Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szigorú vagyok ha 15 éves...

Szigorú vagyok ha 15 éves lányomnak sötétedés előtt haza kell érnie? Ti meddig engeditek őket csavarogni?

Figyelt kérdés
Túlzottan féltem ha nem engedem tovább? A többi vele egykorúak sokáig kint lehetnek. De én úgy gondolom hogy még fiatal ahhoz hogy éjjelekig a mai világban kint dorbézoljon..
2015. júl. 23. 15:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

22.00-ra haza kellene érjen legkésőbb...akik estig dolgoznak, akkor járnak haza, még sok ember lézeng az utcán...de 22.00 után maximum taxival vagy velem autóval jöhetne haza...pláne családi házas övezetben.

engem csak ez a része zavarna, ha egyébként megbízható, nem iszik, nem cigizik (annyit), ismerem a barátait, akkor nem zavarna hogy eljár.

2015. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
A szüleim is hasonlóan gondolkodtak. Elveszítettem a barátaim a hozzáállásuk miatt, mert minden közös élményből kimaradtam. Vagy lazítasz és kezdesz engedni a pórázán, vagy meg lesz neked is a böjtje. Már felnőttem, és megértem a félelemeid, bennem is lesznek, amikor elindulnak majd a gyerekeim az éjszakába, és szó nincs róla, hogy 15 évesen reggel kell hazajárni, természetesen, de egy picit engedd el tovább. Közös megegyezéssel, közös határokkal és feltételekkel! N31
2015. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Egyébként csendes, visszafogott lány. Nem is miatta a félek, hanem hogy a többiek, akik cigiznek, pasiznak, ráveszik őt ilyesmire.. És a mai fiúk meg aztán igazán, egy dolog érdekli őket. Tudom hogy megy ez, én is voltam nem olyan rég "fiatal".
2015. júl. 23. 15:20
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
Fél kilenc-kilenckor sötétedik be. Annál tovább hol akar lenni a kislány?
2015. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy amiktől félsz azokat bármikor meg tudja csinálni, nem csak sötétedés után. És mi van télen amikor délután 3-kor besötétedik? Szóval szerintem nem kell ennyire görcsölni.
2015. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem jól teszed! Engem se engedek 22:00 tovább, de azt is csak nyáron. Igaz nem is akartam volna csavarogni ennyi idősen. 17 éves lehettem, amikor, kint maradtam éjjelre barátokkal, akkor úgy éreztem szükségem van rá, persze kaptam a lecseszést érte itthon amikor hajnalba mentem haza, pedig 17 voltam már! Most vissza gondolva, talán tényleg nem kellett volna. Szerintem kössetek kompromisszumot. Próbáld békésen megoldani.
2015. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok.

még azért annyit hozzátennék, hogy én sokáig a "majd a saját bőrén megszerzi az élet nagy tapasztalatait" elvet vallottam.

Engem is mindenhová elengedtek, már 17 évesen gyakorlatilag a barátomnál laktam, anyám nem tiltott semmitől, tiltással nevelsz, hazudni tanítasz elven.

Őszintén, épp hogy drogozni nem drogoztam, de gyakorlatilag minden máson túl voltam 18 éves koromra, e nagyszerű nevelési elvnek köszönhetően.

Nos, ezek a dolgok valóban nappal sem kivéthetőek. De akkor is húzzuk meg a gyeplőt. Ha más nem, azért amit írtam: este, későn, egyedül haza járkálni veszélyes.

1-es vagyok.

2015. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
*kivédhetőek
2015. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Múlt héten jött haza 10-kor, ünnepség volt a faluban. De én már akkor nagyon izgultam. Egyébként nem hisztizik rajta, csak megjegyezte hogy a többiek kint lehetnek ő miért nem. De annyi rosszat hall az ember.
2015. júl. 23. 15:41
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
Engem gyakorlatilag bármeddig elengednek a szüleim, ha legalább ketten velem vannak a baráti társaságomból, akiket már jól ismernek. Tudják, hogy a drogot meg a cigit alapból elítélem, inni legfeljebb egy gyümis sört vagy egy pohár bort szoktam, azt is ritkán, a barátomat is ismerik, tőle sem féltenek. Ráadásul nem vagyok egy éjjeli bagoly, így éjfélre majdnem mindig otthon vagyok, csak különleges alkalmakkor maradok tovább. A lényeg, hogy azt mondják, kiérdemeltem a bizalmukat, mehetek ahova akarok. Ha megbízol a lányodban meg a barátaiban, akkor szerintem simán elengedheted 10-ig, 11-ig. Persze a környéktől is függ, de azt te ismered. De ez csak az én személyes véleményem. :) 17/l
2015. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!