Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minden nap sírok nemtudok...

Minden nap sírok nemtudok aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most mentem gimibe... És nem szeretem. Nemtudom. Szorongok, sírok és fáj ha a sulira gondolok. Az oszt.társaim kedvesek de nem olyanok mint a régi legjobb barátaim. A tanárok...hát van aki nem szimpi de ez mellékes. Ja és a másik... Világéleteben kitűnő voltam az általánosban és itt úgy érzem nem fogom tudni tartani az eredményem. Meg olyan butának érzem magam a többiek mellett...

2015. szept. 10. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Túl nagy rajtad a nyomás. Miért kéne neked kitűnőnek lenned? Semmit nem jelent a jövőd szempontjából. Komolyan semmit. Túl van misztifikálva. A mai világban annyiszor vizsgázol újra, ahányszor csak akarsz. Nem szükséges megszakadnod, igazán elengedheted ezt a maximalizmust.
2015. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Valószínűleg új neked a légkör. Az is baj lehet hogy nagyon szar iskolába jártál, ahol mindenkinek aki eljárt a suliba rendesen jelest adtak, és most szembesülsz azzal hogy meg kellett volna tanulnia mi a könyvekben volt!

Én általánosban 3,5 voltam, és sok olyan emberrel találkozom, akik semmit nem tudnak hozzám képest, de kitűnők voltak, egy másik iskolában!

Zárkózz fel, tanulj, barátkozz, és a haza fényre derül! :-)

2015. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kis lépéseket tűzz ki magad elé szerintem. Ne attól rettegj, hogy félévkor vagy év végén kitűnő leszel-e, hanem egyszerre mindig csak a következő feladatot nézd, és azt teljesítsd a tőled telhető legjobban. Ha már akkor azon görcsölsz, hogy nem fogod bírni megtanulni az anyagot, amikor ki sem nyitottad a könyvet, akkor nagyon sokat ártasz magadnak. Minden délután a könnyebb tantárggyal kezdd, előbb ismételd át az órai anyagot, majd írd meg az írásbeli házit, ha van. A könnyebb tárgyak sikerélményei feltöltenek energiával és önbizalommal, mire a számodra legnehezebbhez érsz. Legalább kétóránként pihenj fél órát, mielőtt folytatnád a tanulást.


Házi feladat: írj össze 15 dolgot, amiben jó vagy, talán jobb is, mint az osztálytársaid többsége. Nem baj, ha ezeknek az égvilágon semmi közük nincs a sulihoz. Időnként nézd át és egészítsd ki a listádat. Amikor rád tör a kisebbségi érzés vagy szorongás, vedd elő, és ezekre koncentrálj, ne arra, hogy mi nem megy, vagy mi megy nehezebben. Másik házi feladat: minden nap fordíts aktívan időt arra, hogy megismerd az osztálytársaidat és ők is megismerhessenek téged.


Végül: normális és általános, hogy a gimi első osztályában az első félévben rontanak a gyerekek az általános iskolai eredményekhez képest. Enenk több oka van: meg kell szokni az őőj tanárok új közlésmódját, a jegyzetelést, a nagyobb önállóságot, és igen, néha a magasabb színvonalat is. Ezek a rontott jegyek sok gyereket és szülőt letaglóznak, aki bírja a sulit, annak azonban ez egy lökést ad, hogy még jobban csinálja, aki nagyon nem bírja, annak lehetősége van idejében váltani. Viszont a tényleges eredményről inkább az első év végi jegyek adnak reálisabb épet majd.

2015. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jegyek nem sokat jelentenek.
2015. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett ennek a folytatása?
2023. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!