Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, mit szólnátok/mit...

Anyukák, mit szólnátok/mit tennétek ha megtudnátok 15 éves lányotok kipróbálta a cigit?

Figyelt kérdés
2015. szept. 16. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Reménykednék hogy nem szokik rá, esetleg beszélgetnék vele erről.
2015. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

szomorú volnék érte, de most mit lehet tenni...én is kipróbáltam annak idején, és nem volt az a szülői szigor, pénzmegvonás, vagy nagylányos elbeszélgetés, amitől ne gyújtottam volna rá többé...

ha elkezdi hát elkezdi, bíznék benne hogy többet nem gyújt rá, de ha felkelti az érdeklődését, akkor úgyis cigarettázni fog, szerencsésnek gondolnám magam, hogy lányom van, mert a lányok azért a baba környékén saját felelősségre leszoknak, ahogy leszoktam én is ennek már 5 éve...de tiltani, lenevelni teljesen felesleges, lehetetlen.

2015. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Reménykednék, hogy nem szokik rá és csak kíváncsiságból próbálta ki.

De nem veszekednék vele, nem bántanám.

Egyébként ő mondta el?

Ti dohányoztok?

2015. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Elmondanám a véleményemet, hogy nem örülök a dolognak, mert büdös, káros, drága, stb. Ha érdekli, kíváncsi rá, egyszer biztosan rágyújt, és remélhetőleg többet se. Én még annyi se voltam, hát istenem...
2015. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Minden gyerek kipróbálja, nem lenne hozzáfűzni valom csal annyi, hogy ne szokjon rá.

Ha meg rászokott akkor nem tiltanam, ha tiltanak csal rosszabb lenne, de tuti nem vennem meg neki max félévente egyszer.

Egyébként én is kipróbáltam 14,5 évesen, de nen szoktam rá. Nevelifaterom 20 évet dohányzott, azt mondta, ha esetleg cigiznek én is nem köpne be, mert anyám azt mondta elvágja a torkon ha megtudja, hogy egy slukkot is szívtam.

Szóval mai napig nem tud egyik szülőm sem errol, pedig mat nem most volt.

2015. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elnézést, iszonyatosan rossz a billpad

Utolsó vagyok.

2015. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

semmit, én 13 voltqam, mikor kipróbáltam.

Reménykednék, hogy nem szokik rá, de tiltani lehetetlenség, szóval... :/

2015. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Én még annyi sem voltam, minden fiatal kipróbálja, ritka aki nem. Én fejmosást, kiabálást kaptam érte, na azután szívtam ha jól esett ha nem. Nem tudsz mit csinálni, felvilágosítod hogy milyen káros és mennyire nem menő, sőt.. aztán ráhagyod. Remélhetőleg abbahagyja.
2015. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Ket peldaval tudok szolgalni.

Elso: En 15 evesen szinten kiprobaltam a cigit,anyukam megtudta,es minden szemrebbenes nelkul azt mondta,hogy csinaljam,de ne szokjak ra. Ezutan nem tunt olyan erdekesnek,nagyon ritkan cigiztem ezutan,olyan havonta max. 2x. Ez ma mar atugrott eventei alkalomra,ami szinten 2-3x fordul elo.

Masodik: Baratnom,akivel egyutt probaltuk ki,az o anyja is megtudta,nagyon kiabalt vele,napokig hozza se szolt,uvoltozott,es meg egy pofon is elcsattant. Mai napig tartom a kapcsolatot ezzel a baratnommel,es a mai napog dohanyzik,napi 1 dobozzal.

Ezutan mindenki vonja le a kovetkeztetest.

A valaszom tehat a kerdezonek: Semmit nem csinalnek,azt tennem,amit annak idejen anyukam.

36N

(14 eves a lanyom,es tudok rola,hogy kiprobalta a cigit,es csodak csodajara en sem csinaltam semmit:))!

2015. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan nem vagyok anyuka, de mint kb. minden kamasz, én is kipróbáltam már a cigit. 14 voltam, akkor már nagyon kíváncsi voltam, mondtam is a szüleimnek, hogy érdekel, ők pedig mondták, hogy nyugodtan próbáljam ki, csak ne szokjak rá. Egy barátnőm szülinapján kipróbáltam, rögtön másnap el is mondtam, nem szóltak semmit. :)


Most a többiekhez hasonlóan mondanám, hogy azóta se szívom, de akkor hazudnék. Ezután sokáig nem volt a számban cigi (vagy félévig), utána mégis fokozatosan elkezdtem cigizni. Azóta 4 év telt el, nem mondanám, hogy igazi dohányos vagyok, de viszonylag rendszeresen cigizek.

Ez elég hosszú lett. :D Ha szülő lennék, szerintem hasonlóan reagálnék. Szerintem felesleges tiltani, főleg, ha maguk a szülők is cigiznek, vagy kipróbálták.

2015. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!