az nem ua.!)

Mennék, csak ezek a kisebb dolgok húznak vissza

2015. júl. 20. 14:31
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is menj. Minden lehetőséget ki kell használni, amit ad az élet
2015. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak Becs, szunetekben vagy minden honapban egy hetvegen felulsz a vonatra es 3 ora alatt Budapesten vagy. Ki ne hagyd!!!
2015. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!