Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok középiskolát?

Figyelt kérdés

Most megyek 8.-ba és olyan nehéz a választás. Sok lehetőség van de a jegyeim nem a legjobbak amit nagyon-nagyon bánok és belehúzok idén. Szóval ti mi alapján döntöttetek? Mennyire volt nehéz? Nyílt napokra természetesen elmegyek.

14/L


2015. júl. 20. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

közel legyen, se túl nehéz se túl könnyű, ne legyen túl rossz hírű (sok kisebbség, lopások, pedo tanár hír, stb)

meg, hogy esetleg valami szakmája legyen (nálam pl info, gépészet, környezetvédelem volt, én gépész voltam, és végül technikus lettem ott)

2015. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább az alapján szerettem volna, hogy legyen ott olyan tagozat, amivel a későbbiekben tovább szerettem volna tanulni. Ki is néztem egy nagyon jó gimnáziumot, fel is vettek volna, de nem mehettem oda, hanem abba az egyházi iskolába kellett járnom, ahová a vallásos szüleim akarták, hogy menjek. Nagyon szerencsés vagy, hogy magadnak választhatsz :)
2015. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Közelség alapján választottam. Tudtam, hogy egyetemre szeretnék menni. Így mindegy volt hogy az otthonomtól 10 km-re lévő iskolába járok vagy elmegyek 250-km-re. Mivel egész jó volt általános iskolai jegyem, illetve a központi is jól sikerült, biztos voltam benne, hogy a legközelebbi iskolába vesznek fel. 4 szakközép iskola van itt a közelembe. 1 ipari, 1 szakközépiskola, és 2 gimnázium. Az ipari teljesen ki volt zárva. Most nem akarom azokat megbántani akik iparit végeztek, de mikor én jártam oda a gyenge képességű emberek mentek, és az etnikum. A szakközépiskola mellett döntöttem, azért mert a bátyám is oda járt, így elég sok mindent tudtam arról az iskoláról, a képzésről, a programokról. 4 képzés indult az iskolában. Közgazdaság, Kereskedelem-Marketing, Informatika és 5 éves angolt. Sorba mindet megjelöltem. Közgázra vettek fel. Nem bántam meg, de nem is folytattam ebben a tanulmányaimat. Elég erős és szigorú egyházi iskola volt. Kiváló érettségivel, 1 emelt és egy középfokú nyelvvizsgával a kezemben hagytam el az iskolát. Most is azt vallom, hogy semmi értelme nem lett volna nagyon messze iskolába elmenni. Hisz ha nem ipariba mész, mindenhol ugyan azt az érettségit kapod. Ha ipariba mész ott úgy tudom, hogy a 4 év után "csak" a szakmát kapod meg, és azt hiszem 2-3 év a ráépülés, hogy le tudj érettségizni. A mai világban pedig mindenhol szükséges az érettségi, még a takarítónőktől is kérik már.

Ha neked is célod az, hogy egyetemre/főiskolára menj. Akkor ajánlom, neked pl. a nyelvi előkészítős osztályokat. A nyelvi előkészítős osztályok, nagy mennyiségű nyelvórája miatt az osztályokban tanuló diákok 90%-a nyelvvizsgával végzi el az 5 évet. Ami fontos, ha felső oktatásba akarsz kerülni. Mert jövőre már elvileg nyelvvizsgával rendelkezőket vesznek fel. Úgy tudom, hogy már olyan is szóba került, hogy nem lesz elég a nyelvvizsga, hanem emelt szintű érettségi is kell majd a felvételihez.


De ez az én véleményem, lehet te szakmát szeretnél tanulni. ÉS soha nem fog érdekelni a felsőoktatás. Ezt neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél csinálni 8-10 év múlva.

2015. júl. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen közel és ne legyen túl nehéz.
2015. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En most ballagtam altalanosbol, szoval friss az elmeny.

Nekem szempont volt az elhelyezkedes, a tagozatok, a kozosseg es az oktatas szinvonala.

Nem volt tul nehez, amit tanacsolnek, jelold meg azokat az iskolakat az elejen, ahova tenyleg szeretnel menni, es a vegere jelolj meg 1-2 gyengebb sulit is, ha nem vennenek fel az elsokbe.

A nyilt napokon sose azt mutatjak, amilyen valojaban a suli, vegulis csak arra jo, hogy az epuletet meg az ott tanulokat vegigmerd, de ennyi.

2015. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Fontos volt, hogy a környéken legyen (szóval ne egy óra legyen az odaút), hogy olyan gimnázium legyen, ahol tényleg felkészítenek az érettségire, jó hírű legyen, és amit utoljára figyelembe vettem amikor válogattam a sulik között, hogy a diákok ne legyenek bunkók, ne legyen olyan sok hisztis és kényes lány, vagyis a közösség, na meg, hogy a tanárok is normálisak legyenek. :))

Amikor majd nézed az iskolákat, mindenképp menj el nyílt napra az összes olyanba, amit majd megakarsz jelölni. Én sem abba a gimibe mentem, amit először szerettem volna, mert a nyílt napon konkrétan az orromba kúszott a hiearchia szaga, és nem akartam egy olyan helyre menni, ahol majd minden nap azon görcsölök, hogy elég jól nézek-e ki, bántani fognak és hasonlók. cc:

Sok sikert a suli választáshoz! ^^

14/L (leendő gólya)

2015. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!