Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is megalázó?

Szerintetek is megalázó?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-edikes. Az egyik osztálytársam lenézően beszólt nekem, hogy ad 500 Ft-ot, hogy vegyek belőle új cipőt. Nem értem mire fel hisz az a cipő, ami most van nem egy rossz márka. Bár igaz, hogy egy éves, de még jó állapotban van. Nem érzem úgy, hogy csak azért vegyünk egy újat, mert a másik már régi, amikor még mindig jó. Ráadásul azt se értem miért engem nézet ki, amikor ez alatt a 3 hét alatt egy szót sem szóltam hozzá. Szerintetek is megalázó vagy csak én reagáltam túl?

2015. szept. 15. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Felszínes, gyerekes gondolkodású, ne foglalkozz vele. Van akit csak az érdekel, hogy más mit visel. A helyedben visszaszóltam volna, hogy ha 500 Ft-bol szerinted jo cipőt lehet venni, akkor vegyél rajta eggyet és hordd.
2015. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A szüleim is azt mondták, hogy szóljak vissza. De én nem vagyok olyan típus. Nem keresem konfliktust. Ráadásul órán szólt be.

2015. szept. 15. 22:37
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

10.-es vagyok.

Én se tudok nagy hirtelen mit válaszolni az ilyenekre - de legalább nem rágom magam rajta. Szerintem neked sem kellene, nem ér annyit a dolog, hidd el. Lehet, hogy igazából nem is veled volt baja, hanem valami más miatt csattant rajtad végül az ostor. Mindenesetre ne vedd komolyan, ha nem szakadt a cipő, megfelel az időjárásnak stb akkor minek lecserélni? Hülyeség. És az ilyen jó kis cuccok ezerszer kényelmesebbek is, mint a vadiújak.

Am múltkor az oviban vártam öcsémre, hallom két kis csoporttársát (6 év körüliek, nagycsoportosok, olyan tök átlagos fajták), mondja az egyik: - Hé, új cipőd van? Mi ez, egy sz.r Adidas? Nézzél már körül, a Nike a menő!. Másnap már Nike volt azon a másik kisfiún. És ezzel szerintem sok mindent elmondtam a mostani nagy átlagról, hogy ki hogy neveli a gyerekét, hát mit csodálkozunk, hogy a kamaszok is leszólják egymást? Szerencsére engem az ilyesmi nem hat meg, és még jobban örülök, hogy az öcsémet se. Ő még túlságosan gyerek, később meg remélhetőleg ugyanúgy érezni fogja a különbséget az ilyen dolgokban a fontos meg a nemfontos között mint én. Nem felvágásból írom, a szüleim nagyon korrekten nevelnek minket szerintem. De a kortársaim többségénél nem így van/volt, és egyre inkább eltolódik minden a külsőségek felé.

Szerintem ezek mellékes dolgok. És aki ilyeneken pörög, hogy még beszólni is képes miatta, az nem komplett az én szememben. De ne ereszkedj le az ő szintjükre :)

2015. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De csak egyetlen őszi/tavaszi cipőd van?

Amúgy tényleg megalázó volt, én a helyedben biztos, hogy visszaszóltam volna valamit.

2015. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
ha soha nem fogsz magadért kiállni a beszólogatások ellen, akkor szét fonak szedni ízekre
2015. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ebbe belemenned. Neki ez a terepe, lemehetsz a szintjére és beszólhatsz, de az igazság az, hogy ő mindig rutinosabb lesz ebben, mint te. Ha valaki/bárki hallotta ezt, és normális, az veled érez együtt. Ha mindenáron mondani akarsz valamit, akkor csak annyit, hogy "folytasd csak ezt a stílust. Magadat járatod le vele.", aztán fordulj fontosabb dolgok felé. Nem megalázó, amit mondott. Legfeljebb neki. A te cipőddel semmi probléma nincs.
2015. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég unalmas élete lehet ha a cipőddel foglalkozik.
2015. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom az, hogy az ilyen típusú embereknek visszaszólni csakis akkpr érdemes, ha sikerül olyan frappánsat mondani, amitől legalább abban a percben eláll a szava. Ha Te nem vagy ilyen típus, ő viszont igen, akkor nagy eséllyel mindig övé lenne az utolsó szó, és a végén nem jönnél ki jobban belőle, mintha hallgatnál. Hallgatni is sokféleképpen lehet azonban: sértődötten, elszomorodva, mérgesen, gúnyosan, de lehet úgy is, hogy mindenki láthatja rajtad, nem tudott kibillenteni az egyensúlyodból. Az utóbbira kell törekedni, akkor egy szó nélkül felül tudsz kerekedni, minden más esetben valóban megalázóvá válhat a helyzet (és felhívás arra, hogy legközelebb is veled próbálkozzon:(.
2015. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
mond meg hogy vegyen belőle fogkefét és mossa ki vele a pofáját
2015. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb is felajánlja, mondd meg neki, adsz egy ezrest és vegyen belőle ragasztót a szájára.
2015. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!