Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek gyereketeknek,...

Engednétek gyereketeknek, hogy a saját neveden szólítson?

Figyelt kérdés
Sok ismerőstől hallom ezt.Az én lányom Anyának hív,nem engedném,hogy Lillának szólítson,a picinek se fogom engedni,ő még csak 6 hetes.
2012. aug. 21. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedem meg neki, bár már párszor elsütötte a nevem de mindig kijavítom.

Ő 2 és fél éves.

2012. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném.
2012. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes dolog... A lányunk próbálkozott vele, és én nagyon zokon vettem, mindig rászóltam. Aztán elgondolkodtam. Mi is a nevén szólítjuk általában, kislányom-nak csak ritkán. Szóval ez teljesen természetes dolog a részéről, csak nekünk rosszul esik... Én is azt tartom jónak, ha anyá-nak hív, és a kistesóját is erre szoktatom majd, de ha egyszer-kétszer Nikinek hív, nem fogok annyira kiakadni... :)
2012. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam sohasem próbált a nevemen szólítani, mindig anyucikámnak hív:)Sőt ha vmi rossz fát tesz a tűzre, akkor mindig szép anyucinak szólít, innen is tudom, hogy vmi rosszban sántikál:D
2012. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Engem néha szólít a nevemen, de én nem akadok ki rajta.

Hisz természetes dolog, hogy nekem is van nevem és nem úgy hívnak, hogy anya.

A szomszéd kislány kb fele-fele arányban nevén szólítja a szüleit, őket sem zavarja.

2012. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem engedés kérdése!

Egy gyermekpszichológus barátunk mondta,hogy a beszélni tanuló gyerekek azért szólítják a keresztnevükön sokszor a szülőket, mert ezt hallják!

Engem pl. a férjem nem anyának hív,hanem a nevemen. A gyerek csak utánozza,amit hall. Ha ezért rászólnék, akkor olyanért dorgálnám meg, amiről nem tehet!

2012. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretném hogy a keresztnevemen szólítson majd. Én az anyámat kiskoromban Édesanyának hívtam, de összeomlott bennem ez az egész anya dolog...ha ezt hallom mindig az anyám jut eszembe, és ezért is nem szeretném hogy anyának hívjon, van nevem, szólítson azon, meg még rengeteg dolog van ami miatt azt szeretném hogy a nevemen szólítson, de az most itt nem lényeg.
2012. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem engedném.
2012. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedem. Ritkán szólít a nevemen, általában anyának hív.

Nem is tudnám neki megtiltani-vagyis nem engedni.

Pl. Szól, hogy Kriszti. Én meg letolom, hogy nem szabad így hívni, az én nevem (?) anya. Majd 2 perc múlva: Gyere Réka reggelizni. Én meg a nevén szólítom. De neki tilos. Akkor hogy is van ez? Persze sokszor becézem (csillagom, círmóka, babuci), de az utcán azért mégsem.

Ti hogy tiltjátok meg neki? Rászóltok? És mit mondtok hogy miért nem szabad Krisztinek hívni? Komolyan érdekelne.

2012. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Néha a nevemen szólít, de eddig sosem szóltam rá. Nem hinném hogy ez akkora probléma lenne.
2012. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!