Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal...

Mit csináljak a lányommal hogy elkerülje ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is bocsánat ha kissé nehezen értelmezhető lesz amit leírok

Tehát én 10 évvel ezelőtt elváltam a férjemtől,akitől egy kislányom született ( A lányom most 14 éves)

8 éve együtt vagyok egy férfivel,akivel azóta össze is házasodtam neki is van egy lánya, ő 17 éves

Eleinte még nagyon jól kijöttek a lányok

Viszont az utóbbi fél-1 évben a férjem lánya eléggé megváltozott.

Minden hétvégén új fiúval,férfiakkal van,őket hozza fel a lakásunkba. Itthon cigizik,iszik sokszor drogozik is,suliba sem nagyon jár

Félek hogy rossz példát mutat a lányomnak,és beleviszi ezekbe a dolgokba

Mit csináljak hogy elkerülje ezt a lányom? Hogy segítsek neki?

Köszönöm a válaszokat


2015. okt. 11. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Itt az egyetlen aki tehet valamit, az a férjed.

Normál férfi nem tűri ha buliközpontot csinálnak a lakásából és idegen férfiak mászkálnak ott. (Nem azt mondom, hogy ne hozhassa fel a barátját a lány, de ha hetente más jön, akkor egyik se nevezhető a pasijának).

Illetve alkoholra/cigire/drogra honnan van pénze? Ne kapjon zsebpénzt, úgyis megvonják a családit, ha nem jár be suliba.

Lányodnak pedig meséld el melyik szankciót miért vezette be a férjed, ha értelmes felfogja illetve látja majd a másik lányon hova vezet ez az életmód.

Ha 18 éves koráig nem változik és iskolakerülő marad, én bizony kitenném otthonról. Ha nem dolgozik meg nem is tanul, csak a pénzt költi, semmi értelme otthon tartani.

Drogfüggőséggel meg csak most tud tenni valamit a férjed, 18 év alatt azt hiszem kötelezheti a szülő a gyereket elvonóra, de 18 év után már csak önszántából lehet ilyenre menni, aminél valljuk be kicsi az esély egy függőnél.

De amúgy mi vezetett ehhez? Jobban kellett volna rá figyelni, gondolom nem hirtelen jelent meg egy szombaton cigivel/droggal/piával a kezében és 3 pasival? Azt is ki kéne deríteni mi okozza ezt a viselkedést, lehetőleg pszichológushoz vinni, lehet vmilyen lelki oka van annak h kifordult önmagából. Kamaszodni nem 17 évesen kezdenek szóval nem nevezném lázadásnak.

2015. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig is furcsa,különc kislány volt de nem gondoltuk volna hogy idáig süllyed

Én többször próbáltam beszélni vele,tudomására hozni hogy segíteni szeretnék,de kiabált velem hogy nem vagyok az anyja hagyjam békén és rám csapta az ajtót.

Az apja próbált hatni rá,de teljesen haszontalan volt,a legutóbbi már az volt hogy leköpte a saját apját hozzáteszem az ln lányom szeme láttára.

Pszicholgósuról hallani sem akar.

2015. okt. 11. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha én otthon drogoztam, cigiztem, ittam volna és még le is köptem volna a saját apámat, azt hiszem nagyon hamar intézetben találtam volna magam. Pszichológushoz, pszichiáterhez kényszerrel nem lehet vinni sajnos. Nem tudom.. nehéz ügy.. de azt hogy hagyjátok hogy mindezt a kisebbik szeme láttára tegye az a ti felelősségetek. Én nem hagynám hogy a gyerekem ezt lássa az biztos.
2015. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi sem hagyjuk,de általában a nagyobbik lány nem csendesen rendezi ezeket a dolgokat és akkor az én lányom is mindig oda jön

Mondom neki hogy menjen ki,ezt ne nézze,de nyilván kiváncsi rá,és egyre nehezebb visszatartani hogy lássa,hallja a dolgokat.

Kezdek bele bolondulni a dolgokba...

2015. okt. 11. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Én otthon szoktam cigizni, inni és néha füvezni is. Nem ezek a lánynál a fő problémák, hanem, hogy nem jár iskolába és nem vesszi figyelembe a család többi tagját. Viszont be kell látnotok, hogy senki sem szereti, hogy ha meg mondják neki, hogyan éljen, ha ő ezt választotta el kell fogadjátok.

Ha a lányoddal öszinte a kapcsolatotok, nyiltad tudtok beszélni, semmi prűdéria, értelmes és rugalmas szabályokat szabsz neki, akkor tudni fogja, hogy döntsön a legjobban.

2015. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!