Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tanul otthon, de jó az...

Nem tanul otthon, de jó az átlaga. Muszáj változtatni?

Figyelt kérdés

Húgom gimibe jár, most 10. osztályos. Tavaly 4,6 volt az átlaga, csak 4ese és 5öse volt a biziben. Otthon egy percet sem tanul, mivel reggel korán beérünk a suliba vidékről, ő ott szokta 7től megírni a leckét és ott tanul. Szüksége van az otthoni tanulásra? Érdemes nyaggatni?

18/L


2015. szept. 29. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én húgom is ilyen volt mindig is, mi sosem nyaggattuk (szüleink sem). Jól tanul így is, csak nyűg lenne az, hogy még pluszba üljön le itthon is, mikor nincs rá szüksége.


Mondjuk arról érdemes beszélni egyszer a húgoddal, hogy később nem biztos, hogy ennyi ráfordítás elég lesz. Az említett húgom most lett 11.-es, és elkezdett itthon tanulni magától, mert rájött, hogy most már több minden van, kapott nagyobb projektfeladatokat és előrehozott érettségire is készül. Semmiképp se érje a húgodat hidegzuhanyként pl. végzősként majd, hogy az érettségire nem elég, ha reggel 7-kor átnézi.

2015. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Világ életemben ilyen voltam, néha-néha otthon átolvastam az anyagot, a leckéket sokszor szünetben dobtam össze, alig tanultam, és én is 4-5-ös tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem. Szerencsére nem nyaggattak, nem is értem minek kellett volna, a tananyagot tudtam.

Az egyetemen aztán koppantam, ott már nem volt elég, hogy az órán figyeltem, de aztán felvettem a ritmust.


Summa summarum, nem érdemes nyaggatni.

2015. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam és nagyot koppantam. Nincs türelmem tanulni, de az órán már nem tudom megjegyezni, magolni nem tudok csak kismértékben és szenvedve és fogalmam sincs hogy kéne tanulni. A többiek meg, akik beledöglöttek a sok tanulásba amikor én gond nélkül kitűnő voltam, most sokkal jobbak mint én mert megtanultak dolgozni érte és tudják miként kell. De ezek szerint ő tanul csak nem otthon. Szerintem tök mindegy hol csinálja.
2015. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jó tanárok tanítják, ha figyel az órákon, és ha jóeszű, akkor igen, elég az egy óra suli előtt.
2015. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!