Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól ihat alkoholt...

Hány éves kortól ihat alkoholt a gyerek? Es mit, mennyit ihat?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy törvény szerint 18 eves kortól lehet venni


Anya megengedi, hogy néha-néha megigyak 1 üveg somersbyt/strongbow goldot ( 4,5%)

Es ma, a családi összejövetelen is elkezdtem inni 1-et, erre megkérdezi 2 rokonom, hogy miert iszom ilyet es hogy anya miert engedi meg??

Es ha ő lenne az anyám biztos nem engedne meg

Es tavaly Balatonon mar ittam baratnommel 2%-os ízesített sört :D


Szóval nem napi szinten iszok bort vagy ilyesmi :D

Hanem néha-neha :D

Es leginkabb most a nyári szünetben, amikor balcsin voltam 2 somersbyt ittunk meg fejenként a b.nommel 1 hét alatt ( nem elosztva, hanem 2 külön napon, de akkor az egész üveget)


Hozzateszem nem 5 perc alatt iszom meg, hanem pár óra, mert akkor semmi bajom nincs tőle vagyhat nem szedulok, nem hanyok, stb...



Szerintetek?

Ti hány eves kortól engednetek a gyereknek? Es mit, mennyit?


15/L



2015. aug. 15. 18:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
15%

A kérdés az, hogy minek ilyet inni?

A napi kb. 1dl száraz, minőségi vörösboron kívül egyetlen alkohol tartalmú italnak sem mutatták ki jótékony hatását.

Az a kérdés, hogy mikortól támogatná a szülő a tested rongálását? Mert normális szülő soha. Az más kérdés, hogy egy idő után a döntéseidért magadnak kell vállalnod a felelősséget, akkor is, ha rossz döntés. Hogy ezt melyik szülő mikor engedi meg, egyéni kérdés. Hogy 14-15 évesen a gyerekem nem inna alkoholt úgy, hogy én adom neki, az fix. N32

2015. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Az a kérdés, hogy mit, mennyit engednel a gyereknek inni es hány eves kortól? :D



Amit most írok nem kötekedés, nem azért mondom :)

Csak ha logikusan belegondol az ember a gyerek inkább a szülők jelenlétében tapasztalja ki a határait es inkább otthon rúgjon be, mint mondjuk egy buliban, vagy?


Es félreértés ne essék messze állok a berugastol :D

2015. aug. 15. 18:10
 3/30 anonim ***** válasza:
13%

De miért kéne egyáltalán határokat tapasztalnia ebben?

Amikor nyilvánvalóan káros?

Az férjem sem volt részeg soha életében, nem tudja, "hol a határa" konkrétan, mert nem iszik. Egy fél pohárkával koccint, ha arról van szó, és ennyi. És felnőtt így, haverokkal is volt bulizni, nem volt antiszociális. A buli nem az alkoholtól buli. Miért kéne megtapasztalni, mikor hányod el magad és nem emlékszel a másnapra? Semmi haszna nincs, azon túl, hogy borzasztó szánalmas.

2015. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
1. A leendő/ 'mostani' gyereknek azt se engedned meg, hogy belekóstoljon az ünnepi pezsgőbe?
2015. aug. 15. 18:13
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom kedves hozzàszólók,de én el lennék ragadtatva ha a gyermekem csak egy sommersby féle lightos valamit inna meg 15 évesen. Nekem is van olyan ismerősöm aki egyàltalàn nem iszik,de valljuk be nem ez jellemző a magyarokra. Sajnàlatos de ez van,plàne vidéken. Szerintem ezek a lònyàlak bőven beleférnek egyszer- egyszer.
2015. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
14 éves korától kezdhet ismerkedni az alkohollal.
2015. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
nem te választottad a gengszter életet, az választott téged:DDD
2015. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%
Apukám szigorú alkohol téren, ő most is csak kortyokat enged inni xddd Anyuval meg a házi piáinkat iszogatjuk esténként, de nem zavarja, ha részegen megyek haza, de szerintem ilyen csak 1x volt és az sem durván. Az már megint más, amikor a barátomnál alszok, ott voltam már nagyon rosszul párszor. 15/L
2015. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%

Anyám megrögzött antialkoholista, ugyanis allergiás az alkoholra. Apám meg egyszerűen feleslegesnek tartja, úgyhogy mi sosem veszünk piát, csak néha kapunk, amit felrakunk a szekrényre és ennyi.

Emiatt ők azt gondolják, én még sosem ittam, pedig de, mert van egy bátyám is. :D

Visszatérve, nekem valószínűleg sosem engednék meg, ha 18 felett elkortyolgatnék egy pohár akármit családi körben, akkor is rossz szemmel néznének rám szerintem. (Még az időnkénti alkoholmentes sörből se nagyon akarnak adni, mondjuk az pont nem is hiányzik.)

15/L

2015. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
97%

Eddig azt hittem, én alig iszom alkoholt, de ezeket a kommenteket elolvasva kezdek kitérni a hitemből. :D

A szüleim rosszul vannak a gondolattól, hogy én rendesen igyak alkoholt, netán berúgjak, ennek ellenére még soha az életben nem hallottam, tőlük, hogy ne igyak.

Borvidéken lakom, apukám amióta eszemet tudom, mindig boroskólát iszik. Kigyerekként gyakran bele-belekóstolgattam. Tizenegy-két évesen simán ihattam volna én is, de nem akartam, nem szeretem a bort.

Anyukám nagyon ritkán iszik, akkor martinit vagy tojáslikőrt, de csak egy picit. Akárhányszor kértem, kaptam én is. Egészen kicsiként is. Sosem ízlett, szóval nem nagyon ittam, körülbelül csak a nyelvem hegyét érintettem a pohárba.

A szüleimet amúgy még sohasem láttam berúgva, sőt kicsit becsiccsentve sem.

Szilveszterkor úgy 9 éves korom óta nekem is töltenek egy pohár pezsgőt, mert akkor kértem, de nagyjából 15 éves koromig sohasem ittam meg, csak kitöltöttük, az sem ízlett.

12 vagy 13 éves voltam, amikor először engedtek el szilveszterezni (hajnali 1-ig) néhány barátomhoz. Nem voltak otthon a szülei. Egy üveg pezsgőt ittunk meg hárman, ami amúgy nagyon rossz volt. Utáltam a pezsgőt. Semmi bajunk nem volt tőle.

Amúgy nem vagyok egy nagy bulizós típus, sokszor elhívtak, de nem mentem. Egyszer 15 évesen elvitt a bátyám pár haverjával együtt Siófokra. Négyen megittunk vagy 3 rekesz sört, utána mentünk koktélozni, majd valami bárba. Na ott már éreztem az alkoholt hatását. Hajnalba valamikor hazamentünk, lefeküdtem aludni. Másnap semmi bajom nem volt.

Szintén ennyi idősen elengedtek pár napra kettesben a barátnőmmel Siófokra a szüleim. A szomszéd fiúk áthívtak és volt náluk egy üveg vodka és egy üveg pálinka. A barátnőm sokat ivott, de ő ilyen is, állandóan bulizik és iszik. A fiúk is ittak rendesen. nekem is töltötték állandóan, de a felét kiöntöttem, nem akartam sokat inni. Teljesen józan voltam egész éjjel.

16 éves koromban szerintem egyszer sem ittam, egyszer sem voltam bulizni, annyira nem hiányzott. Max ízesített sört ittam néha itthon, ha mondjuk meccset néztünk. Azt is csak azért, mert focimeccs = sör. Mivel a sört sem szeretem, ízesítettet ittam.

17 éves korom óta járok viszonylag rendszeresen bulizni, és ha buli akkor pia is. Szerintem nem megyek sokszor, de kinek mi a sok. Kb. 2 havonta van egy buli. Általában mindig ugyanazt isszuk: sör, somersby, vodkanarancs, zombie koktél és újabban whisky-kóla. Mostmár iszok annyit, hogy érezzem a hatását, jól érzem magam, de nem fogok annyit inni, hogy full részeg legyek, ne tudjak menni és ne tudjam, mit cselekszek. Úgy gondolom, egy nőnek nem illik berúgni. Plusz a másnapi fejfájás és hányinger sem hiányzik, bár azért néha még így is megtalál. Egyetlen egyszer rúgtam be eléggé, de úgy gondolom, azt is ki kellett próbálni. Szép volt, jó volt, elég volt. Bár akkor is végig tudtam, mit csinálok. Soha nem tettem még részegségből olyat, amiről ne tudnék, amit megbántam utána.

És aki azt hinné, amolyan züllött kamasz vagyok én is - hát egyáltalán nem. Szerintem teljesen normális amit és ahogy csinálok.

A kérdés és ezek a kommentek tényleg megleptek, mert nálunk itt a környéken valahogy mindenki 14 éves korától már bulikban részegre itta magát. Én voltam a kirekesztett, mert hogy nem csinálom. Pedig jó környéken lakom, intelligens emberekkel körülvéve.

Ja egyébként a 4 éves unokaöcsém imádja a sört és néhány kortyot mindig iszik, ha sikerül valakitől ellopnia az üveget:)

Véleményem szerint egyébként nem jó az, ha a szülő tiltja a gyerekét az alkoholtól vagy bármi más hasonlótól. Ettől talán csak még inkább ki akarja próbálni.

2015. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!