Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit szóltok/ mit...

Szülők, mit szóltok/ mit tesztek mikor gyermeketek 1-es osztályzatot visz haza?

Figyelt kérdés
Sajnos 1-es lett a témazáróm, 1 pont kellett volna a 2-eshez. Tanultam viszont ez olyan tantárgy amit főleg érteni kell. Anya 5-öst vár el tőlem, a 4-esre már húzogatja a száját. Egy másik témazáró is rossz lesz de szerintem ott meg lesz a 3-as. Anya biztos kifog akadni, szobafogság, nincs internet stb.. Szülők ti mit szólnátok? Anya se érti szóval nem tudja elmagyarázni és ő is rossz volt ebből a tantárgyból.
2015. szept. 29. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt olyan intézményt kerestem, ahol ilyesmivel nem kell gyötörnöm a gyerekem.


Másrészt, mivel nálatok nem ez a helyzet és anyukádnak fontosak a jegyek, sok jóra ne számíts. Viszont ha ő nem tud segíteni, és (szerintem igazságtalanul) azért büntet, mert neked sem megy, akkor keressetek egy tanárt, aki tud segíteni a tanulásban. Még mindig jobb, mint a meddő csatározás otthon a számjegyek felett. N32

2015. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt csinálnám, hogy átbeszélném a fiúkkal, mi a gond. Egy perc alatt kiderítem, hogy valóban nem értik-e az anyagot, vagy elsummantották a tanulást.

Ha nem értik a tantárgyat, kell egy normális magántanár, de még jobb, ha a saját tanára tart néhány felzárkóztató órát.

A legjobb pedig, ha apjuk magyarázza el, ő mindenhez ért. :)

2015. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Sose értettem minek drámázni a jegyek felett. Ha nem megy, akkor korrepetálást kell intézni. Persze ha csak tanulós a tárgy, akkor elvárhatja az ember a jobb jegyeket. Nem tudom hány éves vagy, de nyilván azt már te is tudod, nem csak a szüleid, hogy nem a jegyekért meg a szülőkért kell tanulni, hanem azért, hogy boldogulj az életben, ha ez a tárgy nem megy, de van, ami igen, akkor nyilván azzal fogsz tovább haladni, ha semmi nem megy, akkor meg tanulsz valami olyan szakmát, amihez "nem kell ész" csak mondjuk kézügyesség.
2015. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz,én nem szülő vagyok,de épp ma vittem haza egy egyest (ez az első egyesem) És csak azért kaptam matekból,mert a tanár röpdolgozatot íratott,és abszolút nem értettem az anyagot. Nem szidott le anya,mondtam neki hogy kijavítom. Ha nem értem az anyagot,vagy éppen az adott tantárgy nehéz akkor én szorgalmi feladatokkal szoktam ötösöket szerezni :) Esetleg tanár aki korrepetál ebből a tantárgyból? Én másnap mentem volna tanárhoz,bár akkor már mindegy volt. Egyébként erős négyes átlagom van matekból,de azért kell tanár.


14/L

2015. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így próbálja a lehető legtöbbet kihozni belőled.

Adhat szobafogságot, meg elveheti az internetet de előbb utóbb hozzá fog szokni, mert nincs más választása.

2015. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fontos a jó jegy, de azt megpróbáltam megértetni a gyerekkel, hogy nem az élete múlik rajta. Nem örülnék, de azt sem akarom, hogy ne mondja el, vagy rettegjen miatta. Előfordul a karó nem a világvége. Ha már több van akkor először a gyerektől kérdezném meg mi a baj, aztán a tanártól. De még ilyenre nem került sor.
2015. okt. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!