Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lány ihat alkoholt?...

16 éves lány ihat alkoholt? Szülők, kinek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés

Ha ihat,akkor mit,mennyit,és milyen gyakorisággal?? Ha nem ihat,akkor miért nem nem ihat??

Köszönöm! :)


2015. szept. 20. 10:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
1%
Minek? Szerintem nem,max. 1 pohár MINŐSÉGI bor egy komolyabb,elegánsabb vacsorához vagy borkóstolón. Esetleg egy korty pezsgő alkalmakkor.
2015. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Egy 16 éves már akkor is fog inni, ha tiltják neki, csak akkor titokban.. természetes hogy mindenki kíváncsi ilyen korban és feszegetik a határokat.
2015. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Hali!

Én Németországban Panik,itt 16 éves kortól legálisan vásárolhatnak és fogyaszthatnak alkohol tartalmú italokat,kivéve az égetett szeszest pl.pálinka,Whisky,de sör,bor mehet nyugodtan.

2015. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Panik=lakok bocsi-.-
2015. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
persze, hogy ihat
2015. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha ihat, ha nem, úgyis fog.
2015. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
A saját hányásában fetrengést nem igazán díjaznám, de mértékkel miért ne?
2015. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mértékkel ihat.
2015. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Németországban is tartománya válogatja. Ahol én laktam, ott 18 alatt nem lehetett alkoholt vásárolni, és 16 alatt édességet sem. Tőlem fagyivásárláshoz is elkérték a személyit (22 voltam -.-)


Én ennyi idősen ittam, pedig tiltották. A gyerekemnek máshogy fogom, elmagyarázom, mennyi az annyi, és hogy lehet, csak ésszel.

2015. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Én nem fogom tiltani a gyerekemnek, persze felhívom a figyelmét a hátulütőire.


Ami az otthoni ivást illeti. Mi csak akkor iszunk ha vendégek jönnek, vendégeknél vagyunk és ott egy kis pálinka, likőr ebéd előtt, illetve sör bor ebédhez.

A 16 éves gyerekemet pálinkával nem kínálnám, de likőrt ihatna ha szeretne, illetve ha nagyon pálinkát akarna inni, akkor egy keveset töltenék neki, de nem annyit mint a felnőtteknek.

Az ebédnél a sör, bor ugyanez. Ha szeretne, akkor ihat egy kis pohár bort/sört. Abból is mértékkel, kevesebbet mint a felnőttek.


Egyébként pedig nem vagyok hülye.. 15 éves koromtól bulizni jártam, engedtek a szülők, és ittunk is elég sokat. Egyszer eléggé felöntöttünk a garatra, 16 éves szülinapi bulimon, alig tudtam aludni, hánytam, minden..másnap apáék látták milyen másnapos vagyok és békén hagytak, jelezve, hogy egyébként látják. Tettek valami vicces megjegyzést is.


Hagyták, hogy próbálgassuk a szárnyainkat, de ha valamit úgy láttak, hogy sok, akkor szóltak, elmondták a véleményüket és mi hallgattunk is rájuk.


Én ugyanígy fogjuk nevelni a gyerekeinket. Nem fogom neki tiltani az alkoholt, mert ha akar úgyis iszik. Otthon nem ihat annyit amennyit akar, de ha szeretne az alkalmakkor, akkor ihat egy kicsit velünk.

2015. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!