Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórház! Aztán haza! Tapasztalt...

Kórház! Aztán haza! Tapasztaltabb anyukák esetleg szülésznők véleménye? Annyira rossz és megalázó, nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül ebben?

Figyelt kérdés
Azt hittem elfolyt a vizem, hívtam a dokimat (első babám, fogalmam sincs milyen az ha elfolyik a víz, vagy milyen a fájás). Azt vettem észre, hogy jön meleg lötty a lábam közül, és ha kicsit nyomok újabb adag jön. Hát felhívtam a dokim, behívott a kórházba. Hát nem volt jó élményem sajnos. Amíg meg nem érkezett az orvosom senki nem mondott semmit, ott álltam mint egy rakás szerencsétlenség és néha ki jött valaki és kérdőre vont, hogy maga mért jött? Aztán... "Na még nem öltözött át???" (Már most kéne??). Aztán meg... "Na jöjjön már...", "folyik a víze??biztos??" Mondanom sem kell mire beértem a kórházba már alig jött valami, de otthon 3szor cseréltem bugyit mire elindultunk... Na mindegy.. Szóval senki nem mondott semmi konkrétat, a férjemet nem engedték be, "majd csak ha effektív szülés lesz,a ddig maradjon kint" ezt az utasítást kapta, majd szegény kint várt, és senki nem mondott neki semmit. Engem odabent csak flegmán kérdezgettek, aztán végül bekerültem egy szülőszobára, ctg-re kötöttek. Vééégre megérkezett a dokim, na akkor megfordult a világ, mindenki kedvesebb lett (bár már a sírás határán voltam) és akkor megvizsgált. Nem látott semmit. Istenem... Nem lehetek ekkora nyomorék, hogy nem tudom megállapítani, hogy mi folyt belőlem. Nem volt semmi arra utaló jel, hogy magzatvíz lett volna. Többször vizsgált, aztán elkezdett fájni a hasam. Mondták, hogy akár a vizsgálatoktól is fájhat. Fájt is, aztán már ott voltam vagy 3,5 órája mikor jött egy-két keményedés, a ctg is jelezte h na ez most fájás. De aztán elmúlt. Sokáig től magas volt a baba szívhangja így sokáig kellett ctg-n lennem, de ahogy pozíciót váltottam és felültem (mert odáig feküdnöm kellett és a baba megállás nélkül mozgott) a baba is nyugodtabb lett, a szíve sem vert már 180-at, és akkor konzultáltak és hazaengedtek. Hála a magasságosnak, ugyanis még tényleg nem szülök. 1 ujjnyira vagyok kitágulva az a vizsgálat alapján kiderült de ennyi. Annyira rosszul érzem magam, hogy "feleslegesen" berángattam az orvosom, meg olyan hülyének éreztem magam végig, hogy mindenki ott csak nézett, hogy minek is mentem be. (bár lehet ezt már csak én képzelem oda). Mindenesetre a végén már kedvesek voltak velem, az orvosom pedig maximálisan körültekintő és jó fej volt. De engem ez most nagyon megviselt. Nem szeretem amikor ki vagyok szolgáltatva és hülyének érzem magam. :(:(:( Nekem a babám a legfontosabb, ezért nem mertem kockáztatni. De hogy az Istenbe lehet összetéveszteni a magzatvízszivárgást bármi mással??? Ennyire idióta lennék? A dokim azt mondta lehet vizelet volt. Annyira hülyén érzem magam még most is. :( Kérem azok (is) írjanak, akik hasonlóképp jártak vagy legalább tudják milyen ez. Köszönöm. ::( 39+5 hetes kismama

2013. szept. 12. 08:13
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Most már tényleg csak akkor fogom hívni az orvosom ha úgy érzem bepisilek a fájdalomtól, vagy ha zuhatagban ömlik belőlem a víz. :/ (mert hogy 2 hete is azt hittem szivárog a vizem, de akkor nem lett belőle ekkora felhajtás, csak bementem a kórházba, orvosom pont ügyeletes volt) megvizsgált és mondta h nem ez nem az és nyugodtan hazamentem. Akkor is mondta bármit furát érzek inkább hívjam.
2013. szept. 12. 08:23
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. :)

Nem vagy idióta! Honnan kellett volna tudnod, hogy ez nem a magzatvíz volt.

Ilyenkor lehet vizelet, víz szerű bő folyás, magzatvíz. Ki tudja, éppen melyik. Teljesen jól tetted, hogy bementél és nem ücsörögtél otthon, hogy majd lesz valami.

Ne érezd magad hülyén. Friss az élmény, szar érzés, meg minden, de a baba érdekében tetted, hogy bementél és nagyon jól, mert mi lett volna, ha tényleg az?


És is mentem terhesség alatt dokihoz, aki lebaszott, mert hogy a hasfájás ilyenkor tök normális, meg mi az, hogy én nem tudok mindent.


Szüléskor amikor bementem, annyira zavarban vagy nem is tudom, miben voltam, hogy a párom telefon számát nem tudtam megmondani, amikor a szülésznő mondta, hogy felrakja a ctg-t, én ott álltam hálóingben, ő meg rám szólt, hogy na mi van, nem tudom, mi az? Húzzam már fel a hálóinget, hogy rám tudja rakni. Aztán lefektetett a szülőágyra utána, akkor is fognom kellett a hasamon a ctg-t, azért is mindig beszólt, ha éppen nem mm-re pontosan jó helyre fogtam (ez órákon át így volt).


Az ember sokszor érzi magát hülyén, hülyének, megalázónak a helyzetet, mert új a szitu, vagy annyira más az egész, új, amivel még soha nem találkozott , hogy nem tudja mi is van. Az ott dolgozóknak meg tök természetes minden és képesek úgy szólni, hogy még rosszabbul érezze magát az ember.

De ne vedd ezeket fel. Nem ellened szólnak.

És inkább tegyél felesleges dolgokat, mint hogy vmi baj történjen, m nem veszel vmit komolyan.

2013. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz, hogy így bántak veled, melyik volt ez a kórház? Mert akkor elkerülöm. De tényleg felejtsd el, ne is foglalkozz vele! Biztos frusztráltak, mert kevés a fizetésük, vagy nem szeretik a munkájukat.
2013. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy nagyon vizes folyás. Olyan volt nekem is, és mindig attól paráztam, hogy ez most magzatvíz vagy nem. Utólag könnyen okos az ember, de talán elég lett volna a dokidat felhívni, aztán megvárni, hogy ő mit javasol, nem? Ez így tényleg nagyon kellemetlen lehetett, szegény :(. Tudom mennyire "nemjófejek" tudnak lenni az emberrel, de hát honnan is legyünk tapasztaltak az első gyereknél?!
2013. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleé előtt kétszer is voltam a kórházba. először erős görcsökkel 27 hetesen, be is fektettek pár napra. másodszor pedig vérzéssel. na akkor meg lecsesztek nagyon mert este kezdtem picit vérezgetni, de tényleg picit és csak reggel mentem be. tágulásos vérzés volt, hamarabb is szültem 3,5 héttel. szerencsére nem lett baja a babámnak. amikor elsőnek voltam engem is lekezeltek. főleg hogy nekem fogadott orvosom se volt, nincs rá pénzünk. szóval át tudom érezni, mit éltél át!

szerintem nem aggódod túl, a helyedben én is rohantam volna a kórházba, hiszen a kisbaba a legfontosabb. és nekik az a dolguk, hogy ellássanak normálisan, emberként kezelve! kitartást erre a pár napra :)

2013. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen pont ez az, hogy odabent a szülésznőknek minden teljesen evidens, én viszont totál tapasztalatlan vagyok, hiszen nem ez a szakmám és első baba és semmit sem tudok arról milyen a szülés. Amúgy felhívtam a dokimat mielőtt bementem, Ő mondta, hogy menjek be és a kórházban találkozzunk. Pont aznap vizsgált meg és még mondta is, hogy bármikor elkezdhet folyni a víz, mert el kezdtem nyílni, szóval képben volt, és amikor mondtam, hogy jön valami, akkor azt hitte Ő is, hogy akkor ez tuti víz. De végül nem az volt ugyebár... Csak behaluztam, mármint valószínű csak vizelet volt.
2013. szept. 12. 08:46
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

én sosem értem meg, hogy hogy lehet így bánni egy amúgy is kiszolgáltatott kismamával? miért kell megalázni??

Én pontosan az ilyen viselkedések miatt tartok ott, hogy szülni csak fogadott orvossal, programcsászárral fogok.

2013. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy legelső élménynek elég rossz volt. :( ha nem lenne saját fogadott dokim, aki akkor is rám mosolyog, ha ilyen szitu van és kedvesen tájékoztat, akkor lehet sírásban törtem volna ki. Nehezen viselem az ilyen helyzeteket, amikor minden totál ismeretlen, és úgy viselkednek mintha nekem magamtól kéne mindent tudnom. Mindegy, most már legalább tudok mindent, mire beélesedik a helyzet! Tudom hogy mi a menete a dolgoknak, és fel leszek készülve erre a procedúrára...
2013. szept. 12. 09:09
 9/27 A kérdező kommentje:
Még a combom is remegett az idegtől, ahogy vizsgált a doki, alig bírtam tartani a lábam, mert össze vissza rázkódott. Remélem sokkal nyugodtabb leszek, mert ez így nagyon nem volt kellemes élmény.
2013. szept. 12. 09:13
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én is bementem hogy"itt az idő" kiirt másnapján reggel 8-kor(amúgy délelött kellett volna mennem nst-re)behívták a dokim a szülésznőm pont bent volt és kiderült hogy csak jóslók.de jaza már nem engedtek.na onnantól nem aludtam és csak másnap reggel indult be a szülés10:52-kor bújt ki a lányom. :-)
2013. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!