Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem okosabb az átlagnál?

A gyerekem okosabb az átlagnál?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy így van-e. Most 12 éves. Hol is kezdjem... Már akkor felfigyeltem rá, amikor 10 évesen újratelepítette a számítógépen a Windwos-t és angol nyelvű sorozatokat nézett az interneten. Megkérdeztem tőle, hogy érti-e amit néz, és meglepően azt mondta, hogy a nagy részét. Most barkácsol és az apja forrasztójával egyszerű elektronikákat készít, persze az internet segítségével. Szabadidejében sokat olvas, rajzol és régi kütyüket szed szét, hogy megnézze, hogyan működnek. Az iskolában matekból, angolból, nyelvtanból és irodalomból kiváló, egyedül az énekóra okoz neki gondot.

2015. aug. 23. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Jó képességű, de azért nem annyira kiemelkedő dolgok ezek.
2015. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Minden gyerek zseniként kezdi. (Csak késöbb válik a megszokott pimasszá!)
2015. aug. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez az ő korában átlagon felüli, támogasd is őt ebben még nagyon sokra viheti, egy mérnök informatikus vagy villamos mérnök elég keresett. Pár napja láttam egy nagyon jópofa dolgot, ilyen csináld magad retro rádió, azaz mindenféle alkatrészek benne leírás stb szóval ő maga készíthet egy igazi működő rádiót a sok elektronikai dologból olyasmit amit 100 éve is használtak. Egy olyannak biztos örülne. Sajnos a nevét nem tudom.


Reméljük a jövőben is fejlődik tovább és megmarad az érdeklődése. A matek az nagyon jó jel, mert a mérnöki szakmák alap pillére a matematika.

2015. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

szerintem az amit leírtál, nem átlagos :)

viszont azt nem mondanám, hogy a tied okosabb az átlagnál, ez nem ész kérdése, hanem érdeklődési kör. neki ez ezek szerint és nagyon jól használja :)


minden gyerek, ember valamiből átlag feletti, csak nehéz megtalálni azt. nektek szerencsétek van, innentől kezdve ha foglalkoztok az ő műszaki beállítottságával és nem lankad az érdeklődése, nagyon jó pályára kerülhet amit már középiskolánál helyre tudtok tenni.


a számítógépre meg csak azt tudom írni, hogy ez teljesen természetes ebben a korosztályban, iszonyatosan vágják a működését, de hát nincs mit csodálkozni, mi barbiztunk meg fém katonákkal játszottunk, ők meg gépeznek... már 2-3 éves koruktól :/


visszatérve a kérdésedre, támogassátok, érdeklődjetek ti is iránta, hogy ne menjen el a kedve :)

2015. aug. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Jó képességű, de azért nem rendkívüli. Ma már a számítógépes világba nőnek bele a gyerekek, a legtöbb már kis korában rutinosan használja a kütyüket. Az angolt is már minimum 3 éve kell hogy tanulja, így ha rendesen tanult akkor már igen, nagyából értenie kell az angol szövegeket.
2015. aug. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

Kulonleges es eszes gyerek De nem zseni. Viszont ha ezek dolgok erdeklik igyekezz olyan szakkozepbe iratni ahol ilyesmit tanulhat. A baratom is ilyen volt csak o magatol megtanult 3 ecesen olvasni valamennyit es 9 evesen megirta az elso programjat rendes programozoi nyelven meg tobb weboldalt keszitett. Most vegez majd az egyetemen.

18/L

2015. aug. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Az én kisvárosomban a fiúk nagy része így 6-7. osztályos korában kezd el egész nap csellengeni, biciklizni a haverokkal vagy egésznapra bebújni a számítógép elé hülye játékokat játszani. Szóval ha a Te fiad ilyen értelmes dolgokra használja a gépet, és mellette szerelget, olvas és rajzol, akkor az mindenképp az átlagon felüli kategória. Valószínű érettebb a koránál, és igen lehet okosabb is. támogasd és reméljük sokra viszi!
2015. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem átlagos - kivéve a Windows telepítést, az kb Next-Next-Next-Restart. Figyelj rá, motiváld, keresse meg, ami igazán érdekli.
2015. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
4%
Semmi extra nincs benne. 12 évesen teljesen átlagos. Mikor van a barátaival?
2015. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
15 évesen gondot okoz a Windows feltelepítése, ezért nem nagyon használok számítógépet. Az olvasás és a rajzolád nagyon jó jel.
2015. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!